Orolín a Mihoková ovládli víkendové bežecké podujatia vo Vysokých Tatrách - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Contact form

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Orolín a Mihoková ovládli víkendové bežecké podujatia vo Vysokých Tatrách

Prvý májový víkend sa v Starom Smokovci niesol v znamení športu. V sobotu odštartoval už 5.ročník série Tatry v pohybe PRESTIGE TOUR svojím prvým podujatím, známym pod názvom CITY TRAIL.

Účastníci mali na výber trate dlhé 4 km, 8 km a 16 km. Zaujímavý mestský beh previedol pretekárov cez historické centrum Starého Smokovca, cez priľahlé mestské časti, či tatranskú Kalváriu. Už tradičným, ale medzi bežeckými podujatiami stále jedinečným spestrením pre všetkých účastníkov bol prebeh budovou mestského úradu v Starom Smokovci. Deti mali pripravené samostatné menšie okruhy s dĺžkou 200 m a 500 m.

Celkovými víťazmi najdlhšieho 16km behu sa stali Pavol Orolín z tímu Raidlight/BK Poprad a Tímea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad. Na 8km trase dominovali Jozef Dubašák a Jarmila Fajtová, nordic walking ovládli Viktor Lapšanský a Janka Pohorelcová. Martin Michalík a Kristína Špitková zvíťazili na najkratšej trati 4km.

„S priebehom pretekov aj s účasťou sme veľmi spokojní“ potvrdila Viera Halasová, z tímu organizátora podujatia. „Dokonca sme tento rok vzhľadom na povolené kapacitné limity museli zastavovať registráciu viac ako týždeň pred samotným podujatím. Napriek hrozivým predpovediam nám prialo aj počasie, síce bolo na májové pomery chladno, ale dážď nás obišiel. Myslím, že nový ročník Tatry v pohybe Prestige tour sme odštartovali na výbornú hlavne vďaka skvelej podpore mesta Vysoké Tatry, oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, ďalším partnerom a množstva dobrovoľníkov, bez ktorých by sa takéto podujatie nedalo uskutočniť.“

V nedeľu dopoludnia pokračoval tatranský športový víkend populárnym cvičením pre ženy a dievčatá. KARI TRAA urban training prilákal napriek daždivému počasiu viac ako 90 aktívnych športovkýň. O13:00 zase spred Švajčiarskeho domu vyštartovala spolu s celým svetom temer stovka účastníkov, ktorí prišli podporiť krásnu myšlienku charitatívneho podujatia Wings for life World Run a napriek drsným poveternostným podmienkam bežali pre tých, ktorí behať nemôžu.

V pretekoch proti virtuálnemu stíhaciemu autu, ktoré naháňalo bežcov prostredníctvom mobilnej aplikácie, najlepšie obstáli sobotňajší víťazi najdlhšej trasy City trailu. Tímea Mihoková ubehla v ťažkom teréne na 2km dlhom okruhu celkovo viac ako 19km a Pavol Orolín sa zapísal do listiny víťazov krásnym výkonom 25,2km, pričom na trase prekonal viac ako 860 výškových metrov. Vysoké Tatry boli jednou z celkovo 323 lokalít po svete, kde sa Wings for life World Run uskutočnil. Naši účastníci podporili výskum poranení miechy sumou prevyšujúcou 1800€.

Ďalšie informácie: www.sporttatry.sk, www.tatryvpohybe.sk

They wrote about the Tatras

Go to Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak