Ako sa dostaneme do Tatier

LIETADLOM

Letisko Poprad – Tatry má medzinárodný charakter. Vďaka svojej geografickej polohe má mimoriadne dobré poveternostné podmienky. Je obklopené prekrásnou prírodou, ktorá mu dodáva jedinečnosť. Nachádza sa 12,5 km od Vysokých Tatier.

Letisko je otvorené celoročne sedem dní v týždni a využívajú ho: charterové lety s turistami a športovcami, súkromné a obchodné lety, výcvikové lety, vrtuľníková záchranná zdravotná služba, Aeroklub a vyhliadkové lety.

Pravidelné linky:

Londýn (Luton), UK zabezpečený leteckou spoločnosťou Wizzair.
Počas zimnej sezóny: Riga (Lotyšsko) a Varšava (Poľsko). Let je zabezpečený leteckou spoločnosťou AIR BALTIC.

Okrem tohto medzinárodného letiska sa v blízkosti Vysokých Tatier nachádzajú letiská v Košiciach (116 km) a v Krakowe (Poľsko, 160 km). www.airport-poprad.sk


VLAKOM

Do Regiónu Vysoké Tatry sa dá pohodlne dostať vlakom. Hlavný železničný ťah zo západu na východ tvoria železnice Slovenskej republiky, ktoré lemujú aj oblasť tatranského regiónu. Hlavným železničným uzlom je mesto Poprad, kde premávajú časté vlakové spojenia z Bratislavy a Košíc a medzinárodné spoje z Prahy. Tu môžete využiť aj autovlak, bez starostí s premávkou na diaľniciach alebo zasnežených cestách. Z Popradu sa dostanete osobnými vlakmi alebo autobusmi do jednotlivých turistických oblastí.

Leo Express

Vyrazte do Tatier na palubách vlakov Leo Express! Nízkopodlažné klimatizované vlaky sú ideálne pre rodiny s deťmi i partie kamarátov. Na palubách Leo Express môžete prepraviť aj bicykle za jednotnú cenu 2 €!

Zaregistrujte sa do vernostného programu SMILE CLUB a získajte tie najvýhodnejšie ceny lístkov a cashback po každej ceste. Viac na www.leoexpress.sk

Na cestovanie môžete využiť triedu Economy alebo nadštandardné triedy Economy Plus a Business s koženými sedačkami a vybraným občerstvením zadarmo. Vo vlaku Vám bude ponúknuté výborné občerstvenie i dezerty a čerstvá mletá káva. V luxusnej triede Premium si následne môžete objednať vynikajúci obed alebo večeru a odpočinúť si v pohodlných sedadlách, ktoré je možné sklopiť až do polohy na spanie. Na nočné cesty Vám ponúkneme aj sadu na spanie.

Regiojet

Na ceste do Popradu môžete využiť taktiež vlakové spojenie súkromnej spoločnosti Regiojet, ktorá prevádzkuje linku na trase Praha-Ostrava-Žilina-Košice. Tešiť sa môžete na skvelé ceny, služby a servis. Viac na www.regiojet.sk.

Pendolino

Vlak na trase Košice – Žilina – Praha hl. n. premáva v pravidelnom intervale jedenkrát do dňa počas celého týždňa, okrem soboty, kedy premáva dvakrát denne

V opačnom smere na trase Praha hl. n. – Žilina – Košice premáva vlak v pravidelnom intervale jedenkrát do dňa počas celého týždňa, okrem piatka, kedy premáva dvakrát.

Čas jazdy na trase Poprad-Tatry – Praha hl. n. je 6 hodín a 12 minút.
Lístky je možné zakúpiť online najneskôr 24 hodín pred odchodom vlaku z východovej stanice, neskôr si lístok môžete zakúpiť už iba v pokladniciach ZSSK so systémom Komplexného vybavenia cestujúcich (KVC).


AUTOBUSOM

  • POPRAD – KRAKOW
    Do Regiónu Vysoké Tatry sa dá dostať pohodlne autobusom. Môžete využiť pravidelné autobusové spojenie na trase POPRAD – STARÝ SMOKOVEC – TATRANSKÁ LOMNICA – BIAŁKA TATRZAŃSK – NOWY TARG – KRAKÓW, nájdete TU!
  • Najväčšia sieť diaľkových autobusov v Európe FLIXBUS
Cestovanie autobusom po Európe | FlixBus


AUTOM

Do Regiónu Vysoké Tatry sa dá rýchlo a jednoducho dostať autom. Diaľnica A spája hlavné mesto SR Bratislavu s mestom Poprad cez Trenčín a Žilinu. Úseky diaľnice medzi mestami Žilina – Ružomberok – Ivachnová sú vo výstavbe a prejazdné cestami prvej triedy. Z Košíc sa jednoducho dostanete diaľnicou priamo do mesta Poprad. V ďalších úsekoch Slovenska sú k dispozícii rýchlostné cesty a cesty 1 a 2 triedy.

Maximálna povolená rýchlosť je 130 km/h na diaľniciach a rýchlostných cestách, 90 km/h na cestách mimo obce a 50 km/h v obciach. Vodiči sú povinní mať zapnuté svetlá aj počas dňa.

Na diaľniciach platia diaľničné známky, ktoré si môžete zakúpiť na hraničných prechodoch, vybraných čerpacích staniciach, vybraných prevádzkach pošty a iných predajných miestach. Všetky predajné miesta sú riadne označené.

Pozdĺž diaľníc a ciest prvej triedy sú umiestnené informačné tabule a orientačné značky upozorňujúce na najdôležitejšie historické a umelecké pamiatky a miesta. Popri cestách je vybudovaná sieť čerpacích staníc s občerstvením a oddychové plochy a reštauráciami.

Cesty sú zjazdné po celý rok. V zime je zabezpečené odhŕňanie snehu a posyp ciest . Ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad, alebo námraza, musia mať vozidlá (do 3,5 tony) na všetkých nápravách zimné pneumatiky.


Podujatia v Tatrách