ČISTÉ HORY 2020 – 42.ročník - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

 • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

ČISTÉ HORY 2020 – 42.ročník

V poslednú septembrovú sobotu – 26.9.2020 sa uskutoční 42.ročník podujatia Čisté hory. Ide o čistenie tatranských dolín po ukončení letnej sezóny.

Pracovníci ŠL TANAP-u budú na nástupných miestach od 8:00 do 12:00 a podajú účastníkom potrebné informácie, vrecia na zber a prípadne – podľa predchádzajúcej dohody – poskytnú sprievod.

Zoznam nástupných miest a trás:

1 – Ochranný obvod Zverovka / 0903 987 584

 • Nástupné miesto: Roháčska dolina – rampa. Trasy: miestne turistické chodníky.
 • Nástupné miesto: Zuberec – Štefkovka pri pútači (11:00-13:00). Trasa: od Zuberca smerom ku skanzenu na Brestovej vedúca po chodníku cez les.

2 – Ochranný obvod Habovka / 0903 987 404

 • Nástupné miesto: križovatka v Oraviciach. Trasa: miestne turistické chodníky.

3 – Ochranný obvod Podbanské / 0903 987 115

 • Nástupné miesto: rázcestie Tichej a Kôprovej doliny. Trasa: miestne turistické chodníky.

4 – Ochranný obvod Vyšné Hágy / 0903 908 275

 • Nástupné miesto: pri informačných mapách vedľa centrálneho parkoviska na Štrbskom Plese. Trasa: miestne turistické chodníky.
 • Nástupné miesto: Tatranská Polianka, rampa – ústie cesty na Sliezsky dom. Trasa: z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom.

5 – Ochranný obvod Smokovce / 0903 987 519

 • Nástupné miesto: Hrebienok. Trasa: miestne turistické chodníky.

6 – Ochranný obvod Tatranské Matliare / 0903 987 667

 • Nástupné miesto: parkovisko pri kabínkovej lanovke Tatranská Lomnica. Trasa: miestne turistické chodníky.

7 – Ochranný obvod Tatranská Javorina / 0903 722 547

 • Nástupné miesto: vstup do Javorovej doliny (s trasami do Javorovej doliny a Zadných Meďodolov) ešte nie je isté. V okolí turistických chodníkov sa správajú suché stromy ohrozujúce bezpečnosť. Aktuálne informácie – týždeň pred akciou – 0903 987 597
 • Nástupné miesto: vstup do Bielovodskej doliny. Trasa: Bielovodská dolina.
 • Nástupné miesto: autokemping Červený Kláštor / 0903 987 415, v spolupráci so Správou PIENAPu. Trasa: mieste turistické chodníky.

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak