Gurmánstvo a emócie

Rozmanité a nezameniteľné. Také sú zážitky, ktoré vo Vás ostanú ešte dlho po tom, ako strávite voľné chvíle vo Vysokých Tatrách.

Tatranská krajina Vám nemieša ten najlepší koktejl emócii – zamilujete sa do nedostupných štítov, zamrznutých vodopádov, načerpáte novú energiu pri pohľade na biely rozprávkový kraj a dušu Vám zaplaví pocit harmónie a spokojnosti.

Cez deň si vychutnajte romantické prechádzky po kľukatých turistických chodníkoch a pri západe slnka si doprajte špeciality regionálnej kuchyne. Výdatné domáce jedlá aj rafinované kreácie majstrov svojho odboru Vám prinesú jedinečné momenty plné chuti a kulinárskych pôžitkov.

Tatry Vám určite budú chutiť!

Gastronómia až nad oblaky

Zažite neobyčajné dobrodružstvo  v podobe neopakovateľného gastronomického zážitku priamo v koši teplovzdušného balóna. Štartujeme spod končiarov Vysokých Tatier a spolu si vychutnáme približne 60 – 90 minút * neskutočného letu s kulinárskymi špecialitami od šéfkuchárov Hotela Lomnica.

Raňajky nad oblakmi

Vyrazte prvými rannými lanovkami z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso a odtiaľ sa nechajte vyviezť na tradičné slovenské raňajky až medzi oblaky – na samotný vrchol Lomnického štítu do výšky 2 634 m n. m. Zažite neopakovateľné panoramatické výhľady na lesknúce sa štíty Tatier, do hlbokých dolín a na okolitú prírodu. No čo môže byť romantickejšie?

Rozmanité kulinárske pôžitky

Tatranské reštaurácie sú stálym prameňom neporovnateľných zážitkov, či už preferujete jedlá tradičné a jednoduché alebo s ochotou experimentovať a so štipkou rafinovanovanosti. Príjemná atmosféra a vyberané gurmánske špeciality nesú záruky za Vašu spokojnosť. Nechajte si chutnať!

Tradičné slovenské špeciality

Keď patríte k tým, ktorí popri horskej turistike či cykloturistike, radi spoznáte aj gastronómiu a obľúbené chute daného kúska zeme, odporúčame vám navštíviť tradičné slovenské koliby a salaše.


Kúzlo bohatej histórie tatranských hotelov

Na prelome 19. a 20. storočia nastalo pre Európu obdobie, nazývané vo Francúzsku La belle époque, teda krásna doba. Všade spokojne žila moderná aristokracia, ktorá mala dosť peňazí a snažila sa časť zo svojho života prežiť čo najpríjemnejšie.

Architekti vymysleli luxusný sloh primeraný dobe – secesiu.  Jej tatranské skvosty si určite zamilujete. Ich bohatá história a liečivé účinky tatranskej prírody vytvárajú dokonalý pôžitok aj pre tých najnáročnejších. Pre ich majestátny šarm hostili veľa významných osobností.

Nechajte sa aj vy očariť kúzlom histórie a doprajte si nezameniteľný oddych s atmosférou dávneho luxusu.


Reštaurácie / Pizza

Salaše / Koliby

Kaviarne

Bary / Nočný život

Podujatia v Tatrách