Jeseň v Tatrách - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktformular

  • Dieses Feld dient zur Validierung und sollte nicht verändert werden.

V Tatrách zavládlo ideálne obdobie na turistiku. Nepremeškajte tento čas stvorený na prechádzky. Tatry sú na jeseň neopakovateľne malebné! Príroda hýri pestrými farbami, slnečné lúče zahrejú, horský vetrík osvieži. Jeseň na horách je typická stabilnejším počasím, ďalekými výhľadmi, nepreplnenými horskými chodníkmi i väčším pokojom. Aktuálna sezóna je ideálna najmä pre rodiny s neškolopovinnými deťmi, seniorov aj všetkých tých, ktorí si chcú užiť farebnejšie Tatry.

Turistická sezóna vo Vysokých Tatrách pokračuje. Prístupné sú všetky chodníky, aj do vysokohorských terénov a bonusom sú skvelé výhľady, jedny z najlepších v roku. Na svoje si prídu v Tatrách všetky vekové kategórie, zdatní turisti aj tí menej nároční. Jesenné Tatry ponúkajú turistické chodníky po dolinách, výstupy na tatranské chaty, cesty k najkrajším tatranským plesám, tatranské vrcholy či dvojtisícové štíty, prechody cez tatranské sedlá s nebeskými výhľadmi, ako aj fascinujúci svet zvierat a rastlín.


Nechajte si poradiť ako stráviť pekný jesenný deň:

Horská turistika

Využite jesenný čas a navštívte na svojich potulkách vysokohorské chaty. Vysokohorské chaty sú otvorené celoročne, okrem najvyššie položenej Chaty pod Rysmi (2 250 m n.m.), ktorá je otvorená len v letnej sezóne od 15.06. do 31.10.

Výlety lanovkami

Vyvezte sa lanovkou nad oblaky na Lomnický štít a doprajte si kávu v štýlovej kaviarni Dedo. Neuveriteľné výhľady vám ponúkne aj Hrebienok a Solisko. Deti výlety lanovkami naozaj milujú!

Cykloturistika

Užite si Tatry aj na dvoch kolesách! Vyberte si z viac ako 300 km značkovaných cyklotrás po celých Vysokých Tatrách. Aktívny pohyb pred zimou padne každému vhod!

Vodný raj pod Tatrami

Objavte unikátny vodný svet pod Vysokými Tatrami – aquapark AquaCity Poprad vám ponúkne 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogány, viac ako 350 vodných atrakcií, najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku a animačný program.

Tatranské wellness

Načerpajte energiu pred zimou, doprajte si relax, nechajte sa rozmaznávať masážami, zohrejte sa v saune, uvoľnite sa vo vírivke a nájdite harmóniu tela i duše. V hotelových wellness centrách si užite pocit jedinečnosti a luxusu.

Atrakcie pre rodiny

Zabavte sa s celou rodinou v dobrom aj v zlom počasí. V lákavej ponuke sú atrakcie ako Tricklandia, Poliankovo, Pedal Planet, Kvantarium či digitálna galéria Poliankovo.

Miesta pre detské potešenie

Ak sa nevyberiete na výlet alebo túru čaká malé aj veľké deti skvelá zábava v interiérových detských ihriskách, interaktívnej galérii Dobrá hračka či na summer tubingu na Hrebienku, bobovej dráhe, horských kárach a kolobežkách v Tatranskej Lomnici, na detskom ihrisku Svištia krajinka na Skalnatom plese alebo vo Veveričom parku a Fun parku na Štrbskom Plese.

Historické pamiatky a múzeá

Vychutnajte si aj kultúru regiónu Vysoké Tatry – navštívte historické centrá miest, spoznajte historické pamiatky a zabavte sa na kultúrnych a folklórnych podujatiach a pozrite si zaujímavé expozície v múzeách a galériách v Poprade, Tatranskej Lomnici, či Starom Smokovci. Spoznajte viac histórie aj so sprievodcom prostredníctvom informačnej kancelárie v Poprade alebo sa zúčastnite pravidelných Tatranských putovaní po známych tatranských osadách cez Tatranské informačné kancelárie.

Kultúrne a športové podujatia

Ani eventová nádielka nás na jeseň neminie. Pozrite si náš kalendár podujatí a vyberte si kultúrny či športový zážitok podľa vášho gusta.

Či už v turistických topánkach, s bicyklom, alebo v plavkách sú Tatry na jeseň krásne farebné a plné atrakcií.

Über die Tatra geschrieben

Zum Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak