Vo Vysokých Tatrách vyrástla prvá pumptracková dráha

Vďaka spolupráci Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Mesta Vysoké Tatry vyrástla v Tatrách prvá pumptracková dráha v Tatranskej Lomnici, pod apartmánovým domom Willy. Určená je pre všetky vekové kategórie – malých aj profi cyklistov, kolobežkárov či korčuliarov. Deti môžu na tejto dráhe získať stabilitu a skúsenosti pod dohľadom rodičov, jazda je aj vhodným tréningom pre skúsenejších, ktorí jazdia v teréne. Využívanie dráhy je zdarma vďaka tomu je tento (fyzicky náročný) šport dostupný pre všetkých, ktorí majú kolobežku, bicykel či iné športové náčinie na kolieskach.

Staviteľom obojsmerného 65 metrového tatranského okruhu je Filip Polc – slovenský reprezentant v horskej cyklistike a cyklistickom zjazde, viacnásobný víťaz populárnych medzinárodných pretekov City Downhill World Tour.

Dráha je vytvorená na rovnej ploche, rýchlosť na nej naberáte pomocou vlastnej váhy takzvaným „pumpovaním“ a teda zatláčaním sa do vlniek a klopených zákrut. Ide o unikátny výrobok, ktorý je vhodný pre bicykle, kolobežky, skateboardy a in-line korčule. Jazda na pumptracku je bezpečná, zábavná povrch je vodeodolný, protišmykový.  Pumtrack je vytvorený z modulov, ktoré môžu byť zostavené rôznymi spôsobmi, preto sa tento druh dráhy dá na rozdiel od asfaltových rôzne prestaviť, otočiť zrkadlovo, zväčšiť.

Prevádzku pumptrackovej dráhy dňa 07.08.2020 otvoril primátor Mesta Vysoké Tatry pán Ing. Ján Mokoš a všetci návštevníci a obyvatelia ju môžu využívať každý deň od 8-mej hodiny ráno do 20-tej večer pri dodržaní prevádzkového poriadku neobmedzene do konca septembra.
Veríme, že toto zariadenie bude jedným z lákadiel pre všetkých športuchtivých návštevníkov regiónu Vysokých Tatier.

Prevádzkový poriadok nájdete TU!

Prenájom pumptrackovej dráhy zabezpečila Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry v spolupráci s Mestom Vysoké Tatry.  

Podujatia v Tatrách