Orolín a Mihoková ovládli víkendové bežecké podujatia vo Vysokých Tatrách

Prvý májový víkend sa v Starom Smokovci niesol v znamení športu. V sobotu odštartoval už 5.ročník série Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR svojím prvým podujatím, známym pod názvom CITY TRAIL.

Účastníci mali na výber trate dlhé 4 km, 8 km a 16 km. Zaujímavý mestský beh previedol pretekárov cez historické centrum Starého Smokovca, cez priľahlé mestské časti, či tatranskú Kalváriu. Už tradičným, ale medzi bežeckými podujatiami stále jedinečným spestrením pre všetkých účastníkov bol prebeh budovou mestského úradu v Starom Smokovci. Deti mali pripravené samostatné menšie okruhy s dĺžkou 200 m a 500 m.

Celkovými víťazmi najdlhšieho 16km behu sa stali Pavol Orolín z tímu Raidlight/BK Poprad a Tímea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad. Na 8km trase dominovali Jozef Dubašák a Jarmila Fajtová, nordic walking ovládli Viktor Lapšanský a Janka Pohorelcová. Martin Michalík a Kristína Špitková zvíťazili na najkratšej trati 4km.

„S priebehom pretekov aj s účasťou sme veľmi spokojní“ potvrdila Viera Halasová, z tímu organizátora podujatia. „Dokonca sme tento rok vzhľadom na povolené kapacitné limity museli zastavovať registráciu viac ako týždeň pred samotným podujatím. Napriek hrozivým predpovediam nám prialo aj počasie, síce bolo na májové pomery chladno, ale dážď nás obišiel. Myslím, že nový ročník Tatry v pohybe Prestige tour sme odštartovali na výbornú hlavne vďaka skvelej podpore mesta Vysoké Tatry, oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, ďalším partnerom a množstva dobrovoľníkov, bez ktorých by sa takéto podujatie nedalo uskutočniť.“

V nedeľu dopoludnia pokračoval tatranský športový víkend populárnym cvičením pre ženy a dievčatá. KARI TRAA urban training prilákal napriek daždivému počasiu viac ako 90 aktívnych športovkýň. O13:00 zase spred Švajčiarskeho domu vyštartovala spolu s celým svetom temer stovka účastníkov, ktorí prišli podporiť krásnu myšlienku charitatívneho podujatia Wings for life World Run a napriek drsným poveternostným podmienkam bežali pre tých, ktorí behať nemôžu.

V pretekoch proti virtuálnemu stíhaciemu autu, ktoré naháňalo bežcov prostredníctvom mobilnej aplikácie, najlepšie obstáli sobotňajší víťazi najdlhšej trasy City trailu. Tímea Mihoková ubehla v ťažkom teréne na 2km dlhom okruhu celkovo viac ako 19km a Pavol Orolín sa zapísal do listiny víťazov krásnym výkonom 25,2km, pričom na trase prekonal viac ako 860 výškových metrov. Vysoké Tatry boli jednou z celkovo 323 lokalít po svete, kde sa Wings for life World Run uskutočnil. Naši účastníci podporili výskum poranení miechy sumou prevyšujúcou 1800€.

Ďalšie informácie: www.sporttatry.sk, www.tatryvpohybe.sk