TATRANSKÉ KULTÚRNE LETO KOMORNE

Na Tatranské kultúrne leto sa môžete tešiť aj tento rok, tentokrát v komornejšom štýle. Mesto Vysoké Tatry si pre Vás pripravilo seriál víkendových podujatí počas mesiacov júl a august tak, aby každý piatok, sobota i nedeľa ponúkli našim hosťom a návštevníkom Vysokých Tatier kultúrne vyžitie. Celé sme to zastrešili pod ústredným názvom Tatranské kultúrne leto KOMORNE.

Každý piatok večer po zotmení sa budú  premietať celovečerné filmy v mestskom parku Tatranská Lomnica v rámci Tatranského letného kina.

Každú sobotu popoludní na tom istom mieste uvedieme divadlo pre deti.

Na nedeľné popoludnia je pripravená úplná novinka. Herci a recitátori budú čítať povesti, báje a rozprávky o Vysokých Tatrách v sprievode hudobného hosťa. Tieto komorné podujatia sme nazvali Príbehy z Tatier a uskutočnia sa v malebných prírodných zákutiach v ôsmich tatranských osadách – vo Vyšných Hágoch, Novej Polianke, Tatranskej Polianke, Tatranských Zruboch, Novom, Dolnom a Starom Smokovci a Tatranskej Kotline. Týmto predstavíme netradičné miesta, kde sa doteraz nikdy podujatia nekonali a mnohí návštevníci Tatier ich ani nepoznajú. Aj takto pred verejnosťou zviditeľníme jednotlivé časti mesta.

BLIŽŠIE INFORMÁCIE O JEDNOTLIVÝCH PODUJATIACH NÁJDETE TU!

Záver leta bude patriť Dňom mesta Vysoké Tatry na prelome augusta a septembra počas predĺženého víkendu (nedeľa-utorok – štátny sviatok).

V nedeľu 30. augusta uskutočníme už 16. ročník tradičnej charitatívnej akcie Tatranská letná dražba v mestskom parku Tatranská Lomnica. Pripojíme k tomu nejaký dobrý koncert. Na tom istom mieste sa o deň na to, 31. augusta večer, uskutoční premietanie filmov o Vysokých Tatrách. Vyvrcholením troch Dní mesta Vysoké Tatry bude Tatranský galavečer na štátny sviatok 1. septembra 2020 podvečer v Grand Hoteli Bellevue Horný Smokovec, kde odovzdáme výročné ceny mesta za uplynulý rok 2019 a nebude chýbať ani hodnotný kultúrny program.