top events

17.10. - 23.10. 2016

Event calendar

Event calendar

17.10. - 21.10. 2016

Program Hotela Morava

Program Hotela Morava

22.10. 2016

Goral na gory!

Goral na gory!

23.10. 2016

Jesenná farebná nedeľa

Jesenná farebná nedeľa

25.10. 2016

CESTA

CESTA

október 2016

Humno - októbrový program

Humno - októbrový program

október 2016

Forum deťom

Forum deťom

október 2016

Joga cvičenie v Atrium Hoteli

Joga cvičenie v Atrium Hoteli

október 2016

Kinoklub v Tatranskej galérii

Kinoklub v Tatranskej galérii

od 25.11. 2016

Tatra Temple

Tatra Temple

13.1. - 15.1. 2017

TATRY ICE MASTER 2017

TATRY ICE MASTER 2017

rok 2016

Gánovce - nálezisko neandertálskeho človeka

Gánovce - nálezisko neandertálskeho človeka

Events and news


Jeseň vo Vysokých Tatrách je pohladením duše aj tela

Jeseň vo Vysokých Tatrách je pohladením duše aj tela
 • 23. 09. 2016
 • Starý Smokovec

STARÝ SMOKOVEC (23. september 2016) Hoci oficiálne už nastala astronomická jeseň a jesenná rovnodennosť naznačuje, že dni sa nám nezadržateľne skracujú, možnosti na aktívny či oddychový pobyt vo Vysokých Tatrách sa zatiaľ z hľadiska rozsahu vôbec nezmenili. Veď práve toto nadchádzajúce ročné obdobie je ako stvorené na predĺžený víkend, kratšiu dovolenku, rodinný či romantický pobyt v lone naše magickej tatranskej prírody.

read more

Letná sezóna vo Vysokých Tatrách bola výnimočne úspešná

Letná sezóna vo Vysokých Tatrách bola výnimočne úspešná
 • 13. 09. 2016

STARÝ SMOKOVEC (13. september 2016) Vysoké Tatry sa aj toto leto stali cieľovou destináciou pre tisícky dovolenkárov, ktorí svojim pobytom v našich veľhorách prispeli k výnimočne úspešnej sezóne, ktorá prekonala očakávania, ako aj návštevnosť minulého roka. A hoci letné prázdniny sú už minulosťou, turistická sezóna v Tatrách ešte nekončí a Tatranci dúfajú, že naštartovaný trend rastu posilní návštevnosť aj v nasledujúcich mesiacoch.

read more

Mladé talenty pod historickou strechou Grandhotela Praha****

Mladé talenty pod historickou strechou Grandhotela Praha****
 • 11. 09. 2016
 • Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica, 07.09.2016 – Hudba je jazykom bez slov, prekonáva všetky hranice, upokojuje a zároveň prináša vzrušenie, povznáša a je jedlom pre dušu. To je posolstvo detského orchestra JUGLAS, ktorý sa predstaví počas grandiózneho koncertu už túto nedeľu, 11. septembra o 16.00 v historickom Grandhoteli Praha**** v Tatranskej Lomnici. Priamo na úpätí Lomnického štítu si budete môcť užiť hlboký hudobný zážitok v podaní 42-členného detského zboru z Lotyšska.

read more

Svište na Plese - zverejnenie výhercov o stan Husky

Svište na Plese - zverejnenie výhercov o stan Husky
 • 05. 09. 2016
 • Štrbské Pleso

Počas podujatia Svište na Plese ste sa mohli zapojiť aj do súťaže Scrabble a z vytiahnutých písmen na zdolaným stanovištiach ste mali za úlohu zostaviť čo najdlhšie slovo.

 

A výhercovia sú:

 

Sobota 27.8. – Laura K., Košice (získaná bodová hodnota bola 46)

Nedeľa 28.8. – Natália H., Michalovce (získaná bodová hodnota bola 60b)

 

Výhercom touto cestou gratulujeme a všetkým, ktorí sa počas podujatia Svište na Plese do súťaže zapojili, touto cestou ďakujeme.

Výhercov budeme kontaktovať telefonicky a môžu sa tešiť na skvelú výhru a to stan HUSKY.

 

read more

2. ročník Podtatranského polmaratónu

2. ročník Podtatranského polmaratónu
 • 29. 08. 2016
 • Poprad

Športovci spoja podtatranské obce a mestá na 2. ročníku Podtatranského polmaratónu a Primátorskej desiatky. Pretekať môžu aj deti v mini polmaratóne a v behu prváčikov. 1. septembra 2016 sa na úpätí našich veľhôr uskutoční 2.ročník Podtatranského polmaratónu. Týmto podujatím zároveň vyvrcholí bodovaná séria pretekov Tatry v pohybe Prestige tour 2016 Tá rozhodne o tom, kto sa stane novým bežeckým kráľom a bežeckou kráľovnou Tatier.

O 11:00 vyštartujú z centra Popradu stovky bežcov na trasu Podtatranského polmaratónu s obrátkou vo Svite a na Primátorskú desiatku, ktorá tento rok povedie cez Spišskú Teplicu.

Zároveň sa zo Svitu vydajú na 10km trať do Popradu priaznivci Nordic walkingu. Tohoročnou novinkou je okrem zmeny trate cez Spišskú Teplicu aj minipolmaratón v dĺžke 2,1km pre deti do 15 rokov a špeciálna 300m trasa pre budúcich prváčikov.

Do súťaženia sa opäť zapoja známi športovci. Primátorskú desiatku si v rámci tréningu odbehne aj Alena Stevens, držiteľka slovenského rekordu v dlhom triatlone (3,8km plávanie, 180km bicykel a 42,2km beh za 9h30m9s). Na desiatke a polmaratóne sa predstavi aj popradský hokejista Arne Kroták so svojim tímom AR 13, hokejisti Hokejového klubu Poprad, basketbalisti BK Iskra Svit a ďalší.

 

Atmosféru ozajstných veľkých pretekov si môžu skúsiť žiaci od 7 do 15 rokov.

Pre 7­15 ročných sme pripravili mini polmaratónsku trať v dĺžke 2,1km, na ktorú vyštartujú zo štartovacej brány bezprostredne po hlavnom poli pretekárov. Všetci zaregistrovaní žiaci dostanú štartovné čísla s čipom, účastnícky darček a ich prebeh cieľom zaznamená cieľová kamera a elektronická časomiera. V cieli ich podobne ako dospelých pretekárov čaká občerstvenie a účastnícka medaila. Prví traja vo všetkých kategóriách si pri slávnostnom vyhlasovaní výsledkov preberú vecné ceny. Všetci účastníci budú mať možnosť stiahnuť si z výsledkovej listiny účastnícky diplom so svojim zabehnutým časom a poradím.

 

Prváčikovia vyštartujú do školského roku s množstvom darčekov

Prvých 50 prváčikov, ktorých rodičia zaregistrujú online na preteky v behu na 300m, dostanú pri registrácii množstvo darčekov. OC Forum pre nich pripravil krásne tričká, v ktorých si odbehnú preteky, praktické vrecúška na telesnú výchovu, pravítko s ceruzkou, vševeda, knižnú omaľovánku a zľavu na nákup rozprávkových knižiek. Ďalšie prekvapenia ich čakajú od firiem Melina, Galderma a Lunys.

 

Sprievodný program v mestách Poprad a Svit

Pre rodiny mesto Poprad opäť pripraví rodinný športový súboj MAMA, TATO, ŠPORTUJTE S NAMI a o dobrú náladu sa počas podujatia bude starať DJ SPECTRA. Sprievodný program bude aj vo Svite, kde sa uskutočnia preteky seniorov v Nordic Walkingu a preteky žiakov.

Pre každého pretekára bude v cieli pripravená krásna účastnícka medaila, ktorá dotvára panorámu Vysokých Tatier v tohoročnej kolekcii Tatry v pohybe Prestige Tour.

 

read more

PRVÁ DÁMA TATIER HĽADÁ SVOJE STRATENÉ PRÍBEHY

 PRVÁ DÁMA TATIER HĽADÁ SVOJE STRATENÉ PRÍBEHY
 • 26. 08. 2016
 • Veľká Lomnica

Vysoké Tatry, 26.08.2016 – Do Vysokých Tatier sa vracia ich niekdajšia dominanta. Rekonštrukcia Hotela Lomnica mu vráti späť nie len jeho  podobu, ale tiež atmosféru, ktorá v ňom kedysi panovala. Pamätáte si časy jeho slávy? Oprášte staré fotografie a spomienky, ktoré sa vám s hotelom spájajú a prispejte tak k dotvoreniu mozaiky jeho histórie.

read more

Svište na Štrbskom Plese sa už tešia na všetky prázdninujúce deti

Svište na Štrbskom Plese sa už tešia na všetky prázdninujúce deti
 • 23. 08. 2016
 • Štrbské Pleso

ŠTRBSKÉ PLESO (23. august 2016) Už po šiesty krát bude Štrbské Pleso v znamení svišťov patriť súťažiam určeným pre rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravený víkend plný skvelého programu zameraného na podporu športových, dobrodružných ale aj edukatívnych aktivít. Na súťažiace deti zároveň čakajú aj skvelé odmeny a pohľad na Štrbské Pleso z balóna.

read more

ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom 21 488 €

ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom 21 488 €
 • 10. 08. 2016
 • Veľká Lomnica

Veľká Lomnica, 6.august  2016 –Výťažok v hodnote 21 488  € z 9.ročníka charitatívneho golfového turnaja CHARITY GOLF CUP 2016 putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“. Golfový turnaj pod záštitou hokejovej legendy  Petra Bondru a hráčov NHL sa už po 9. raz uskutočnil v sobotu 6. augusta 2016 na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnici. Za 9 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 161 000 €.

read more

Bežci vo Vysokých Tatrách môžu súťažiť počas celého roka.

Bežci vo Vysokých Tatrách môžu súťažiť počas celého roka.
 • 05. 08. 2016
 • Vysoké Tatry

Vysoké Tatry (4. august 2016) - Pre milovníkov behu je vo Vysokých Tatrách pripravená ďalšia novinka. Organizátori projektu Tatry v pohybe im pripravili Virtuálne preteky.

Virtuálne preteky umožňujú bežcom zasúťažiť si počas celého roka, nie iba na konkrétnych podujatiach“ hovorí Viera Halasová, jedna z organizátorov podujatia. „Na niektorých trasách si dokonca môžu svoj výkon porovnať s  pretekármi, ktorí ich absolvovali v rámci podujatí Tatry v pohybe, keďže výsledky pretekov sú všeobecne dostupné“, dodáva.

Podmienkou účasti je registrácia a zaslanie záznamu prejdenia trasy v predpísanom formáte podľa propozícií. Každý záznam bude po ukončení podujatia zaradený do zlosovania o hlavnú cenu – smart hodinky GARMIN vívoactive.  Záujemci majú možnosť dokúpiť si rôzne typy štartovacích balíčkov. V niektorých z nich sú aj medaily z pretekov Tatry v pohybe, ktoré si tak môžu dodatočne „vybehať“. Je to taký malý „opravný termín“, ak sa nemohli zúčastniť daného podujatia.

Pre našu destináciu je dôležité, aby prichádzali návštevníci počas celého roka, nie iba v sezóne, prípadne na konkrétne podujatia“ hovorí výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry, Lucia Dubielová. „Snažíme sa im program nastaviť tak, aby mohli prísť kedykoľvek budú mať čas a možnosti. Nemusia sa prispôsobovať“, dodáva na záver.

Registrácia na Virtuálne preteky prebieha cez stránku www.tatryvpohybe.sk a štartovacie balíčky si môžu podľa vybranej trasy vyzdvihnúť v Tatranskej informačnej kancelárii v Starom Smokovci , v Penzióne Furkotka a Hoteli Crocus na Štrbskom Plese.

Viac informácií o Virtuálnych pretekoch na www.tatry.sk, www.tatryvpohybe.skwww.sporttatry.sk.

read more

Download the Region of the High Tatras mobile application

 • High-quality topographic tourist maps, planned cycle tracks, alpine hiking trips
 • Marked accommodation facilities, restaurants, attractions and services
 • Description, pictures, course of the hiking trip on the map and altitude profile of the track
Download on AppStore Get from Google Play