TATRY ICE MASTER 2020

Ľadová krása už má svoje miesto – od 18. do 19. januára 2020 ním bude vysokotatranský Hrebienok, a to vďaka 8. ročníku už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER. Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch. Počas podujatia bude pre vás pripravený bohatý sprievodný program.

Šikovní sochári a umelci budú pracovať s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch. V prvý deň budú mať sochári za úlohu pripraviť ľadové sochy v téme „Zachráňme našu planétu”. V druhom dni podujatia čaká sochárov téma „Rozprávkový svet mojimi očami”, a teda bude len na nich, čím verejnosť či porotu presvedčia. Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizajn a krása jednotlivých sôch. Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytvárať popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Sochy umiestnené v kupole – Galéria ľadových majstrov bude v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2020. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým ich počasie neroztopí. 

Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môžete zapojiť aj vy! V každej našej prevádzke, či pokladni, dostanete k nákupu hlasovací lístok, ktorý môžete vyplnený vložiť do hlasovacej urny. Tá bude umiestnená na pódiu na Hrebienku. Vyplneným hlasovacím lístkom a zapojením sa do súťaže, môžete získať skvelé ceny! 

ZMENA V PROGRAME

Dňa 18.01.2020 na podujatí Tatry Ice Master zo zdravotných dôvodov Sima Martausová nevystúpi. V hudobnom vystúpení ju nahradí famózna speváčka a víťazka Superstar EMMA DROBNÁ.

Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program. Počas dňa na vás budú čakať rôzne hry, či súťaže o zaujímavé ceny. Hneď v sobotu večer, keď utíchne zvuk motorových píl, sa Vám popri nádherne rozsvietených ľadových sochách predvedie EMMA DROBNÁ. Jej predkapelou bude kapela 2 VOISIS, ktorá je čerstvým víťazom Košického zlatého pokladu. V nedeľu večer sa na pódiu vystrieda famózny ADAM ĎURICA. Po predstavení hudobných umelcov, Vás v oba dni čaká ľadovo – ohňová show v podaní dvoch sochárskych tímov.

OZNAM O DOPRAVE A PARKOVANÍ

Vážení návštevníci!

Vítame Vás na podujatí TATRY ICE MASTER 2020. Pre nerušenú návštevu podujatia Vám odporúčame využiť na presun do Starého Smokovca verejnú hromadnú dopravu. V prípade, že sa rozhodnete prísť autom, môžete využiť na parkovanie parkoviská v Starom a Novom Smokovci vyznačené na mapke (červeným) alebo pohodlnú dopravu skibusom zo záchytného parkoviska pod Motorestom Raimund (fialovým).

Zároveň upozorňujeme návštevníkov podujatia na prípadné dopravné obmedzenia na pozemných komunikáciách v okolí Starého Smokovca, ktoré budú spočívať v riadení cestnej premávky, parkovania a možných čiastočných uzávierkach.  aby rešpektovali pokyny organizátorov a dopravnej polície.

OZNAM K UZATVORENIU SÁNKARSKEJ DRÁHY

Z dôvodu bezpečnosti bude počas podujatia Tatry Ice Master v dňoch 18. – 19.1.2020 uzatvorená sánkarska dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok v čase od 9:00 do 19:00 hod., a zároveň zakázané sánkovanie z dôvodu pohybu veľkého počtu chodcov, ktorí sa po tejto komunikácii budú presúvať na alebo z podujatia.

Finálne návrhy sochárov z 10 krajín sveta, ktorí postúpili do finálne a ich tvorbu budete môcť vidieť naživo už 18. a 19. januára 2020 na Hrebienku

Finálne návrhy sochárskych tímov

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavy Slovenskej republiky.