Regionálna karta Tatry Card prichádza v sezóne 2018/2019 v novom prevedení - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Regionálna karta Tatry Card prichádza v sezóne 2018/2019 v novom prevedení

Vysoké Tatry, 18. 12. 2018
Regionálna karta Tatry Card, podporujúca cestovný ruch vo Vysokých Tatrách, prichádza v sezóne 2018/2019 v novom prevedení so zachovanými výhodami – plastovú kartu nahrádza digitálna.
Tatry Card je regionálna karta, na ktorú sa môžu návštevníci regiónu tešiť u zmluvného ubytovateľa a počas svojho pobytu vo Vysokých Tatrách tak využívať rôzne benefity a výhody.
Sedmička je šťastné číslo, a preto sme sa v siedmom roku projektu rozhodli zaviesť Tatry Card ako kartu virtuálnu. Plastovú kartu sme vymenili za ekologický a moderný QR kód, vďaka ktorému je dnes možné nosiť v mobile rôzne cestovné lístky, letenky i vernostné karty bez toho, aby nám zaberali priestor v peňaženke. „Sme veľmi radi, že turistom, prichádzajúcim do Vysokých Tatier, môžeme na začiatku zimnej sezóny 2018/19 predstaviť obľúbený produkt Tatry Card v novom šate so zachovaním zaujímavých benefitov,“ dodáva výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Lenka Syrovátková.
Turisti tak budú môcť od 20. 12. 2018 využívať rôzne benefity, ako je neobmedzené ekologické cestovanie vlakmi na tratiach Tatranskej elektrickej železnice, Ozubnicovej železnice a na trati Poprad-Tatry – Studený Potok – Tatranská Lomnica, cestovanie AQUA & SKI busmi, horské poistenie Generali a širokú ponuku zážitkov vo forme zliav na športové aktivity, oddych, kultúru či históriu. Vďaka QR kódu, pomocou ktorého si kartu uložia do mobilu, budú mať návštevníci všetko na dosah ruky.
„Tatry sú obľúbenou dovolenkovou destináciou Slovákov aj zahraničných turistov, o čom svedčí aj fakt, že na tatranských tratiach ročne prepravíme viac ako 2,5 milióna cestujúcich. Keďže sa v súčasnosti už pomaly stráca rozdiel medzi sezónou a mimosezónnym obdobím a súčasné „zubačky“
majú takmer 50 rokov, rozhodli sme sa nakúpiť do Tatier nové hybridné vlaky. Moderné nízkopodlažné klimatizované vozidlá s wi-fi budú od roku 2021 jazdiť priamo zo Štrby až do Popradu či Tatranskej Lomnice,“ uvádza Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.
Novinkou digitálnej karty budú aj aktuálne informácie o počasí a podujatiach v Tatrách či tipy na zážitky u našich partnerov, ako aj dôležité informácie o poistení či kontakty na informačné kancelárie. Veríme, že návštevníci si túto modernú formu karty obľúbia a budú radi objavovať jej možnosti. Zľavy bude možné vyberať z ponuky priamo na karte. Na čerpanie vybranej zľavy postačuje stiahnuť kupón z aktuálnej ponuky zliav a benefitov na karte a potom a už len ukázať u prevádzkovateľa. Samozrejme, mysleli sme aj na tých, ktorí preferujú klasické riešenie alebo nevlastnia smartfóny. Po podpise registračného formulára na recepcii hotela návštevník získa časť formulára, ktorá obsahuje jedinečný QR kód, ten slúži ako náhradná karta. Veríme však, že jednoduché stiahnutie karty do mobilu, aktuálna ponuka zliav a informácií budú veľkým lákadlom na vyskúšanie digitálnej verzie.
„Návštevníci Vysokých Tatier si už na produkt Tatry Card zvykli – karta je ich obľúbeným produktom už siedmy rok. Aj preto sme radi, že Združeniu cestovného ruchu Vysoké Tatry ako novému prevádzkovateľovi produktu sa podarilo zachovať obľúbené benefity cestovania a poistenia.
Takisto verím, že nový, moderný prístup pomôže návštevníkom lepšie sa zorientovať počas jeho pobytu vo Vysokých Tatrách. Takto bude Tatry Card skutočným kľúčom k zážitkom,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lenka Syrovátková.
Tatry Card sa vystavuje na 3 noci/4 dni a jej cena je 4 € na území Regiónu Vysoké Tatry (mesto Vysoké Tatry, mesto Poprad a obec Štrba). Tatry Card za cenu 5 € si môžu návštevníci zakúpiť v Podhorí.

Viac informácií na www.tatry.sk a www.regiontatry.sk.

Lenka Syrovátková
Výkonná riaditeľka
Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak