Zimná bežecká séria vyvrcholila grandióznym finále v najvyššie položenom horskom hoteli na Slovensku - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Contact form

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Zimná bežecká séria vyvrcholila grandióznym finále v najvyššie položenom horskom hoteli na Slovensku

Záverečné kolo ovládli Michal Tuka a Luca Némethová. Celkové víťazstvá v sérii obhájili Bachratý a Mihoková

Vysoké Tatry, 9.2. 2020

V sobotu vyvrcholil vo Vysokých Tatrách 7. ročník Zimnej bežeckej série. Trasa záverečného kola pod názvom GRAND FINÁLE viedla z Tatranskej Polianky zasneženou cestou na Sliezsky dom do nadmorskej výšky 1670metrov, kde bol cieľ a zároveň aj vyhodnotenie kola i celej série. Výborné snehové podmienky umožnili opätovne aj preteky skialpinistov, ktorí odštartovali 10 minút pred hlavným poľom bežcov.

Búrlivé poveternostné podmienky vládnuce vo Vysokých Tatrách počas celého týždňa sa v sobotu upokojili a tak si celkovo viac ako 200 štartujúcich pretekárov mohlo vychutnať rozprávkové slnečné počasie, ktoré dotvorilo vynikajúcu atmosféru a ukážkový záver siedmeho ročníka tatranskej Zimnej bežeckej série.

Pretekári zdolávali vzdialenosť 6,7km s celkovým prevýšením viac ako 650metrov. Absolútnym víťazom sa stal Michal Tuka z tímu TT Vavrečka, Nižná v čase 42:34,21 pred maďarským pretekárom Csaba Némethom, ktorý dobehol do cieľa so stratou 8,73s. Tretie miesto si vybojoval Pavel Šimko z klubu Pro Vital Akademia Poprad. Súťaž žien ovládli maďarské pretekárky, celkové víťazstvo si vybojovala Luca Németh časom 51:46,34 s náskokom 1:08,08 pred Vivien Csiszár. Na treťom mieste dobehla Tímea Mihoková, čím si zabezpečila celkové víťazstvo v sérii.

Prvý medzi skialpinistami skončil Ján Matava z tímu norwayshop.sk a víťazkou medzi skialpinistkami sa stala Kristína Jankurová. Sobotňajšia trať lepšie svedčala bežcom, pre porovnanie čas víťaza na lyžiach by ho medzi bežcami zaradil na 26. miesto.

Grand finále zorganizovalo občianske združenie Sport Tatry v spolupráci s mestom Vysoké Tatry a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Sobotňajšie finálové kolo ukončilo celú Zimnú bežeckú sériu, ktorá preverila schopnosti a všestrannosť bežcov na 4 rôznych trasách v regióne Vysokých Tatier. Absolútne prvenstvá si v tomto ročníku opätovne vybojovali Štefan Bachratý z tímu TRI TATRY TRIATLON/davorin.sk a úradujúca bežecká kráľovná Tatier Tímea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad. Celkovo pretekári prebrali z rúk primátora mesta Vysoké Tatry 21 krásnych trofejných medailí, určných pre prvých troch v jednotlivých vekových kategóriách

Kompletné výsledky: https://pretekaj.sk/sk/vysledky/zbs2019/763

Zimná bežecká séria je súčasťou projektu “Tatry v pohybe”, ktorý pripravuje Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry v spolupráci s tatranskými športovými klubmi a organizáciami. “Tatry v pohybe” ponúknu aj v roku 2020 mnoho ďalších zaujímavých športových akcií pre širokú verejnosť. Najbližšie podujatia sa uskutočnia 14.3., v Kežmarku to bude Beh k Hubertovi a vo Vysokých Tatrách skialpinistické preteky Gálfy Grand Tour. Ďalší ročník populárnej série Tatry v Pohybe PRESTIGE TOUR, otvorí 2.5. City Trail v Starom Smokovci. Táto séria bude pozostávať už tradične z 5 bežeckých pretekov rôznej dĺžky a obtiažnosti v regióne Vysokých Tatier, pre všetkých účastníkov bude opätovne pripravená jedinečná zberateľská kolekcia medailí.

Bližšie informácie:

Zimná bežecká séria 2019-2020: www.sportTATRY.sk

Tatry v pohybe: tatryvpohybe.sk

They wrote about the Tatras

Go to Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak