CITY TRAIL v Starom Smokovci odštartoval 4.ročník série Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR

Vysoké Tatry, 7.5.2018: Vo Vysokých Tatrách sa v nedeľu behalo spoločne s celým svetom pre tých, ktorí behať nemôžu.

Prvý májový víkend vo Vysokých Tatrách sa niesol v znamení bežeckých podujatí.  V sobotu sa na štarte úvodných pretekov 4. ročníka Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR zišlo päť stovák bežcov a nordic walkerov všetkých vekových kategórií zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Poľska a USA, ktorí si v skvelej atmosfére vyburcovanej vystúpením bubeníkov zo skupiny BATIDA užili krásny slnečný deň. Zaujímavý mestský trailový beh previedol pretekárov cez historické centrum Starého Smokovca, cez priľahlé mestské časti, či najvyššie položenú  krížovú cestu  v strednej Európe – tatranskú Kalváriu. Najdlhšia trasa zaviedla účastníkov až na Hrebienok. Nevídaným a jedinečným spestrením pre všetkých bol po vlaňajšej premiére opätovne prebeh budovou mestského úradu v Starom Smokovci.

Celkové víťazstvá najdlhšieho 16km behu obhájili vlaňajší víťazi, Pavol Orolín z tímu RaidLight a skvelá domáca pretekárka Patrícia Puklová, reprezentujúca CMP Trail Team. Na 8km trase dominovali Jozef Dubašák a Žaneta Goleňová z AK Steeple Poprad, nordic walking ovládli Viktor Lapšanský a Silvia Feciková. Matúš Gallík a Kristína Špitková zvíťazili na najkratšej trati 4km.

Sprievodný program bol tiež v znamení športu a pohybu, hlavne pre detských účastníkov, ktorí si zmerali svoje sily v bežeckých pretekoch podľa vekových kategórií s dĺžkou od 250 do 900 m. Lákadlom bola aj možnosť vyskúšať si  prácu tatranských nosičov pod odborným dozorom skúseného horského nosiča Štefana Bačkora zo Sherpa caffe. Na bezpečnosť a zdravie pretekárov dohliadali zamestnanci Horskej záchrannej služby.

 „S priebehom pretekov aj s účasťou sme veľmi spokojní“ potvrdila Viera Halasová, z tímu organizátora podujatia.„Prialo nám aj nádherné slnečné počasie, hoci na beh bolo až príliš teplo, ale vďaka nášmu partnerovi Mitická sme mali pre všetkých pripravené dostatok vody na občerstvovačkách i v cieli. Myslím, že nový ročník Tatry v pohybe Prestige tour sme odštartovali na výbornú hlavne vďaka skvelej podpore Mesta Vysoké Tatry, regionálnych organizácií cestovného ruchu, ďalších partnerom a množstvu dobrovoľníkov, bez ktorých by sa takéto podujatie nedalo uskutočniť.“

V nedeľu sa za pomoci mobilnej aplikácie pripojili bežci v Starom Smokovci k viac ako 75 tisícom účastníkom po celom svete k charitatívnemu behu Wings for life World Run. Toto jedinečné  podujatie malo spoločný štart o 13-tej hodine a po pol hodine vyštartovalo za účastníkmi pretekov virtuálne stíhacie auto, ktoré postupne zvyšovalo svoju rýchlosť, až kým nedobehlo posledného z nich.  V Starom Smokovci si na okruhu Kalvária vyskúšalo tento jedinečný bežecký zážitok 40 bežcov, ktorí svojou registráciou podporili tých, čo behať nemôžu a prispeli celou sumou štartovného na výskum poranení miechy. Víťazmi tatranského APP RUNu sa stali Martin Svočák a Romana Komárňanská.

Kompletné výsledky CITY TRAIL: https://pretekaj.sk/sk/vysledky/city-trail-2018/405

Ďalšie informácie: www.sporttatry.skwww.tatryvpohybe.sk

Foto: Michal Tomko, sporttatry.sk

GALÉRIE