Svetový deň cestovného ruchu

Valné zhromaždenie Svetovej organizácie cestovného ruchu sa v Španielsku v roku 1979 na svojom III. zasadnutí rozhodlo ustanoviť práve 27. september za Svetový deň cestovného ruchu. Dátum osláv vybrali z toho dôvodu, že v tento deň boli v roku 1970 prijaté stanovy Svetovej organizácie cestovného ruchu, najvýznamnejšej medzinárodnej organizácie v oblasti svetového cestovného ruchu, ktorá sa v decembri 2003 stala špecializovanou agentúrou OSN. Hlavným zmyslom tohto svetového dňa je vyzdvihnutie cestovného ruchu, jeho sociálnych, kultúrnych, politických a ekonomických hodnôt a jeho prínosu pre celkový rozvoj spoločnosti. Tohtoročná nosná téma skúma vzťah cestovného ruchu a digitálnych zmien.

Cestovný ruch môže prispieť k všetkým trom rozmerom trvalo udržateľného rozvoja – hospodárskeho, sociálneho a environmentálneho. Nielenže odvetvie stojí na čele rozvoja, ale aj zlepšuje kvalitu života ľudí. 27. september upozorňuje na význam cestovného ruchu pre medzinárodnú spoluprácu, posilňovanie svetového mieru, ochranu prírody a kultúrneho dedičstva, znižovanie chudoby a nezamestnanosti vo svete a celkové zlepšovanie kvality života. Načasovanie osláv je symbolické aj preto, že sa koná v čase, keď sa končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a zároveň sa začína na južnej zemskej pologuli.

Oslávte s nami Svetový deň cestovného ruchu a Dni európskeho kultúrneho dedičstva návštevou múzeí, galérií a atraktívnych miest Regiónu Vysoké Tatry.

Horská turistika

Využite jesenný čas a navštívte na svojich potulkách vysokohorské chaty. Vysokohorské chaty sú otvorené celoročne, okrem najvyššie položenej Chaty pod Rysmi (2 250 m n.m.), ktorá je otvorená len v letnej sezóne od 15.06. do 31.10.

Výlety lanovkami

Vyvezte sa lanovkou nad oblaky na Lomnický štít a doprajte si kávu v štýlovej kaviarni Dedo. Neuveriteľné výhľady vám ponúkne aj Hrebienok a Solisko. Deti výlety lanovkami naozaj milujú!

Cykloturistika

Užite si Tatry aj na dvoch kolesách! Vyberte si z viac ako 300 km značkovaných cyklotrás po celých Vysokých Tatrách. Aktívny pohyb pred zimou padne každému vhod!

Vodný raj pod Tatrami

Objavte unikátny vodný svet pod Vysokými Tatrami – aquapark AquaCity Poprad vám ponúkne 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogány, viac ako 350 vodných atrakcií, najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku a animačný program.

Tatranské wellness

Načerpajte energiu pred zimou, doprajte si relax, nechajte sa rozmaznávať masážami, zohrejte sa v saune, uvoľnite sa vo vírivke a nájdite harmóniu tela i duše. V hotelových wellness centrách si užite pocit jedinečnosti a luxusu.

Atrakcie pre deti aj dospelých

Zabavte sa s celou rodinou v dobrom aj v zlom počasí. V lákavej ponuke sú atrakcie ako Tricklandia, Adventure golf, sánkarsky štartovací trenažér, detské klubové ihriská, lezecká stena, golfový trenažér, tenisové kurty, alebo interaktívna Galéria Dobrá hračka, Kvantarium či digitálna galéria Poliankovo.
Ak sa nevyberiete na výlet alebo túru čaká malé aj veľké deti skvelá zábava na summer tubingu na Hrebienku, bobovej dráhe, horských kárach a kolobežkách v Tatranskej Lomnici, na detskom ihrisku Svištia krajinka na Skalnatom plese alebo vo Veveričom parku a Fun parku na Štrbskom Plese.

Historické pamiatky a múzeá

Vychutnajte si aj kultúru regiónu Vysoké Tatry – navštívte historické centrá miest, spoznajte historické pamiatky a zabavte sa na kultúrnych a folklórnych podujatiach a pozrite si zaujímavé expozície v múzeách a galériách v Poprade, Tatranskej Lomnici, či Starom Smokovci. Spoznajte viac histórie aj so sprievodcom prostredníctvom informačnej kancelárie v Poprade alebo sa zúčastnite pravidelných Tatranských putovaní po známych tatranských osadách cez Tatranské informačné kancelárie.

Kultúrne a športové podujatia

Ani eventová nádielka nás na jeseň neminie. Pozrite si náš kalendár podujatí a vyberte si kultúrny či športový zážitok podľa vášho gusta.

Či už v turistických topánkach, s bicyklom, alebo v plavkách sú Tatry na jeseň krásne farebné a plné atrakcií.