Tatranský ľadový dóm zavŕšil ďalšiu úspešnú sezónu - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Contact form

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Tatranský ľadový dóm zavŕšil ďalšiu úspešnú sezónu

Neuveriteľných 5 mesiacov – od 23.novembra 2018 do 23.apríla 2019 trvala sezóna Tatranského ľadového dómu na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Atrakcia, ktorá na Slovensku nemá obdobu, má za sebou už v poradí šiestu sezónu.

Dielo 17 sochárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Walesu a z USA pod vedením Adama Bakoša pretvorilo 225 ton ľadu na veľkolepý ľadový chrám, ktorý sa niesol v téme Baziliky Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou. Z 1880 kusov ľadových blokov vytvorili majstri úžasný objekt, ktorý bol ukrytý pod klimatizovanou kupolou s priemerom 25 metrov. Originálne majstrovské ľadové dielo bolo v kupolách doplnené umeleckými výplňami. Tie boli pretransformované do vitráže modernou technológiou tavenia skla. Ich autorom bol sklár a dizajnér so slovensko-gréckym pôvodom Achilleas Sdoukos. Tatranský ľadový dóm, ktorý na Hrebienok prilákal obdivovateľov ľadového umenia z celého sveta, ponúkol v uplynulej sezóne nielen pohľad na fascinujúcu ľadovú krásu, ale aj multimediálne predstavenia a koncerty, počas ktorých sa predstavili FS Vagonár či Chrámový zbor sv. Cecílie.

Majestátna stavba z ľadu, ktorá na Slovensku nemá obdobu, bola definitívne uzatvorená v utorok 23.apríla. V ten istý deň bolo vypnuté chladenie a všetko pripravené na rozpustenie ľadového kráľovstva.  „Kým doteraz sme náš ľadový dóm chránili pred výkyvmi teplôt v klimatizovanej kupole, tentoraz už naopak robíme všetko preto, aby sa ľadové bloky premenili naspäť na čistú pramenitú vodu. Niekoľko dní budeme sledovať premenlivosť a pominuteľnosť umenia doslova pred našimi očami,“ hovorí Rastislav Kromka – správca Tatranského ľadového dómu.
Tatranský ľadový dóm patrí medzi najväčšie turistické atrakcie a je opakovane úspešný aj v ankete NAJ produkt cestovného ruchu, ktorú organizuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. „Hlasy udeľujú turisti a návštevníci z celého Slovenska a sveta, ktorí sa do ankety zapoja. O to viac si vážime, že Tatranský ľadový dóm získal toto ocenenie aj v roku 2018. Myslím si, že je potvrdením zmyslu a kvality odvedenej práce. Veľmi vyzdvihujem aj disciplinovanosť turistov, ktorí pomáhajú tvoriť celkovú atmosféru, ktorá počas celej sezóny v Tatranskom ľadovom dóme vládne,“ uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie
cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Veronika Littvová.  

Tatranský ľadový dóm bol na Hrebienku po prvýkrát postavený v decembri 2013. Zaujímavosťou je, že kým v prvých ročníkoch bolo na jeho stavbu použitých približne 50 ton ľadu, v tejto sezóne to už bolo štvornásobne viac.

Tatranský ľadový dóm pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry v spolupráci so spoločnosťou Tatry mountain resorts a partnermi a s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Ani po uzavretí Tatranského ľadového dómu neostal Hrebienok bez atrakcie. V priestoroch bývalého Hotela Hrebienok bolo otvorené Kvantarium – interaktívna galéria svetla. Tá ponúkne návštevníkom rôznorodé multimediálne show, interaktívne exponáty, vysvetlenia fyzikálnych javov – to všetko v rozprávkovom duchu, ktorý zaujme malých i veľkých.

They wrote about the Tatras

Go to Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak