TATRY ICE MASTER 2019 - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Contact form

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

TATRY ICE MASTER 2019

Ľadová krása už má svoje miesto – od 12. do 13. januára 2018 ním bude vysokotatranský Hrebienok, a to vďaka 7. ročníku už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER. Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch. Počas podujatia bude pre vás pripravený bohatý sprievodný program.


Počas podujatia budú šikovní sochári a umelci pracovať s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch. V prvom dni podujatia sa budú sochári držať témy “Gothic”. Druhý deň budú mať sochári voľný štýl.
Z 50-tich ton ľadu pripravia ľadoví sochári počas dvoch dní 35 ľadových sôch, ktoré budú počas večera decentne nasvietené. Jedna časť sôch sa bude nachádzať popri budove lanovky a druhá bude umiestnené v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Sochy umiestnené v kupole – Galéria ľadových majstrov bude v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2019. 

Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program. Počas dňa na vás budú čakať rôzne hry, či sútaže o zaujímavé ceny s moderátorkou podujatia – Tatianou Šúrovou. Hneď v sobotu večer, keď utíchne zvuk motorých píl sa Vám popri nádherne rozsvietených ľadových sochách predvedie hudobná skupina Peter Bič Project. V nedeľu večer sa na pódiu vystrieda famózny Billy Barman s doprovodom dievčat zo SĽUK-u. Po predstavení hudobných umelcov, Vás v oba dni čaká ľadovo – ohňová show v podaní niekoľko násobného majstra sveta vo vyrezávaní ľadových sôch – Zsolt M. Tóth. 

Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môžete zapojiť aj vy! V každej našej prevádzke, či pokladni, dostanete k nákupu hlasovací lístok, ktorý môžete vyplnený vložiť do hlasovacej urny. Tá bude umiestnená na pódiu na Hrebienku. Vyplneným hlasovacím lístkom a zapojením sa do súťaže, môžete získať skvelé ceny! 

Vstup na podujatie je zdarma. Na Hrebienok vás pohodlne vyvezie pozemná lanovka zo stanice Starý Smokovec. Lístky na lanovku si môžete komfortne zakúpiť online na gopass.sk. Prevádzka pozemnej lanovky bude počas Tatry Ice Master od 8:30 do 21:00.PROGRAM


SOBOTA 12.1.2019

08:30 – 17:00 Práca sochárov na téme Gothic

13.00 – 15.30 Súťaže s moderátorkou podujatia – Tatianou Šúrovou

16.30 – 17.00 Predstavenie sochárskych tímov z 10 krajín sveta

17:00 – 17:50 Koncert Peter Bič Projekt

18.00 – 18.10  Vyhodnotenie sochárskou porotou z prvého súťažného dňa

18.10 – 18.20 Žrebovanie tomboly

18.20 – 18.30 Ľadovo-ohňová show

18.30 – 20.00 Výstava ľadovej tvorby s podsvietením


NEDEĽA 13.1.2019

08:30 – 17:00 Práca sochárov na voľnej téme

13.00 – 15.30 Súťaže s moderátorkou podujatia – Tatianou Šúrovou

16.30 – 17.00 Predstavenie sochárskych tímov z 10 krajín sveta

17.00 – 18.00 Koncert Billy Barman a dievčatá zo Sľuk-u

18.10 – 18.20  Vyhodnotenie sochárskou porotou z druhého súťažného dňa

18.20 – 18.30 Žrebovanie tomboly

18.30 – 18.40 Ľadovo-ohňová show

18.30 – 20.00 Výstava ľadovej tvorby s podsvietenímFotogaléria TATRY ICE MASTER 2019

VYUŽÍVANIE VEREJNEJ DOPRAVY a PARKOVANIE

Vážení hostia, dovoľujeme si vás požiadať, aby ste na návštevu podujatia prednostne využívali verejnú hromadnú dopravu a tak odľahčili parkovanie v stredisku Starý Smokovec.

Parkovanie počas podujatia:
Parkoviská pripravené pre podujatie TATRY ICE MASTER sú vyznačené na mapke. Parkovisko pri Penzióne Raimund v Dolnom Smokovci (na mape je vo fialovej farbe) bude dostupné po naplnení parkovacích kapacít v Starom Smokovci. Kyvadlová doprava medzi parkoviskom pri Penzióne Raimund a autobusovou stanicou v Starom Smokovci bude taktiež premávať po otvorení dolného parkoviska v pravidelných 15 minútových intervaloch, od otvorenia parkoviska do 20:00 hod..

Zároveň upozorňujeme návštevníkov podujatia na prípadné dopravné obmedzenia na pozemných komunikáciách v okolí Starého Smokovca, ktoré budú spočívať v riadení cestnej premávky, parkovania a možných čiastočných uzávierkach, aby rešpektovali pokyny organizátorov a dopravnej polície.

SÁNKOVANIE

Počas podujatia Tatry Ice Master je sánkovanie po cestnej komunikácií z Hrebienka do Starého Smokovca prísne zakázané z dôvodu pohybu veľkého počtu chodcov, ktorý sa na tejto komunikácií budú nachádzať.

They wrote about the Tatras

Go to Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak