Horská turistika

Vo Vysokých Tatrách sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré umožnia turistom objaviť tie najkrajšie miesta tejto horskej krajiny. Turistické chodníky po dolinách, výstupy na tatranské chaty, cesty k najkrajším tatranským plesám, tatranské vrcholy či dvojtisícové štíty, prechody cez tatranské sedlá s nebeskými výhľadmi, ako aj fascinujúci svet zvierat a rastlín.

Ak navštívite tento malebný kúsok zeme, určite si ho obľúbite.

Vysoké Tatry sú vhodné pre každého turistu, od nenáročných prechádzok pre rodiny s deťmi cez aktívnu turistiku pre náročnejších až po fyzické prekonávanie tých, ktorý chcú dosiahnuť tie najvyššie vrcholy.

Všetky turistické chodníky, určené pre pohyb návštevníkov v Tatranskom národnom parku, sú vyznačené značkami (červená, modrá, zelená, žltá). Podľa náročnosti jednotlivých úsekov sú rozdelené do niekoľkých skupín.


PRECHÁDZKY KRAJINOU
Ideálne krátke vychádzky pre menej náročných turistov do 2 hodín, ktoré je možné absolvovať aj s malými deťmi.

TÚRY PO DOLINÁCH
Ak patríte k náročnejším turistom, určite nevynechajte niektoré dlhšie túry po dolinách. Obklopení panorámou vysokohorskej prírody vyrazte k plesám a chatám po upravených chodníkoch.

VÝSTUPY NA VRCHOLY
Pre tých najnáročnejších turistov
, ktorí sú odhodlaní zdolávať náročný terén a prekonávať veľké výškové rozdiely sú určené výstupy na vrcholy. Mnohé z nich sú povolené len v sprievode horských vodcov. Bezpečnosť je na prvom mieste, preto netreba žiaden z výstupov podceniť a poriadne sa naň pripraviť.

Naše najvyššie slovenské hory sú vďaka projektu Tatry bez bariér prístupné aj pre občanov so zníženou schopnosťou pohybu či rodiny s detskými kočíkmi. Pozrite si aj naše tipy na rodinnú turistiku.

Podujatia v Tatrách