vyhľadať ubytovanie

top udalosti

20.10. 2018

Tatranské putovanie

Tatranské putovanie

20.10. 2018

Fashion show Bogner v Hoteli Lomnica

Fashion show Bogner v Hoteli Lomnica

20.10. 2018

Miro Žbirka s britskými hudobníkmi

Miro Žbirka s britskými hudobníkmi

24.9. - 21.10. 2018

Party v 21. storočí

Party v 21. storočí

27.10. 2018

Tatranské putovanie

Tatranské putovanie

27.10. 2018

SISA SKLOVSKÁ & RICHARD RIKKON BAND

SISA SKLOVSKÁ & RICHARD RIKKON BAND

9.10. - 28.10. 2018

Integrácia umením 2018

Integrácia umením 2018

3.11. 2018

VAŠO PATEJDL & JURAJ BURIAN

VAŠO PATEJDL & JURAJ BURIAN

do 1.12. 2018

Výstava Staré Slovensko v novom svete

Výstava Staré Slovensko v novom svete

do 8.12. 2018

Tatry v pohybe

Tatry v pohybe

novinka 2018

Galéria Dobrá Hračka

Galéria Dobrá Hračka

20.2. 2019

MAMMA MIA! Turné 2019

MAMMA MIA! Turné 2019

Tatry zaujali Pobaltie

Tatry zaujali Pobaltie
  • 20. 08. 2014
  • Starý Smokovec

Starý Smokovec (20.august) – Už v decembri začne lietať nová letecká linka medzi lotyšskou Rigou a Popradom. Vďaka 70-tim pobaltským cestovným kanceláriám a agentúram, ktoré sa minulý týždeň zúčastnili workshopu v Rige, Talline a Viľňuse sa o ponuke najatraktívnejších regiónov Slovenska, vrátane Vysokých Tatier, dozvedia už čoskoro aj tamojší dovolenkári. Tour operátorov počas workshopu zaujali najmä lyžiarske pobyty s wellnessom v akvaparkoch a kúpeľoch.

 

Už najbližšiu zimu by malo byť častejšie počuť v našich horách lotyštinu, estónčinu a litovčinu. A to najmä vďaka novej leteckej linke medzi Rigou a Popradom. Doprava cez 1000 km bývala často prekážkou pre dovolenkárov, aby si vybrali Slovensko. Necelé dve hodiny letu by toto mali vyriešiť. Navyše transfer z letiska k najbližším vysokotatranským hotelom je od 10 minút, čo je obrovská konkurenčná výhoda voči alpským destináciám.

 

Linka bude lietať počas celej zimy jeden krát do týždňa. Dôležitosť workshopu v Rige vyzdvihla aj účasť nášho veľvyslanca v Lotyšsku Petra Hatiara. „Keď som v septembri minulého roka nastúpil do funkcie, často som počúval požiadavky občanov Lotyšska a Litvy, ktorí by sa k nám radi chodili lyžovať, no nemajú vhodné letecké spojenie. Spojiť tieto krajiny so Slovenskom prostredníctvom leteckej linky sa okamžite stala jedna z mojich priorít. Som rád, že sa to podarilo zrealizovať a verím, že to bude fungovať,“ skonštatoval Peter Hatiar.

 

Dovolenkári z Pobaltia nie sú vo Vysokých Tatrách novinkou. Litovčanom patrila v roku 2013 desiata priečka v počte návštevníkov. Najčastejšie prichádzali do Tatier autobusmi, ale postupne rástol aj počet individuálnych turistov. Vďaka novej linke by mohli návštevníci z Pobaltia ešte narásť. „Partneri na Pobaltí ocenili úroveň poskytovaných služieb porovnateľných so západnou Európou a to vďaka investíciám do lyžiarskych stredísk, ubytovacích zariadení, akvaparkov a kúpeľov. Zaujala ich aj naša široká paleta možností na trávenie voľného času počas zimnej dovolenky. Veríme, že nezostane len pri workshope, ktorý bol prvým krokom, ale najmä že dokážeme naše Tatry „predať“ tamojším dovolenkárom,“ povedala Lucia Dubielová, výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry.

 

„ Pozitívna informácia je, že tour operátori a turisti  našu krajinu a región poznajú a majú u nás dobré skúsenosti. Privítali predovšetkým služby pre rodiny s deťmi, a ocenili aj možnosť spojenia športu, zdravia, relaxu a wellness a naozaj široké portfólio služieb, ktoré sa za posledné roky neustále rozrastá,“ hodnotí návštevu Lucia Blašková, marketingová manažérka AquaCity Poprad. „V neposlednom rade ich zaujímal aj Poprad samotný, blízkosť letiska, služby a história, ktoré ponúka“ doplnila.

 

Hotelierov na worshope potešil živý záujem pobaltských tour operátorov o Vysoké Tatry, Liptov aj Oravu. „Prekvapilo nás koľko zástupcov cestovných kancelárií pozná Tatry, respektíve lyžiarske strediská vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Naša komplexná ponuka zahŕňajúca ubytovanie, lyžovanie a doplnkové služby ich zaujala, takže veríme, že sa v zime vďaka linke môžeme tešiť na vyšší počet návštevníkov z Pobalia,“ povedala Jitka Fatková, obchodná manažérka spoločnosti Tatry mountain resorts.

 

Pri individuálnych jednaniach tour operátorov upútala nielen relatívne malá vzdialenosť ubytovacích zariadení od lyžiarskych stredísk aj samotného letiska, ale aj cenovo prijateľné pobytové balíčky špeciálne vytvorené pre tento trh. „Zvlášť pozitívne vnímali transport z letiska, ktorý hotelieri zabezpečia vo vlastnej réžii, ako aj denný transfer do lyžiarskych stredísk. Ich konkrétne dopyty smerovali najmä na vianočné a silvestrovské pobyty,“ doplnila Lucia Prokešová z Grandhotela Bellevue Horný Smokovec

 

Nová letecká linka Poprad-Tatry – Riga začne jeden krát do týždňa premávať od 13.decembra 2014. Prevádzkovať ju bude letecká spoločnosť Air Baltic a letisko Poprad-Tatry.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Región Vysoké Tatry

  • Kvalité topografické turistické mapy, naplánované cyklotrasy, horské túry
  • Zaznačené ubytovacie zariadenia, reštaurácie, atrakcie a služby
  • Popis, obrázky, priebeh túry na mape a výškový profil trate
Stiahnite si v AppStore Aplikácia Android na Google play