SNEŽNICE

Pohyb so snežnicami je populárna zdraviu prospešná zimná športová aktivita vhodná pre každého. Chôdza je dynamická, zapojíte celé telo a pomocou paličiek sa krásne narovnáte a uvoľníte psychické a fyzické napätie v prírode.

V Tatrách sú pre výlety na snežniciach výborné podmienky. Požičajte si snežnice, vyrazte so sprievodcom na túru a zažite prechádzku v polárnom štýle.

NORDIC WALKING

Severská chôdza je výborný fyzický tréning, pri ktorom zapojíte celé svoje telo. Posilňuje vnútorné svaly okolo chrbtice, účinne zapája krvný obeh, pričom kĺby nie sú preťažené. Prospieva tak nielen k psychickej pohode, ale aj k zdraviu a fyzickej aktivite. Je to bezpečná, jednoduchá, efektívna a zábavná cesta ku zdokonaleniu kondície bez ohľadu na vek, pohlavie alebo telesnú zdatnosť.

Nordic Walking  sa dá prevádzkovať aj na snehu. Z paličiek sa vyzujú “topánočky” a hroty sa parádne zapichnú do bielej zimnej pokrývky. Zapožičajte si paličky a vyrazte na zimnú túru aj so skúseným inštruktorom, ktorý vás naučí tú správnu techniku.

Tatry v pohybe – projekt, ktorý ponúka vyše 100 km označeným NW tratí či tratí ostatných obľúbených outdoorových športov. Nájdete tu aj informácie o organizovaných športových podujatiach a pretekoch, kvalitné mapové podklady a jednotný registračný systém na všetky podujatia.

Nordic Walking centrum – Štrbské Pleso – asociácia Nordic Walking je jediné akreditované školiace stredisko Nordic Walking na Slovensku! Pôsobí aj na Štrbskom plese a ponúka tých najskúsenejších inštruktorov, organizuje kurzy a poskytuje výučbu správnej techniky.

Podujatia v Tatrách