Jedinečnosť regiónu - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Formularz kontaktowy

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Pravú historickú rozmanitosť Tatier môžete spoznať aj v súčasnosti. Významné architektonické unikáty Vám poodhalia kúsok svojho tajomstva a jedinečnosti.

Doprajte si kráľovské ubytovanie v luxusných secesných grand hoteloch, ktoré sú skutočnou pýchou Vysokých Tatier. Obdivujte technickú nadčasovosť visutej lanovky, alebo sa nechajte späť vtiahnuť do histórie športu na Štrbskom Plese. Určite Vás očaria aj sakrálne pamiatky prekrásneho Spiša, alebo pradávna história archeologických nálezov. 

Vysoké Tatry sú jedinečné, objavte aj vy krásu ich historických pokladov!


KRÁĽOVSKÉ UBYTOVANIE S DUCHOM DÁVNA

Grandhotely, ktoré začiatkom dvadsiateho storočia vyrástli v Starom Smokovci (1904), v Tatranskej Lomnici (1905) a na Štrbskom Plese (1906) sú dodnes symbol tatranského prepychu a architektonickej dokonalosti. Všetky hotely si dodnes zachovávajú svoj majestátny šarm a sú lákadlom pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať kráľovskú atmosféru tatranskej secesie. Urobte si radosť a nechajte sa bezstarostne hýčkať impozantnosťou a prestížou týchto miest.


TECHNICKÉ UNIKÁTY

Visutá lanovka na Lomnický štít je skutočný európsky technický unikát! Do roku 1955 bola jedinečnou, až neskôr ju svojimi parametrami prekonala lanovka zo Chamonix na Aiguille du Midi vo Francúzsku. Budova je dielom významného architekta Dušana Jurkoviča. Vysoké Tatry majú to šťas­tie, že tu zane­chal svoj ruko­pis hneď v nie­koľ­kých budovách visu­tej lanovky.

Nepovšimnuteľným tatranským unikátom je astronomické Observatórium Skalnaté Pleso v nadmorskej výške 1786 m n.m., ktoré sa nachádza neďaleko Skalnatého plesa. Pôvodne bolo observatórium vybavené dvoma ďalekohľadmi. Pri príležitosti 70. výročia prvého pozorovania z observatória na Skalnatom plese, uviedli dňa 30. októbra 2014 do prevádzky nový teleskop na monitorovanie blízkozemských asteroidov s priemerom 1,3 metra.


HISTÓRIA ŠPORTU

V Tatrách píšu svoju históriu najmä zimné športy. Zjazdové lyžovanie, bežkovanie, či skoky na drevených lyžiarskych mostíkoch vytvorili v Tatrách nebývalý turistický ruch.

Najväčší dosah na modernizáciu a výstavbu lyžiarskych stredísk v celých Vysokých Tatrách mala športová aktivita „klasické lyžovanie”.

Dodnes sú Tatry vďaka svojej jedinečnej klíme obľúbeným prírodným športoviskom pre všetkých profesionálnych aj rekreačných športovcov. Príďte si aj vy dať do tela!


SAKRÁLNE PAMIATKY TATIER A OKOLIA

Dominantou podtatranských mestečiek či obcí boli na Spiši od dávnej minulosti kostoly. Medzi najpozoruhodnejší patrí kostol sv. Juraja v mestskej časti Spišská Sobota, ktorý pochádza z 13. storočia.

Jedným z typických príkladov sakrálnej ľudovej architektúry na východnom Slovensku sú drevené kostolíkyzapísané v zozname UNESCO. Nájdete ich vo Vysokých Tatrách v Starom a Dolnom Smokovci, v Tatranskej Kotline, v Tatranskej Javorine, či v Poprade a Kežmarku.

Významnou kultúrnou pamiatkou je Symbolický cintorín pri Popradskom plese venovaný pamiatke obetiam Vysokých Tatier.

Napisali o Tatrach

Przejdź do Facebooka

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak