Najlepšou destináciou Európy sú Vysoké Tatry - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktformular

  • Dieses Feld dient zur Validierung und sollte nicht verändert werden.

Najlepšou destináciou Európy sú Vysoké Tatry

(Starý Smokovec 21.5.2019)

Zahraničný portál Lonely Planet zostavil rebríček desiatich destinácií Európy, ktoré odporúča čitateľom pre rok 2019. Na prvom mieste sa umiestnili Vysoké Tatry zo Slovenska, ktoré tak predbehli krajiny ako Španielsko, Island, Taliansko alebo Škótsko.

 „Na Vysokých Tatrách je niečo mýtické. Návštevníci tohto regiónu budú očarení vznešenou ríšou krivolakých vrchov a majestátnych vodopádov,“ uviedol Joe Reville, generálny manažér Lonely Planet pre strednú Európu.

Spolu s ďalšími skúsenými cestovateľmi z celého sveta ocenili na Vysokých Tatrách aj možnosť vystúpiť na Gerlachovský štít, pokojné člnkovanie na čírej hladine Štrbského Plesa a tradičnú pohostinnosť na vysokohorských chatách.

„Vysoké Tatry sú rajom dobrodruhov, ponúkajú vodopády, vysokohorské lúky a viac ako 100 ultramarínových jazier. Pozorovanie divokej zvery, medveďov hnedých, rysa a kamzíka tatranského je vďaka rastúcemu počtu cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú aj takéto zážitky, ľahšie ako kedykoľvek predtým,“ upozornil viceprezident pre zážitky Lonely Planet Tom Hall.

Ocenenie zástupcom regiónu na Lomnickom štíte dnes (21.5.2019) odovzdal Joe Reville osobne. Z jeho rúk si ocenenie prevzal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Michal Sýkora, spolu s prednostom Mestského úradu vo Vysokých Tatrách Eugenom Knotekom a obchodno – marketingovým riaditeľom zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts Lukášom Brodanským.

„Musíme robiť viac ako doteraz, aby sme pobyt návštevníkom spríjemnili, je to pre nás prestížne ocenenie, ktoré si veľmi vážime. Je to pre nás zadosťučinenie, ale zároveň výzva, robiť ešte viac. Verím, že na úradoch v Bratislave nám pomôžu, aby sme urýchlili rozvoj Vysokých Tatier, aby bola prijatá zonácia a zákon o ochrane prírody, ktorý nebude komplikovať rozvoj cestovného ruchu a život obyvateľom v tomto krásnom prostredí,“ zdôraznil Sýkora. Zároveň skonštatoval, že ochrana prírody je najdôležitejšia a v regióne si to uvedomujú.

To potvrdil aj prednosta mestského úradu vo Vysokých Tatrách p.Eugen Knotek. „Je to zadosťučinenie a zároveň záväzok a povzbudenie k lepšej práci. Mesto Vysoké Tatry robí v rámci spolupráce s Prešovským krajom, Ministerstvami a zamestnancami veľa pre cestovný ruch“, uviedol Knotek.

V prvej desiatke sa pod Vysokými Tatrami umiestnili destinácie ako Madrid (Španielsko), ktorý sa podľa Lonely Planet dostal do výberu „aj pre svoj dôraz na trvalo udržateľné bývanie, systém cyklotrás či prenájmov“. Tretie miesto obsadil Island a jeho Arktické pobrežie so svojimi „úžasnými prírodnými zázrakmi a nekonečnými možnosťami pre prírodné športy“. V top desiatke za Slovenskom a Španielskom sú krajiny ako Taliansko, Škótsko, Francúzsko, Švajčiarsko a Chorvátsko.

Best in Europe 2019 vychádza po siedmykrát a obsahuje 10 najzaujímavejších destinácií na našom kontinente pre návštevu v lete. Reville vysvetlil, že rebríček Best in Europe 2019 predstavuje európske destinácie, ktoré podľa neho stojí za to navštíviť a prináša tipy na výlety za gastronómiou či na miesta, ktoré návštevníci ocenia, keď potrebujú utiecť pred davmi.

„Sme veľmi vďační za takéto ocenenie. Je nutné zdôrazniť, že iba úzkou spoluprácou subjektov v regióne, vďaka podpore Prešovského kraja, Ministerstva dopravy a výstavby a spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Severovýchod Slovenska a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Liptov sa nám darí tvoriť cestovný ruch cez pozitívne zážitky a emócie, ktoré si návštevník odnáša. Toto ocenenie patrí Tatrám. Zároveň ale všetkým nám, Slovákom, ktorí horami a pre hory žijeme a život v nich chránime. Môžeme byť hrdí na krásu, ktorú doma máme.“ Dodala na záver výkonná riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry, Veronika Littvová

Kompletný zoznam najlepších destinácií Európy na rok 2019 podľa portálu Lonely Planet:

1. Vysoké Tatry, Slovensko
2. Mesto Madrid, Španielsko
3. Arctic Coast (Arktické Pobrežie), Island
4. Bosna a Hercegovina
5. Mesto Bari, Taliansko 
6. Ostrovy Shetlandy, Škótsko
7. Mesto Lyon, Francúzsko
8. Lichtenštajnsko
9. Mesto Vevey, Švajčiarsko
10. Poloostrov Istria, Chorvátsko

Über die Tatra geschrieben

Zum Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak