Čo je Tatry Card? - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

ČO JE TATRY CARD?

Regionálna karta TATRY Card je kľúčom k vašej bezstarostnej a výhodnej dovolenke v regióne Vysoké Tatry. Vďaka nej získate neobmedzené ekologické cestovanie električkou a zubačkou na tratiach Tatranských elektrických železníc, horské poistenie GENERALI, množstvo zliav na atrakcie, múzea, reštaurácie, wellnessy či obchody a vždy aktuálne informácie o podujatiach, akciách, výstrahách a novinkách vo Vysokých Tatrách.

KOĽKO STOJÍ TATRY CARD?

u ubytovateľaVysoké Tatry, Poprad, Štrba a Štrbské Pleso4 €
podhorie5 €
onlineONLINE KÚPITE TU8 €

Ekologické cestovanie

TATRY CARD platí v čase pobytu hosťa ako cestovný lístok vo všetkých vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) na tratiach Tatranských elektrických železníc – TEŽ (Štrba – Štrbské Pleso, Štrbské Pleso – Starý Smokovec – Poprad-Tatry, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica) a na trati Poprad-Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica. Cestujúci si TATRY CARD neoznačuje v označovačoch cestovných lístkov. Pri kontrole zamestnancami ZSSK sa okrem TATRY CARD preukáže platným občianskym preukazom, pasom alebo akýmkoľvek preukazom s aktuálnou fotografiou, menom, priezviskom a dátumom narodenia (deti 6 – 16 rokov).  

TATRY CARD platí v čase pobytu hosťa ako cestovný lístok vo všetkých vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) na tratiach Tatranských elektrických železníc – TEŽ (Štrba – Štrbské Pleso, Štrbské Pleso – Starý Smokovec – Poprad-Tatry, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica) a na trati Poprad-Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica. Cestujúci si TATRY CARD neoznačuje v označovačoch cestovných lístkov. Pri kontrole zamestnancami ZSSK sa okrem TATRY CARD preukáže platným občianskym preukazom, pasom alebo akýmkoľvek preukazom s aktuálnou fotografiou, menom, priezviskom a dátumom narodenia (deti 6 – 16 rokov).  

Mapka TEŽ

Cestovné poriadky platné od 15.12.2019:

Poprad-Tatry-Starý Smokovec-Štrbské Pleso a späť

Starý Smokovec-Tatranská Lomnica a späť

Poprad-Tatry-Tatranská Lomnica a späť

Štrba-Štrbské Pleso


Horské poistenie GENERALI

Chcete spoznávať krásu tatranských dolín a štítov a neviete, kde sa poistiť? Vďaka regionálnej karte si môžete užiť turistiku a prechádzky po značkovaných chodníkoch a zároveň ste krytí v prípade nutnosti zásahu horskej služby. GENERALI Poistenie záchrany v horách SR kryje náklady na prípadný zásah horskej služby.

Súčasťou TATRY CARD je variant poistného krytia Základ:  pešia turistika letná (horská, vychádzková) na značených chodníkoch

Poistná suma: 16 500 € (poistenie nepokrýva liečebné náklady).
Doba poistenia: počas platnosti TATRY CARD 

V prípade vzniku škodovej udalosti sa obráťte na kontaktné centrum Generali na tel. čísle: +421 2 38 11 11 17, kde vám poskytneme všetky potrebné údaje na jej vybavenie. Odkážte sa na rámcovú zmluvu č. 9059801323.

Informačný dokument o poistnom produkte   

Všeobecné poistné podmienky          


Atraktívne zľavy

Otvorte zoznam našich zľavových ponúk a vychutnajte si dovolenku vo Vysokých Tatrách ešte výhodnejšie. Môžete si vyberať zo širokej ponuky reštaurácií a kaviarní, wellnessov, atrakcií pre deti, adrenalínových športov, požičovní bicyklov, múzeí a galérií a mnoho ďalších. Všetky aktuálne zľavy nájdete na našom eshope alebo z druhej strany vašej digitálnej karty.

Zoznam zliav 

Nezabudnite informovať personál jednotlivých partnerov vopred, že ste držiteľom TATRY Card. Výška zľavy, zvýhodnená cena, benefit alebo služba zdarma je uvedená pri popise každého produktu a je počas sezóny fixná, zmena cien u jednotlivých poskytovateľov služieb je vyhradená. Ak nie je pri konkrétnom produkte alebo službe definované inak, platia zľavy počas celej letnej sezóny od 1.5. 2020 do 30. 11. 2020.


Aktuálne informácie

Ak si digitálnu kartu v mobile otočíte z druhej strany, nájdete tam množstvo užitočných informácii, ktoré využijete pri pobyte vo Vysokých Tatrách a ktoré máte počas vášho pobytu stále po ruke. Rovnako získate možnosť dostávať push hlásenia o aktualitách, výlukach, výstrahách či zaujímavých podujatiach, vďaka ktorým budete informovaný o dianí vo Vysokých Tatrách. Vďaka TATRY Card vám nič neujde!KDE ZÍSKAŤ TATRY CARD?

Svoju osobnú regionálnu kartu si môžete zakúpiť len ak ste ubytovaní v našom zmluvnom ubytovacom zariadení. Zoznam ubytovateľov, ktorí vystavujú TATRY Card nájdete nižšie. Pokiaľ nie ste ubytovaní v jednom z ubytovacích zariadení, ktoré túto službu ponúka, nárok na Tatry Card sa na vás nevzťahuje a kartu nie je možné získať. Poplatok za aktiváciu karty je 4 € v zariadeniach na území regiónu Vysoké Tatry (mesto Vysoké Tatry, mesto Poprad a obec Štrba) a 5 € v podhorí Vysokých Tatier. TATRY Card je platná počas vášho pobytu,  pričom za poplatok 4 €/ 5 € je karta platná 3 noci (4 dni). Pokiaľ je Váš pobyt dlhší ako 3 noci (4 dni), zmluvné ubytovacie zariadenie Vám platnosť karty predĺži za rovnaký poplatok 4 €/ 5 €. 

NOVINKA JÚL 2020: Taktiež je možné si kartu zakúpiť mimo zmluvné ubytovanie za 8 € online.

Zoznam ubytovacích zariadení, ktoré predávajú TATRY CardAKO VYUŽÍVAŤ TATRY CARD NAPLNO?

Pri zakúpení TATRY Card dostanete od svojho ubytovateľa formulár, na ktorom je jedinečný QR kód s vašim menom a dátumom platnosti karty. QR kód si oskenujte do svojho mobilu podľa návodu nižšie a získajte tak ešte viac výhod. Ak si digitálnu kartu v mobile otočíte z druhej strany, nájdete tam množstvo užitočných informácii, ktoré využijete pri pobyte vo Vysokých Tatrách a ktoré máte počas vášho pobytu stále po ruke. Rovnako získate možnosť dostávať push hlásenia o aktualitách, výlukach, výstrahách či zaujímavých podujatiach, vďaka ktorým budete informovaný o dianí vo Vysokých Tatrách. 

Ak nevlastníte smartfón, môžete využívať papierovú verziu karty s QR kódom, ktorá slúži ako náhrada digitálnej TATRY Card.  Počas vášho pobytu vo Vysokých Tatrách je potrebné nosiť kartu neustále pri sebe. Ako stiahnuť TATRY Card do mobilu?


Android

Pre Android smartfóny je potrebné si najprv nainštalovať aplikáciu Yourwallet.


Apple

Aplikácia Wallet je súčasťou všetkých Apple zariadení.

Všeobecné pravidlá programu TATRY Card

Vaše otázky, námety a postrehy posielajte na e-mail: tatry@tatry.sk

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak