vyhľadať ubytovanie

top udalosti

23.4. 2018

Komédia LETNÁ NOC

Komédia LETNÁ NOC

28. 4. 2018

W. I. N. E. Talkshow u Franza „NIELEN O VÍNE“

W. I. N. E. Talkshow u Franza  „NIELEN O VÍNE“

apríl 2018

Kaviareň a čajovňa U Vlka

Kaviareň a čajovňa U Vlka

apríl 2018

Kultúrne podujatia Agentúry Vietor tatranský

Kultúrne podujatia Agentúry Vietor tatranský

apríl 2018

Víkendová škola šperku

Víkendová škola šperku

30.4. - 1.5. 2018

1. máj vo Vysokých Tatrách

1. máj vo Vysokých Tatrách

5.5. 2018

City Trail 2018

City Trail 2018

do 1.12. 2018

Výstava Staré Slovensko v novom svete

Výstava Staré Slovensko v novom svete

rok 2018

Tatry v pohybe

Tatry v pohybe

Tatry opäť v Bratislave

Tatry opäť v Bratislave
  • 06. 12. 2013
  • Bratislava

BRATISLAVA (6.december) – Tatry dnes prišli do Bratislavy a s nimi aj pravý tatranský Mikuláš. Okrem sladkostí priniesol Mikuláš do hlavného mesta aj „Rupicapra“, „Ursus“ či „Lutra“. Deti v obchodnom centre Eurovea čakajú od piatka do nedele sladučké odmeny, pestrý program s tatranskými zvieratkami i zábavný animačný program. Určite zaujme aj výstava fotografií, historických lyží i mnoho iného. Originálny Mikuláš s tatranskými zvieratkami zaujme celé rodiny.

Deti milujú sladkosti aj predvianočnú atmosféru s množstvom žiarivých svetielok. To čo tým bratislavským momentálne chýba je sneh a to sa rozhodli Tatranci napraviť a priniesli ho do hlavného mesta. Naviac však pre deti pribalili aj zvieratká – preparované vypchaté zvery priamo z tatranského múzea. V Bratislave je tak zaručene jediný Mikuláš, ktorý okrem sladkostí deti učí. Vďaka preparátom z múzea tatranského národného parku deti zistia, čo nájdu pod názvom rupicapra, ursus aj lutra. Šesť preparátov typických tatranských zvieratiek bude možné obdivovať – pôjde o kamzíky, medveďa, krkavca, vydru, či líšku. Mikuláš po tatransky ponúka atraktívny program pre celé rodiny.

 „V Tatrách sa nám rozbehla nová sezóna a na zjazdovkách sa už lyžuje. Rozhodli sme sa trošku zimnej, snehovej atmosféry priniesť aj do Bratislavy a potešiť najmä deti. Okrem Mikuláša prišiel aj Yetti a maco Štrbko. Čo však deti najviac zaujme sú preparované zvieratá známe z našich veľhôr. Na svoje si tu určite príde každý. Okrem iného sa hráme aj s chuťovými pohárikmi návštevníkov, pootvorili sme dvere k histórii lyžovania vďaka originálnej výstave a prišiel aj známy chatár Peter Petras z Rainerovej chaty, ktorá oslavuje svoju stopäťdesiatročnicu,“ povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Hory už pokryl sneh a tatranská príroda sa uložila na zimný spánok, to sa však netýka života v strediskách cestovného ruchu, tie vstúpili do zimnej sezóny plnej noviniek. Nielen o novinkách sa dozvie každý kto navštívi mikulášsky program, ktorý začal dnes v bratislavskom nákupnom centre na nábreží Dunaja a bude pokračovať aj cez víkend.

Na podujatí je aj Peter Petras. Ten pred rokmi zachránil Rainerovu chatu pred úplným zdevastovaním a z najstaršej vysokotatranskej chaty urobil miesto, ktoré sa neobchádza. Chata oslávila už 150 rokov. Všetky maškrtné jazýčky potešia počas troch dní originálne tatranské dobroty a tatranskí remeselníci predstavujú krásne šperky, ručne robené sviečky aj sladké medovníky. Skrátka neobíde nik, tatranský Mikuláš teší aj dospelých, ktorí si zasúťažia o atraktívne pobyty.

Každý kto sa teší na zimnú sezónu v Tatrách a chce sa dozvedieť čo najviac by rozhodne nemal obísť Mikuláša v Eurovei.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Región Vysoké Tatry

  • Kvalité topografické turistické mapy, naplánované cyklotrasy, horské túry
  • Zaznačené ubytovacie zariadenia, reštaurácie, atrakcie a služby
  • Popis, obrázky, priebeh túry na mape a výškový profil trate
Stiahnite si v AppStore Aplikácia Android na Google play