Regionálna karta Tatry Card prichádza v sezóne 2018/2019 v novom prevedení

Vysoké Tatry, 18. 12. 2018
Regionálna karta Tatry Card, podporujúca cestovný ruch vo Vysokých Tatrách, prichádza v sezóne 2018/2019 v novom prevedení so zachovanými výhodami – plastovú kartu nahrádza digitálna.
Tatry Card je regionálna karta, na ktorú sa môžu návštevníci regiónu tešiť u zmluvného ubytovateľa a počas svojho pobytu vo Vysokých Tatrách tak využívať rôzne benefity a výhody.
Sedmička je šťastné číslo, a preto sme sa v siedmom roku projektu rozhodli zaviesť Tatry Card ako kartu virtuálnu. Plastovú kartu sme vymenili za ekologický a moderný QR kód, vďaka ktorému je dnes možné nosiť v mobile rôzne cestovné lístky, letenky i vernostné karty bez toho, aby nám zaberali priestor v peňaženke. „Sme veľmi radi, že turistom, prichádzajúcim do Vysokých Tatier, môžeme na začiatku zimnej sezóny 2018/19 predstaviť obľúbený produkt Tatry Card v novom šate so zachovaním zaujímavých benefitov,“ dodáva výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Lenka Syrovátková.
Turisti tak budú môcť od 20. 12. 2018 využívať rôzne benefity, ako je neobmedzené ekologické cestovanie vlakmi na tratiach Tatranskej elektrickej železnice, Ozubnicovej železnice a na trati Poprad-Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica, cestovanie AQUA & SKI busmi, horské poistenie Generali a širokú ponuku zážitkov vo forme zliav na športové aktivity, oddych, kultúru či históriu. Vďaka QR kódu, pomocou ktorého si kartu uložia do mobilu, budú mať návštevníci všetko na dosah ruky.
„Tatry sú obľúbenou dovolenkovou destináciou Slovákov aj zahraničných turistov, o čom svedčí aj fakt, že na tatranských tratiach ročne prepravíme viac ako 2,5 milióna cestujúcich. Keďže sa v súčasnosti už pomaly stráca rozdiel medzi sezónou a mimosezónnym obdobím a súčasné „zubačky“
majú takmer 50 rokov, rozhodli sme sa nakúpiť do Tatier nové hybridné vlaky. Moderné nízkopodlažné klimatizované vozidlá s wi-fi budú od roku 2021 jazdiť priamo zo Štrby až do Popradu či Tatranskej Lomnice,“ uvádza Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.
Novinkou digitálnej karty budú aj aktuálne informácie o počasí a podujatiach v Tatrách či tipy na zážitky u našich partnerov, ako aj dôležité informácie o poistení či kontakty na informačné kancelárie. Veríme, že návštevníci si túto modernú formu karty obľúbia a budú radi objavovať jej možnosti. Zľavy bude možné vyberať z ponuky priamo na karte. Na čerpanie vybranej zľavy postačuje stiahnuť kupón z aktuálnej ponuky zliav a benefitov na karte a potom a už len ukázať u prevádzkovateľa. Samozrejme, mysleli sme aj na tých, ktorí preferujú klasické riešenie alebo nevlastnia smartfóny. Po podpise registračného formulára na recepcii hotela návštevník získa časť formulára, ktorá obsahuje jedinečný QR kód, ten slúži ako náhradná karta. Veríme však, že jednoduché stiahnutie karty do mobilu, aktuálna ponuka zliav a informácií budú veľkým lákadlom na vyskúšanie digitálnej verzie.
„Návštevníci Vysokých Tatier si už na produkt Tatry Card zvykli – karta je ich obľúbeným produktom už siedmy rok. Aj preto sme radi, že Združeniu cestovného ruchu Vysoké Tatry ako novému prevádzkovateľovi produktu sa podarilo zachovať obľúbené benefity cestovania a poistenia.
Takisto verím, že nový, moderný prístup pomôže návštevníkom lepšie sa zorientovať počas jeho pobytu vo Vysokých Tatrách. Takto bude Tatry Card skutočným kľúčom k zážitkom,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lenka Syrovátková.
Tatry Card sa vystavuje na 3 noci/4 dni a jej cena je 4 € na území Regiónu Vysoké Tatry (mesto Vysoké Tatry, mesto Poprad a obec Štrba). Tatry Card za cenu 5 € si môžu návštevníci zakúpiť v Podhorí.

Viac informácií na www.tatry.sk a www.regiontatry.sk.

Lenka Syrovátková
Výkonná riaditeľka
Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry