Štrbské bežky

Vychutnajte si profesionálne trate a príďte sa zabaviť a zapretekať si na verejné preteky v behu na lyžiach. V  nedeľu 11. februára 2024 sa na Štrbskom Plese uskutoční jubilejný desiaty ročník podujatia Štrbské bežky. Podujatie je pod záštitou Igora a Ivana Timkovcov z hudobnej skupiny No Name.

Pre všetkých bežkárov organizátori pripravia dvoj a päť kilometrovú trať na ktorej sa každoročne konajú rôzne medzinárodné súťaže. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom a na trati bude pripravená aj klasická stopa. Mená víťazov na dlhej trati budú zapísané na putovné Štrbské bežky.

Pre žiakov bude pripravená 700 metrová prekážková trať SnowKidz kros šprint s intervalovým štartom. Tento šprint pomedzi rôzne prekážky ako slalom, rôzne obrátky, podlezenie a pod. si môžu bezplatne vyskúšať všetci prihlásení účastníci. Každý, kto prejde cieľom získa účastnícku medailu a zapojí sa do tomboly o atraktívne ceny. Drobné odmeny môžu získať aj deti do 10 rokov alebo menej skúsení žiaci na krátkej rovinatej trati s malými prekážkami a najmenšie detičky si môžu prísť bezplatne vyskúšať detské bežky.

Súčasťou 10. ročníka bude aj hudobné vystúpenie skupiny No Name priamo v športovom areáli na Štrbskom Plese.

V areáli je celoročne k dispozícii aj požičovňa, servis lyží a bufet. Pre pretekárov, ktorí chcú využiť požičovňu lyží, bude pripravená špeciálna zvýhodnená ponuka. Zároveň počas celej nedele bude vstupné na lyžiarske trate pre všetkých lyžiarov bezplatné a trate bude možné využívať počas celého dňa bez výrazných obmedzení. Okruhy pre prekážkový šprint a detské preteky budú označené a verejnosť bude usmerňovaná usporiadateľmi počas detských súťaží ako aj v čase hromadného štartu o 14:00 hodine, aby nedošlo ku kolízii verejnosti s pretekármi.

Viac informácií TU.

Registráciu a viac informácii o pretekoch nájdu záujemcovia na weboch www.skstrba.sk a www.regiontatry.sk.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Podujatia v Tatrách