Večer plný hviezd pod Tatrami – ako dopadol 5. ročník Fashion Charity Night?

13. decembra 2018 hostilo AquaCity Poprad už po piatykrát módnu prehliadku známej slovenskej návrhárky Jany Pištejovej. Fashion Charity Night 2018 však bola niečím viac, než len exkluzívnou módnou prehliadkou. Otvorila sériu podujatí Popradských Vianoc.

Hviezdne mená, módna prehliadka svetovej úrovne a program s vianočným nádychom – tak by sa dala jednoducho charakterizovať táto výnimočná akcia, charitatívna módna prehliadka známej slovenskej návrhárky Jany Pištejovej. Jana Pištejová je ikonou slovenskej módy a to dokázala svojimi luxusnými kreáciami aj tento rok. Pod Tatrami sa opäť stretli na móle známe modelky,  hviezdila Andrea Verešová, sprevádzali ju Jasmina Alagič, Ivana Kičikoleva, Karolína Chomisteková a ďalšie známe tváre zo sveta modelingu, ktoré sa postarali o veľmi pútavý módny večer, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani oveľa v svetových metropolách.

Exkluzívnu módnu prehliadku skvelým spôsobom doplnil huslista a virtuóz Filip Jančík so svojím sólovým vystúpením, Katarína Knechtová s prekvapením v podobe hudobníkov Šarišan, okrem svojej tvorby zabavila publikum folklórnym vystúpením. O vianočný zlatý klinec programu sa postarala Kateřina Brožová. Divákov skvelým programom sprevádzali známi slovenskí moderátori, Ján Tribula a Marianna Ďurianová. Známe tváre slovenské showbiznisu sa nenachádzali len na javisku, ale aj v publiku. Akciu prišiel podporiť Boris Kollár, Gabriela Drobová, Vica Kerekeš, ale aj sestra a mama Andrey Verešovej, tanečníci z The Pastels a domáci zástupcovia kultúrneho a spoločenského života.

Aj tento rok bolo zmyslom Fashion Charity Night vyzbierať čo najväčší výťažok na dobročinné účely. Príspevky od partnerov, ktorí event podporujú, putujú každý rok predovšetkým rodinám z regiónu pod Tatrami, ktoré sa nachádzajú v ťažkej životnej situácii. Finančnú pomoc a dary od partnerov tento rok dostali 3 rodiny, štvrtá rodina sa môže tešiť z krásnej novej kúpeľne. Časť výťažku putuje aj Nemocnici Poprad na nákup dôležitého prístroja a Nadácii Markíza šíriacej pomoc aj do ďalších častí Slovenska, ktorú zastupovala Danica Kleinová Nejedlá. Za 5 rokov bolo na akcii za pomoci partnerov a účastníkov galavečera Fashion Charity Night vyzbieraných a rozdelených už viac ako 100 000 eur a veríme, že toto číslo bude naďalej len narastať.

K vynikajúcemu galavečeru, ktorého ťahákom je nielen atraktívny program ale aj chuť pomáhať, každoročne prispieva aj spolupráca Oblastnej organizácie Región Vysoké Tatry, symbolický šek preto jednej z rodín odovzdal aj predseda  predstavenstva  Michal Sýkora.

Všetkým podporovateľom a zúčastneným ďakujeme za pomoc a skvelé prevedenie exkluzívnej akcie, ktorá na východnom Slovensku zatiaľ nemá obdobu. A pod Tatrami sa na vás tešíme opäť o rok!

Lucia Blašková 
Asistentka riaditeľa / PA to the Director
AquaCity Poprad