„DIŠTANČNÉ SYMPÓZIUM REZBÁROV“ – PROJEKT DREVOREZBY PRE POPRAD 2021

O projekte…

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry sa usiluje rozvíjať domáci cestovný ruch aj v podhorskej oblasti a promovať región ako stredisko so širokými možnosťami trávenia dovolenky. Okrem horských stredísk je pre turistov atraktívna aj návšteva mesta Poprad. Okrem mestského turizmu aktívne pracujeme aj  na zvýšení povedomia o menej známych oblastiach a lokalitách s veľkým turistickým potenciálom a prírodným významom ako je chránená krajinná oblasť Kvetnica. Pre prilákanie ďalších návštevníkov, upevnenie povedomia a podpory lokality sme sa na podnet Mestskej informačnej kancelárie Poprad rozhodli zrealizovať projekt DREVOREZBY PRE POPRAD 2021, ktorý je svojou myšlienkou v súlade s prírodným prostredím tejto lokality.

Tvorivého ducha nezastaví ani pandémia!

Napriek aktuálnej situácii, ktorá nepraje realizácii hromadných podujatí, v rámci projektu DREVOREZBY PRE POPRAD 2021 Vám prinášame jedinečnú možnosť nahliadnuť do dielní rezbárov formou unikátneho DIŠTANČNÉHO SYMPÓZIA, ktoré prezentujeme on-line!

Piati majstri  rezbári: Adam Bakoš, Martin Kalman, Igor Kučera, Milan Kuchťák a Michal Husár  vyhotovili drevené skvosty, aby zdobili lesné cestičky na Kvetnici. Sú to profesionáli, ktorí žijú týmto remeslom a ich umelecké srdce bije rýchlejšie pri pohľade na drevo, ktoré je pre nás bežných ľudí iba obyčajným pníkom…

V rámci on-line podujatia máte šancu bližšie spoznať ich prácu a pozorovať, ako sa z obyčajného kusu dreva pod ich rukami stávajú dychberúce diela. Ich talent im umožňuje vytvárať diela, ktoré potešia oko, ale i dušu a predovšetkým detské srdce! No priznajme si – v každom z nás sa pri pohľade na takéto čarovné drevorezby prebudí kúsok dieťaťa…

Pozrite si päť videoprezentácií, ktoré Vám priblížia ako vznikali jednotlivé drevorezby:

  1. Autor drevorezieb : Adam Bakoš

2. Autor drevorezieb : Igor Kučera

3. Autor drevorezieb: Michal Husár

4. Autor drevorezieb: Milan Kuchťák


5. Autor drevorezieb: Martin Kalman


Hotové diela osadené v prímestských rekreačných lesoch v Poprade na Kvetnici!


Mapa s rozmiestnením drevorezieb v Kvetnici


Projekt je realizovaný Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Viac o projekte sa dočítate aj v tlačovej správe TU!

Podujatia v Tatrách