Tatranské unikáty

Objavte jedinečné tatranské unikáty, ktoré vtiahnu chodníkmi na neprebádané územia Tatier naozaj každého.

Vysoké Tatry sú síce najmenšími veľhorami sveta, ale zato ukrývajú množstvo prírodných a svetských pokladov či zaujímavých krás. I dobre známa a navštevovaná lokalita dokáže prekvapiť, nadchnúť a zaujať aj skúseného milovníka hôr.

Velická dolina s fascinujúcou prírodnou záhradou, Skalnatá dolina so žľabom pre filmárov či Javorová dolina, v ktorej zanechal dych domova knieža Hohenlohe. Tatranské miesta, ktoré sú vďaka svojmu príbehu unikátne si môžete zaznamenať pri svojej ďalšej trase tatranskými chodníčkami. To všetko s mapou pre dobrodruhov, fotkami pre nadšencov a zaujímavými textami pre zvedavcov tvorí komplex miest, ktoré sa rozhodne oplatí poznať.

VELICKÁ DOLINA
Spoznajte kto je za výstavbou chodníkov, kde stáli prvé vysokohorské chaty, prečo sa jeden žľab volá po krčmárovi, ako jeden mladý český básnik ovplyvnil svojim životom Tatranskú Polianku i omnoho viac.

SKALNATÁ DOLINA
Potešte sa budovou, ktorej názov nesie planéta alebo predstavou, ako asi vyzerala kedysi najväčšia sánkarská dráha Európy či informáciami o zaujímavom vzniku Skalnatej chaty.

JAVOROVÁ DOLINA
Objavte miesta posledného odpočinku významných ľudí, dolinu Zadných Meďodolov či lúky, kde sa chvíľu pásli aj biele jelene dovezené z Anglicka.

Stačí načítať mapu, zbaliť si termosku a vyraziť za poznaním unikátnych miest Vysokých Tatier.

MAPA TATRANSKÝCH UNIKÁTOV: TU!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Podujatia v Tatrách