Jeseň v Tatrách

V Tatrách zavládlo ideálne obdobie na turistiku. Nepremeškajte tento čas stvorený na prechádzky. Tatry sú na jeseň neopakovateľne malebné! Príroda hýri pestrými farbami, slnečné lúče zahrejú, horský vetrík osvieži. Jeseň na horách je typická stabilnejším počasím, ďalekými výhľadmi, nepreplnenými horskými chodníkmi i väčším pokojom. Aktuálna sezóna je ideálna najmä pre rodiny s neškolopovinnými deťmi, seniorov aj všetkých tých, ktorí si chcú užiť farebnejšie Tatry.

Turistická sezóna vo Vysokých Tatrách pokračuje. Prístupné sú všetky chodníky, aj do vysokohorských terénov a bonusom sú skvelé výhľady, jedny z najlepších v roku. Na svoje si prídu v Tatrách všetky vekové kategórie, zdatní turisti aj tí menej nároční. Jesenné Tatry ponúkajú turistické chodníky po dolinách, výstupy na tatranské chaty, cesty k najkrajším tatranským plesám, tatranské vrcholy či dvojtisícové štíty, prechody cez tatranské sedlá s nebeskými výhľadmi, ako aj fascinujúci svet zvierat a rastlín.


Nechajte si poradiť ako stráviť pekný jesenný deň:

Horská turistika

Využite jesenný čas a navštívte na svojich potulkách vysokohorské chaty. Vysokohorské chaty sú otvorené celoročne, okrem najvyššie položenej Chaty pod Rysmi (2 250 m n.m.), ktorá je otvorená len v letnej sezóne od 15.06. do 31.10.

Výlety lanovkami

Vyvezte sa lanovkou nad oblaky na Lomnický štít a doprajte si kávu v štýlovej kaviarni Dedo. Neuveriteľné výhľady vám ponúkne aj Hrebienok a Solisko. Deti výlety lanovkami naozaj milujú!

Cykloturistika

Užite si Tatry aj na dvoch kolesách! Vyberte si z viac ako 300 km značkovaných cyklotrás po celých Vysokých Tatrách. Aktívny pohyb pred zimou padne každému vhod!

Vodný raj pod Tatrami

Objavte unikátny vodný svet pod Vysokými Tatrami – aquapark AquaCity Poprad vám ponúkne 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogány, viac ako 350 vodných atrakcií, najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku a animačný program.

Tatranské wellness

Načerpajte energiu pred zimou, doprajte si relax, nechajte sa rozmaznávať masážami, zohrejte sa v saune, uvoľnite sa vo vírivke a nájdite harmóniu tela i duše. V hotelových wellness centrách si užite pocit jedinečnosti a luxusu.

Atrakcie pre rodiny

Zabavte sa s celou rodinou v dobrom aj v zlom počasí. V lákavej ponuke sú atrakcie ako Tricklandia, Poliankovo, Pedal Planet, Kvantarium či digitálna galéria Poliankovo.

Miesta pre detské potešenie

Ak sa nevyberiete na výlet alebo túru čaká malé aj veľké deti skvelá zábava v interiérových detských ihriskách, interaktívnej galérii Dobrá hračka či na summer tubingu na Hrebienku, bobovej dráhe, horských kárach a kolobežkách v Tatranskej Lomnici, na detskom ihrisku Svištia krajinka na Skalnatom plese alebo vo Veveričom parku a Fun parku na Štrbskom Plese.

Historické pamiatky a múzeá

Vychutnajte si aj kultúru regiónu Vysoké Tatry – navštívte historické centrá miest, spoznajte historické pamiatky a zabavte sa na kultúrnych a folklórnych podujatiach a pozrite si zaujímavé expozície v múzeách a galériách v Poprade, Tatranskej Lomnici, či Starom Smokovci. Spoznajte viac histórie aj so sprievodcom prostredníctvom informačnej kancelárie v Poprade alebo sa zúčastnite pravidelných Tatranských putovaní po známych tatranských osadách cez Tatranské informačné kancelárie.

Kultúrne a športové podujatia

Ani eventová nádielka nás na jeseň neminie. Pozrite si náš kalendár podujatí a vyberte si kultúrny či športový zážitok podľa vášho gusta.

Či už v turistických topánkach, s bicyklom, alebo v plavkách sú Tatry na jeseň krásne farebné a plné atrakcií.

Podujatia v Tatrách