Virtuálne preteky - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktformular

  • Dieses Feld dient zur Validierung und sollte nicht verändert werden.

Nadšenci behu a nordic walkingu, ktorí radi pretekajú, ale z rôznych dôvodov sa nemohli zúčastniť originálnych pretekov majú možnosť v Tatrách absolvovať tzv. Virtuálne preteky. Ide o celoročnú aktivitu, pričom podmienkou účasti je registrácia a zaslanie záznamu prejdenia trasy v predpísanom formáte podľa propozícií. Účastníci získajú štartovací balíček, účastnícku medailu alebo odznak a súťažia o hodnotné ceny.

Ako to funguje?

1)  Registrácia

Podmienkou účasti je registrácia na webe tatryvpohybe.sk.

2) Výber trasy

Na tatryvpohybe.sk si zvoľte trasu preteku, ktorej sa chcete zúčastniť.

Každý účastník si môže vybrať ľubovoľnú trasu, ktorá mu vyhovuje, no pokojne aj viaceré, alebo všetky. Štart pretekov je individuálny. S vybranou traťou sa pred pretekom najskôr dobre oboznámte.

3) Absolvovanie trasy s GPS

Absolvujte trať a svoj výkon zaznamenajte prostredníctvom ľubovoľného GPS zariadenia. Trať absolvujte podľa vášho uváženia a zaznamenajte svoj výkon ľubovoľným GPS zariadením. Pri pohybe na trati rešpektujte návštevný poriadok TANAPu a poveternostné podmienky.  

4) Nahranie výsledku

Svoj výsledok nahrajte ako .gpx súbor na tatryvpohybe.sk

Súbor .gpx s informáciami o trase preteku z vášho GPS zariadenia nahrajte na web tatryvpohybe.sk. Vďaka tomu budete zaradení do žrebovania o ceny. Ak pretekáte viacerí, budeme potrebovať .gpx súbor samostatne od každého z vás.

5) Odmeny

Po splnení podmienok získajte jednu zo zaujímavých odmien.

Každý záznam o absolvovaní trasy má šancu v zlosovaní o ceny. Čím viac záznamov, tým je šanca vyššia.

Hlavná cena: Športové hodinky Garmin, víkendový pobyt v hoteli Crocus a ďalšie skvelé ceny.

Virtuálne preteky Štrbské Pleso

Virtuálne preteky na vybraných trasách v oblasti Štrby a Štrbského Plesa. Svojou účasťou získate možnosť vyhrať športové hodinky GARMIN FORERUNNER 245 MUSIC.

Virtuálne preteky Štrbské Pleso sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Virtuálne preteky Vysoké Tatry

Ďalší ročník virtuálnych pretekov prebieha na vybraných trasách v regióne Vysokých Tatier. Všetky trasy je možné absolvovať behom, chôdzou, NW a trasu na Sliezsky dom aj na bicykli resp. v zime aj na lyžiach. Svojou účasťou získate možnosť vyhrať športové hodinky GARMIN FORERUNNER 245 MUSIC.
Zároveň svojou registráciou podporíte značenie a údržbu tatranských bežeckých a NW trás.

Über die Tatra geschrieben

Zum Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak