vyhľadať ubytovanie

top udalosti

8.10. - 14.10. 2018

Kalendár akcií týždňa

Kalendár akcií týždňa

20.10. 2018

Tatranské putovanie

Tatranské putovanie

20.10. 2018

Fashion show Bogner v Hoteli Lomnica

Fashion show Bogner v Hoteli Lomnica

20.10. 2018

Miro Žbirka s britskými hudobníkmi

Miro Žbirka s britskými hudobníkmi

24.9. - 21.10. 2018

Party v 21. storočí

Party v 21. storočí

27.10. 2018

Tatranské putovanie

Tatranské putovanie

27.10. 2018

SISA SKLOVSKÁ & RICHARD RIKKON BAND

SISA SKLOVSKÁ & RICHARD RIKKON BAND

9.10. - 28.10. 2018

Integrácia umením 2018

Integrácia umením 2018

3.11. 2018

VAŠO PATEJDL & JURAJ BURIAN

VAŠO PATEJDL & JURAJ BURIAN

do 1.12. 2018

Výstava Staré Slovensko v novom svete

Výstava Staré Slovensko v novom svete

do 8.12. 2018

Tatry v pohybe

Tatry v pohybe

novinka 2018

Galéria Dobrá Hračka

Galéria Dobrá Hračka

20.2. 2019

MAMMA MIA! Turné 2019

MAMMA MIA! Turné 2019

Za históriou regiónu

Pravú historickú rozmanitosť Tatier môžete spoznať aj v súčasnosti. Významné architektonické unikáty Vám poodhalia kúsok svojho tajomstva a jedinečnosti.

Doprajte si kráľovské ubytovanie v luxusných secesných grand hoteloch, ktoré sú skutočnou pýchou Vysokých Tatier. Obdivujte technickú nadčasovosť visutej lanovky, alebo sa nechajte späť vtiahnuť do histórie športu na Štrbskom Plese. Určite Vás očaria aj sakrálne pamiatky prekrásneho Spiša, alebo pradávna história archeologických nálezov.

Vysoké Tatry sú jedinečné, objavte aj vy krásu ich historických pokladov!

 

 

KRÁĽOVSKÉ UBYTOVANIE S DUCHOM DÁVNA

Grandhotely, ktoré začiatkom dvadsiateho storočia vyrástli v Starom Smokovci (1904), v Tatranskej Lomnici (1905) a na Štrbskom Plese (1906) sú dodnes symbol tatranského prepychu a architektonickej dokonalosti. Všetky hotely si dodnes zachovávajú svoj majestátny šarm a sú lákadlom pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať kráľovskú atmosféru tatranskej secesie. Urobte si radosť a nechajte sa bezstarostne hýčkať impozantnosťou a prestížou týchto miest.

  

 

TECHNICKÉ UNIKÁTY

Visutá lanovka na Lomnický štít je skutočný európsky technický unikát! Do roku 1955 bola jedinečnou, až neskôr ju svojimi parametrami prekonala lanovka zo Chamonix na Aiguille du Midi vo Francúzsku. Budova je dielom významného architekta Dušana Jurkoviča. Vysoké Tatry majú to šťas­tie, že tu zane­chal svoj ruko­pis hneď v nie­koľ­kých budovách visu­tej lanovky.

Nepovšimnuteľným tatranským unikátom je astronomické Observatórium Skalnaté Pleso v nadmorskej výške 1786 m n.m., ktoré sa nachádza neďaleko Skalnatého plesa. Pôvodne bolo observatórium vybavené dvoma ďalekohľadmi. Pri príležitosti 70. výročia prvého pozorovania z observatória na Skalnatom plese, uviedli dňa 30. októbra 2014 do prevádzky nový teleskop na monitorovanie blízkozemských asteroidov s priemerom 1,3 metra.

 

 

HISTÓRIA ŠPORTU

V Tatrách píšu svoju históriu najmä zimné športy. Zjazdové lyžovanie, bežkovanie, či skoky na drevených lyžiarskych mostíkoch vytvorili v Tatrách nebývalý turistický ruch.

Najväčší dosah na modernizáciu a výstavbu lyžiarskych stredísk v celých Vysokých Tatrách mala športová aktivita "klasické lyžovanie".

Dodnes sú Tatry vďaka svojej jedinečnej klíme obľúbeným prírodným športoviskom pre všetkých profesionálnych aj rekreačných športovcov. Príďte si aj vy dať do tela!

    

 

SAKRÁLNE PAMIATKY TATIER A OKOLIA

Dominantou podtatranských mestečiek či obcí boli na Spiši od dávnej minulosti kostoly. Medzi najpozoruhodnejší patrí kostol sv. Juraja v mestskej časti Spišská Sobota, ktorý pochádza z 13. storočia.

Jedným z typických príkladov sakrálnej ľudovej architektúry na východnom Slovensku sú drevené kostolíky zapísané v zozname UNESCO. Nájdete ich vo Vysokých Tatrách v Starom a Dolnom Smokovci, v Tatranskej Kotline, v Tatranskej Javorine, či v Poprade a Kežmarku.

Významnou kultúrnou pamiatkou je Symbolický cintorín pri Popradskom plese venovaný pamiatke obetiam Vysokých Tatier.

  

 

kliknite pre viac informácií

Potulky za históriou a tradíciami

 

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Región Vysoké Tatry

  • Kvalité topografické turistické mapy, naplánované cyklotrasy, horské túry
  • Zaznačené ubytovacie zariadenia, reštaurácie, atrakcie a služby
  • Popis, obrázky, priebeh túry na mape a výškový profil trate
Stiahnite si v AppStore Aplikácia Android na Google play