Bikesharing v Poprade

Od 6. mája je Popradčanom ako i návštevníkom mesta opäť k dispozícií očakávaný systém zdieľaných bicyklov – bikesharing.

Smart bicykel s GPS bezpečnostným systémom je možné vypožičať a vrátiť prostredníctvom mobilnej aplikácie. Po jednoduchej registrácii v aplikácii “ANTIK SmartWay” odomknete bicykel načítaním QR kódu na riadidlách bicykla. Jazdiť je možné kdekoľvek (aj mimo mesta). Podmienkou je bicykel po skončení jazdy odparkovať na vhodnom viditeľnom mieste, aby nezavadzal na chodníku alebo neblokoval cestu. Na území Popradu je zároveň vybudovaných 12 informačných staníc so stojanmi, ktoré sú zároveň odporúčaným miestom pre uloženie a vyzdvihnutie bicyklov.

Informačné staničky nájdete:

Spišská Sobota, Námestie sv. Egídia – OC Forum, Park pri Vlakovej stanici, Nemocnica Poprad, Mestský úrad Poprad, Aquapark v Poprade, Juh III – ul. Letná, Juh II, Poprad Veľká, Poprad Matejovce, Poprad Stráže, Sídlisko Západ.

Ide o miesta, kde je najväčšia koncentrácia ľudí. Po skončení jazdy je potrebné odparkovať bicykel a uzamknúť ho mechanickým potiahnutím páčky na zámku zadného kolesa. Bicykel 1x pípne a v aplikácii sa zobrazia informácie, o tom, že bol úspešne vrátený a pripravený pre ďalšieho záujemcu. Poškodené alebo pokazené bicykle môžu používatelia nahlasovať prostredníctvom aplikácie alebo call centra.

Cena jazdy na hodinu stojí 1 €. Mesačný balíček zlacnel, ten je tento rok výhodne k dispozícii len za 5 €. Jazdiť s ním je možné 30 dní s max. limitom 30 min. denne. (po presiahnutí denného limitu 1 € / hod. s minútovou tarifikáciou) ANTIK klienti jazdia dvakrát dlhšie. Pri pravidelnom bicyklovaní ide o výraznú úsporu oproti platbe po každej jazde. Bicyklovanie na celú sezónu stojí 30 eur. Jazdenie kedykoľvek bez platby po každej jazde s max. limitom 1 hod. denne. (po presiahnutí denného limitu 1 € / hod. s minútovou tarifikáciou). ANTIK klienti jazdia dvakrát dlhšie.


Bikesharing bude pre všetkých k dispozícii až do konca októbra.ev


‼️ Tohtoročnou podmienkou pre jazdenie na smart bicykli je povinné nosenie rúška a rukavíc vzhľadom na aktuálnu situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Viac informácií nájdete priamo na webstránke: www.verejnybicykel.sk

Podujatia v Tatrách