find accommodation

top events

22.1. - 28.1. 2018

Event calendar

Event calendar

10.2. - 11.2. 2018

SNOW DOGS 2018

SNOW DOGS 2018

od 8.12. 2017

Tatra Temple

Tatra Temple

zima 2017/ 2018

Snow camp 17/18

Snow camp 17/18

každú sobotu

RETRO diskotéka

RETRO diskotéka

zima 2018

Večera pod hviezdami

Večera pod hviezdami

zima 2018

75 Tajomstiev lanovky

75 Tajomstiev lanovky

sezóna 2017/2018

Hokejová Tipsport liga pod Tatrami

Hokejová Tipsport liga pod Tatrami

8.12. 2017 - 4.2. 2018

Výstava Millefleurs

Výstava Millefleurs

Tatra Temple

Tatra Temple

where?

Hrebienok

date of event?

od 8.12. 2017

TATRA TEMPLE | from 08/12/2017 | Hrebienok

 

Enjoy a beautiful winter in the Tatras and unforgettable moments in the Tatra Temple of Ice, which will pay tribute to family this year and will be inspired by the massive Roman-Catholic basilica in Barcelona - Sagrada Familia. The basilica itself is based on the style of medieval cathedrals and was designed by renowned Catalan architect Antonio Gaudí. 

A unique ice version of this dominant construction will be available in Hrebienok from 8th December. Adam Bakošand a team of Slovak, Czech and Spanish sculptors will take care of all precise details. An unbelievable number of 1,440 ice blocks, which is almost 190 tonnes of ice will be used to build the temple. 

This year, the basilica will be a bit bigger and its originally 18-metre wide cover will be changed to a 25-metre diameter. This means the Tatra Temple in Hrebienok will be even more majestic. 

Stained glass decorations will be made by glassmaker and designer of Slovak-Greek origin – Achilleas Sdoukos, who focuses on using the magical material of glass when making his creations. This is the second time that he is responsible for artistic decoration inside the Tatra Temple of Ice. Eight rose windows will be made by using the so called fusing technology combined with precious stones and various pigments. Four of them will contain sacral motifs and symbols of the Tatras, other four will symbolise the seasons of the year. 

 

 

 

The majestic piece of art, one and only in Slovakia, is definitely worth visiting. Precise work and details are emphasised by magical lights.

Visit this Slovak rarity and feel like in a fairytale of ice for a while. The temple offers an even more emotional atmosphere on Sundays when live music concerts are held inside.

 

PROGRAMME in the Tatra Temple - every sunday at 15:30

 

21.01.2018
Aneta Holá

Po štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach pokračovala na HTF VŠMU v Bratislave v triede doc. Mgr. art. Hany Štolfovej - Bandovej ArtD., u ktorej ukončila v roku 2012 aj doktorandské štúdium. V rámci festivalov mala možnosť spievať pod taktovkou dirigentov ako Simon Halsey, Terry Edwards, Jonatan Noth, Christopher Hogwood. Spolupracovala so Shanghaiskou filharmóniou, Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz (Nemecko) a tiež so Štátnou filharmóniou Košice. Na Hrebienku sa predstaví skladbami od Wolfganga Amadeusa Mozarta.

28.01.2018
Chrámový zbor Sv. Cecílie

Zbor vznikol v roku 1992 z nadšenia 10 mladých amatérskych spevákov a začal príležitostne účinkovať pri bohoslužbách v Dóme sv. Alžbety v Košiciach. Pod vedením svojho zbormajstra Viliama Gurbaľa (zakladajúceho člena zboru) získal v rokoch 1996 – 2001 niekoľko medzinárodných ocenení na prestížnej súťaži chrámových zborov v rámci Festivalu de Picardie (Francúzsko, v mestách Amiens a Noyon). Medzi výnimočné počiny patrí aj svetová premiéra oratória Enrica Lavariniho St. Vitus spolu s dychovým orchestrom Mehrenschwandu (uvedené vo švajčiarskom Mehrenschwande).

Rada pre vedu, vzdelávanie a kultúru pri KBS v roku 2009 udelila zboru cenu „Fra Angelica“ za mimoriadny prínos v oblasti kresťanskej hudby. Počas svojej takmer štvrťstoročnej existencie zbor spolupracoval s množstvom hudobných telies (Štátna filharmónia Košice, Štátne divadlo v Košiciach, Košický spevácky zbor učiteľov, sláčikový orchester Musica Iuvenalis, Musica Florea) a špičkovými dirigentmi (Edmond Colomer, Larry Newland, Tomáš Koutník, Karol Kevický, Karol Petróci, Marek Štryncl, atď).

Chrámový zbor Sv. Cecílie z Košíc uvedie duchovné diela, pričom väčšina z nich patrí medzi skvosty sakrálnej tvorby, od autorov: T. Tallis, L. G. da Viadana, J. S. Bach, A. Bruckner, S Rachmaninov, O. Gjeilo a ďalších.

04.02.2018
Sláčikové kvarteto z konzervatória Košice – klasická hudba

Škola s viac ako 65 ročnou tradíciou je Konzervatórium na Timonovej v Košiciach. Dobré meno školy je známe prostredníctvom umeleckých aktivít súborov na celom Slovensku, ktoré absolvovali rad významných turné v zahraničí - Maďarsku, Ukrajine, Grécku, Juhoslávii, Poľsku, Španielsku, Švédsku, Taliansku Cypre, Fínsku, Rakúsku, Mexiku, Japonsku. Do povedomia kultúrneho sveta sa dostala aj zásluhou svojich excelentných študentov, ktorí reprezentujú svoju alma mater v rôznych krajinách celého sveta. Takýto študenti sa vám predstavia i na nedeľnom koncerte 4. februára 2018.

11.02.2018
Music Theatre Orchestra

MTO je univerzálne hudobné teleso, ktoré ma široký a kvalitný repertoár. Presvedčili nás o tom aj na otváracom koncerte Tatranského dómu, kde v ich podaní odzneli náročné skladby od Haydna, Pietra Mascaniho, Bacha ale aj Mariána Vargu. Na koncerte sa nám tentokrát predstavia tvorbou z autorskej dielne Mariána Vargu, Keitha Emersona a Rickyho Wakemana.

18.02.2018
VOCES GREGORIANAE CASSOVIENSES

Toto spevácke teleso je zamerané na repertoár gregoriánskeho chorálu a vzniklo v roku 2011. Cieľom založenia zboru bolo v prvom rade sprítomnenie tradície stredovekého sakrálneho spevu, ktorý sa postupne vytráca z povedomia dnešného človeka. Jednou z hlavných náplní tohto zoskupenia je prispieť k zachovaniu kultúrno-hudobného dedičstva, ktoré malo počas mnohých storočí dominantné postavenie.

Teleso tvorí desať speváčok, ktoré interpretujú tento žáner monodickej hudby na základe semiologických štúdií a paleografického výskumu. Aktivity zboru sa sústreďujú prevažne na koncertnú činnosť, zameranú na priblíženie krásy a bohatstva gregoriánskeho chorálu širokej verejnosti. V pomerne krátkom čase svojho pôsobenia sa Voces Gregorianae Cassovienses etablovalo medzi európske spevácke telesá interpretujúce tento hudobný žáner.

25.02.2018
Chrámový zbor Sv. Cecílie

Pod vedením svojho zbormajstra, Viliama Gurbaľa získal zbor niekoľko medzinárodných ocenení na prestížnej súťaži chrámových zborov. Počas svojej takmer štvrťstoročnej existencie zbor spolupracoval s množstvom hudobných telies (Štátna filharmónia Košice, Štátne divadlo v Košiciach, Košický spevácky zbor učiteľov, sláčikový orchester Musica Iuvenalis, Musica Florea) a špičkovými dirigentmi (Edmond Colomer, Larry Newland, Tomáš Koutník, Karol Kevický, Karol Petróci, Marek Štryncl, atď).

Chrámový zbor Sv. Cecílie z Košíc uvedie duchovné diela, pričom väčšina z nich patrí medzi skvosty sakrálnej tvorby, od autorov: T. Tallis, L. G. da Viadana, J. S. Bach, A. Bruckner, S Rachmaninov, O. Gjeilo a ďalších. Repertoar bude spestrený aj ľudovými priesňami z oblasti Ukrajiny, Bavorska, Mexika, Andalúzie a samozrejme i Slovenska.

04.03.2018
Bonbon trio

Dievčenské hudobné zoskupenie – BonBon Trio hrá Paris City Songs, piesne z parížskych kaviarní, plné emócií a silných melódii, ale aj svetové hity upravené do tejto podoby Édith Piaf, Yann Tiersen (Amélia z Montmartru), Juliette Gréco, Beatles, Queen, Michael Jackson, Nat King Cole, Sting, Astor Piazzolla, Goran Bregović…

Interpreti:
Petra Humeňanská, spev (SND, RND, Superstar, Elledanse, Družina),
Katarína Kozelková, violončelo, (SND, Letné Shakespearovské Slávnosti),
Marcela Vilhanová, akordeón, saxofón, (Sto Múch, RND, SND, Letné Shakespearovské Slávnosti).

11.03.2018
(The) Exact

Hudba, ktorej autorom je skladateľ, dramatik a producent Miňo Mojžiš, je nahratá v štýle industrial rocku v podaní kapely The EXACT. Hrajú členovia Divadla hudby, ktoré bolo založené v roku 2009. Počas svojej existencie sa vyprofilovalo ako hudobné muzikálové divadlo, zamerané na tvorbu pre deti a mládež. Je jediným tohto typu na Slovensku. Na svojom konte má divadelný súbor, ktorý tvorí 118 členov z rôznych oblastí kultúrneho a spoločenského života.

18.03.2018
G.O.D.´S

G.O.D.´s je 6-členná vokálno-inštrumentálna skupina mladých ľudí zapálených pre americký gospel. Interpretujú skladby Kirka Franklina, Whitney Houston, Take 6 a pod.

Členmi sú: Janka Tomko Ferenčíková, Petra Ferenčíková, Erik Holovka, Damiána Jurašková, Klaudia Krivá, Janka Petríková.

Získané ocenenia: POĽSKO KETY 2016, medzinárodný festival „Psallite Deo“ - absolútny víťaz festivalu, držitelia ceny GRAND PRIX, POĽSKO KETY 2013, medzinárodný festival „Psallite Deo“ - absolútny víťaz festivalu, držitelia ceny GRAND PRIX, show Československo má talent 2015.

25.03.2018
Aneta Holá

Po štúdiu na Konzervatóriu v Košiciach pokračovala na HTF VŠMU v Bratislave v triede doc. Mgr. art. Hany Štolfovej - Bandovej ArtD., u ktorej ukončila v roku 2012 aj doktorandské štúdium. V rámci festivalov mala možnosť spievať pod taktovkou dirigentov ako Simon Halsey, Terry Edwards, Jonatan Noth, Christopher Hogwood. Spolupracovala so Shanghaiskou filharmóniou, Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz (Nemecko) a tiež so Štátnou filharmóniou Košice. Pravidelne spolupracuje aj so Súborom pre starú hudbu pod vedením Petra Zajíčka, s ktorým uskutočnila viaceré vystúpenia na Slovensku a v Českej republike, no najmä úspešné turné v Guatemale a Mexiku, kde sa prezentovala dielami J. B. Pergolesiho a A. Vivaldiho. Na Hrebienku sa predstaví práve touto tvorbou.

01.04.2018
Collegium Technicum – záverečný koncert v TD

Miešaný spevácky zbor Technickej univerzity v Košiciach Collegium Technicum bol založený v roku 1983. Patrí medzi špičkových reprezentantov zborového hnutia na Slovensku. Zo súťaží a festivalov doma i v zahraničí si odnáša najvyššie ocenenia.

V zahraničí uviedol 178 koncertov a festivalových vystúpení v 19 štátoch Európy, Izraeli, Južnej Amerike, USA a v Mexiku. Ako prvý zo Slovenska spieval v slávnej Auditorio Nacional v Mexico City pred 9100 poslucháčmi. Collegium Technicum dirigovalo doteraz 43 profesionálnych dirigentov, z toho 30 zo zahraničia, z ktorých uvádzame : Peter Phiplips (GB), Oliver Dohnányi, Ondrej Lénard, Petr Altrichter, Tomáš Koutník, Rastislav Štúr, Peter Breiner. Koncertoval s renomovanými sólistami: Miroslav Dvorský, Ľubica Rybárska, Martin Babjak, Peter Mikuláš, Iveta Matyašová, Michal Lehotský, Jiří Sulženko, Eva Dřízgová, Rafal Bartminski a iní.

 

Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu!

 

 

Ako sa dostanete k Tatranskému dómu

 

  • pozemnou lanovkou

Tatranský dóm sa nachádza na úpätí Slavkovského štítu v stredisku Hrebienok, kde vás vyvezie Pozemná lanovka zo Starého Smokovca v priebehu cca 6 minút. Lanovka premáva denne v čase 8:30 – 16:30 hod., každú pol hodinu v smere hore aj dole. V nedeľu je predĺžená doba prevádzky do 17:00 hod. (odchod poslednej lanovky). Lístky na lanovku si môžete komfortne zakúpiť online na gopass.sk.

  • pešo

Zo Starého Smokovca (1 010 m n.m.) na Hrebienok (1 285 m n.m.) sa môžete dostať aj peši, turistickým chodníkom popri  dráhe Pozemnej lanovky (cca 2,4 km) v čase približne 40 minút.  Turistický chodník začína od dolnej stanice Pozemnej lanovky v Starom Smokovci po zelenej značke, budovu obchádzame sprava. Dvakrát pretíname cestu a stále pokračujeme lesom až na lúku ku konečnej stanici Pozemnej lanovky na Hrebienku. Popri chodníku vedie asfaltová cesta, ktorá v zime pri dostatočnej snehovej vrstve slúži ako sánkarská dráha.

 

 

 

Radi Vás privítame v jednej z  TOP zimných tatranských atrakcií vo Vysokých Tatrách!

  

   

 

Download the Region of the High Tatras mobile application

  • High-quality topographic tourist maps, planned cycle tracks, alpine hiking trips
  • Marked accommodation facilities, restaurants, attractions and services
  • Description, pictures, course of the hiking trip on the map and altitude profile of the track
Download on AppStore Get from Google Play