Bikesharing v Poprade - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Od 6. mája je Popradčanom ako i návštevníkom mesta opäť k dispozícií očakávaný systém zdieľaných bicyklov – bikesharing.

Smart bicykel s GPS bezpečnostným systémom je možné vypožičať a vrátiť prostredníctvom mobilnej aplikácie. Po jednoduchej registrácii v aplikácii “ANTIK SmartWay” odomknete bicykel načítaním QR kódu na riadidlách bicykla. Jazdiť je možné kdekoľvek (aj mimo mesta). Podmienkou je bicykel po skončení jazdy odparkovať na vhodnom viditeľnom mieste, aby nezavadzal na chodníku alebo neblokoval cestu. Na území Popradu je zároveň vybudovaných 12 informačných staníc so stojanmi, ktoré sú zároveň odporúčaným miestom pre uloženie a vyzdvihnutie bicyklov.

Informačné staničky nájdete:

Spišská Sobota, Námestie sv. Egídia – OC Forum, Park pri Vlakovej stanici, Nemocnica Poprad, Mestský úrad Poprad, Aquapark v Poprade, Juh III – ul. Letná, Juh II, Poprad Veľká, Poprad Matejovce, Poprad Stráže, Sídlisko Západ.

Ide o miesta, kde je najväčšia koncentrácia ľudí. Po skončení jazdy je potrebné odparkovať bicykel a uzamknúť ho mechanickým potiahnutím páčky na zámku zadného kolesa. Bicykel 1x pípne a v aplikácii sa zobrazia informácie, o tom, že bol úspešne vrátený a pripravený pre ďalšieho záujemcu. Poškodené alebo pokazené bicykle môžu používatelia nahlasovať prostredníctvom aplikácie alebo call centra.

Cena jazdy na hodinu stojí 1 €. Mesačný balíček zlacnel, ten je tento rok výhodne k dispozícii len za 5 €. Jazdiť s ním je možné 30 dní s max. limitom 30 min. denne. (po presiahnutí denného limitu 1 € / hod. s minútovou tarifikáciou) ANTIK klienti jazdia dvakrát dlhšie. Pri pravidelnom bicyklovaní ide o výraznú úsporu oproti platbe po každej jazde. Bicyklovanie na celú sezónu stojí 30 eur. Jazdenie kedykoľvek bez platby po každej jazde s max. limitom 1 hod. denne. (po presiahnutí denného limitu 1 € / hod. s minútovou tarifikáciou). ANTIK klienti jazdia dvakrát dlhšie.


Bikesharing bude pre všetkých k dispozícii až do konca októbra.ev


‼️ Tohtoročnou podmienkou pre jazdenie na smart bicykli je povinné nosenie rúška a rukavíc vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Viac informácií nájdete priamo na webstránke: www.verejnybicykel.sk

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak