Letná sezóna 2020 štartuje - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Formularz kontaktowy

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Letná sezóna 2020 štartuje

Spanilá jazda a vypravenie letnej sezóny 2020 vo Vysokých Tatrách s historickými električkami, odomknutie hladiny Štrbského plesa a symbolický akt sprístupnenia vysokohorských chodníkov na Hrebienku naštartovali letnú sezónu vo Vysokých Tatrách. 

Majestátne výhľady na štíty hôr, liečivé účinky prírody,  pestrá ponuka zábavy, oddychu, kultúry a histórie, wellness a gastronomické pôžitky, cykloturistika a šport,  umenie i dokonalý relax čakajú na návštevníkov v najmenších veľhorách v Európe.

Hotelieri a prevádzkovatelia reštaurácií, atrakcií a služieb vo Vysokých Tatrách hlásia, že sú pripravení! „Aktuálne opatrenia pre zdravie a bezpečnosť turistov a ubytovaných hostí sú už overené praxou, celý región Vysoké Tatry je tak otvorený pre dovolenkárov a návštevníkov, so zavedenými všetkými potrebnými pravidlami – dezinfekcie v prevádzkach pri vstupoch, označenými rozostupmi, rúškami a kontrolou dodržiavania opatrení podľa aktuálnych predpisov“ potvrdzuje predseda predstavenstva oblastnej organizácie, Michal Sýkora.

V týchto dňoch, kedy si každý z nás uvedomuje hodnotu zdravia viac ako inokedy, nájdu návštevníci v regióne Vysoké Tatry medicínu s overenými účinkami. Miestna horská klíma, zvýšený atmosférický tlak, slnečný svit a voňavé silice – naše dostupné prírodné „kúpele“, ktoré  oddávna boli najväčším lákadlom pre návštevníkov, sú po náročnom období pripravené na leto,  ako liek nielen pre telo, ale aj dušu. Vo vysokohorskom prostredí telo využíva kyslík omnoho účinnejšie, príďte preto do Tatier a nadýchnite sa pôžitkov.

Novinkou letnej sezóny je od júna poistenie na zásah Horskej záchrannej služby, ktoré má každý ubytovaný hosť na území mesta Vysoké Tatry v rámci dane za ubytovanie. Turisti tak budú môcť tráviť čas v Tatrách bez obáv z prípadného hradenia nákladov spojených s výjazdom záchranárov. Odporúčanie pre turistov však znie preveriť si plnenie poistných nákladov.

Vysoké Tatry ponúkajú turistom približne 600 km značkovaných chodníkov – chodníky po dolinách, výstupy na tatranské chaty, cesty k najkrajším tatranským plesám, tatranské vrcholy či dvojtisícové štíty, prechody cez tatranské sedlá s nebeskými výhľadmi.

Vyvezte sa až nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Zo Skalnatého plesa turistov vyvezie na Lomnický štít unikátna visutá červená lanovka, ktorá prekonáva 855 metrové prevýšenie a jazda trvá 8,5 minúty. Horské stredisko Vysoké Tatry si pre návštevníkov pripravilo špeciálnu ponuku v podobe first minute ponuky letných zážitkov. Obojsmerné lístky na lanovky na Solisko, Hrebienok a Skalnaté Pleso budú k dispozícii za cenu detských lístkov s možnosťou využitia v prvých týždňoch prázdnin.

Výlety lanovkami môžu byť cestou k ďalším dobrodružstvám, z výstupnej stanice sa dostanete k už otvoreným turistickým chodníkom do rôznych zákutí, dolín, či štítov Tatier, s rôznymi stupňami náročnosti na kondíciu a čas.

Tatranský región ponúka mnoho možností na individuálnu návštevu, nordic walking trasy, bežecké trasy, cyklistické chodníky priamo v Tatrách či v Poprade, náučné chodníky, neprebádané zákutia (stredoveká Osada Šoldov, Kalvária na peknú vyhliadku v Starom Smokovci), vyhľadávanú vysokohorskú turistiku, či krátky výlet na obľúbené Štrbské Pleso, miesto pre rodinnú prechádzku na čerstvom vzduchu. V Tatrách je možné požičať si klasické bicykle aj e-bike, zorganizovať si krátky výlet na Segway, či využiť rôzne vnútorné a vonkajšie športoviská – tenisové kurty, multifunkčné ihriská.

Región Vysoké Tatry môžete spoznať aj zo sedla vášho bicykla. Viac ako 300 km značených cyklotrás rôznych obtiažností, určených pre všetkých – rodinky s deťmi, milovníkov horskej a cestnej cyklistiky, športovcov aj začínajúcich cyklistov. Cyklotrasy nájdete na www.regiontatry.sk . Turisti môžu vyskúšať aj stále populárnejší Nordic walking, odporúčaný je napríklad nenáročný okruh okolo Štrbského plesa a Nového Štrbského plesa.

Pre športovcov a súťaže chtivých Tatry ponúkajú aj v tomto náročnom období možnosti ako si zmerať sily či namotivovať sa k vyšším výkonom. Obľúbený projekt Tatry v pohybe rozširuje Virtuálne preteky na viacero tratí a tešiť sa môžu aj cyklisti pre ktorých pripravujeme nielen prehľad overených cyklotrás ale aj rozličné výzvy.

Ani toto leto sme nezabudli na deti, ktoré sa môžu tešiť na vynovené Rozprávkové putovanie s Denníkom dobrodruha s množstvom rozprávok a hlavolamov aj priamo v teréne. Získajú ho v Tatranských informačných kanceláriách. Aj prostredníctvom eco-friendly projektu Tatranská divočina budú deti môcť zábavnou a zároveň edukatívnou formou spoznať krásne a zaujímavé miesta Tatier.

Na trať sa počas leta vrátia aj historické električky Kométa a Trojča. „Všetci nadšenci starých mašiniek budú môcť aj toto leto zažiť jazdu naprieč Vysokými Tatrami so starodávnymi električkami. Pripravené sú pre vás zelená Kométa z roku 1913 a červené Trojča z roku 1969, ktoré vás prenesú o desiatky rokov späť do histórie“ hovorí Lucia Blašková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry.

Tatranské kultúrne leto sa tento rok ponesie v komornejšom duchu. Každý piatok bude pre návštevníkov v Tatranskej Lomnici v mestskom parku po zotmení pripravené letné kino, sobota bude patriť divadelným predstaveniam pre najmenších a v nedeľu sa v tatranských osadách započúvame do Príbehov z Tatier.

Spoznajte mesto Poprad a okolie prostredníctvom systému zdieľaných bicyklov-BIKESHARINGU. Vypožičajte si Smart bicykel s GPS bezpečnostným systémom a vráťte ho jednoducho prostredníctvom mobilnej aplikácie. Bicykel po skončení jazdy odparkujte v 12 vybudovaných informačných staniciach so stojanmi alebo na vhodnom viditeľnom mieste na území mesta Poprad. Počas mesiacov júl a august budú mať návštevníci a turisti možnosť v meste Poprad zažiť špeciálne sobotňajšie sprevádzané prehliadky pre širokú verejnosť s rozličným zameraním. Užiť si budú môcť napríklad večernú prehliadku námestia a kostola sv. Egídia s výstupom na vežu počas západu slnka, prehliadku Spišskej Soboty, Veľkej, či vychádzku v mestskej časti Kvetnica s nádherným výhľadom na Tatry. Spoznajú tiež tajomstvá výroby lokálnych produktov – ako napr. piva, destilátov, či brúseného krištálu v popradských prevádzkach.

V popradskom ekologickom vodnom raji aj toto leto zažijete more zábavy v každom počasí. Voda, slnko a leto jednoznačne patria k sebe, preto by ste pri návšteve regiónu Vysoké Tatry nemali vynechať návštevu termálneho aquaparku AquaCity Poprad, ktorý ponúka 14 vonkajších a vnútorných bazénov, tobogány, vodné atrakcie, dvojpodlažné wellness a spa centrum, zábavné animačné programy pre deti a výnimočnú 3D Laser show. Víkendový program bude doplnený o rôznych účinkujúcich, známe tváre a chýbať nebude už tradičné letné kino. Zregenerovať telo a posilniť imunitu či vylepšiť športové výkony tu môžu návštevníci návštevou kryoterapie.  V aquaparku pripravili aj tento rok obľúbený denný detský tábor.

Regionálna karta Tatry Card prinesie aj túto sezónu bezproblémový lístok na cestovanie električkou, zľavy či výhodné akcie v partnerských prevádzkach a aktuálne informácie. Túto sezónu spúšťame aj online predaj, ktorý nie je viazaný na ubytovanie.

Aktivity a projekty Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Aktuálne informácie a novinky z Regiónu Vysoké Tatry sledujte na www.regiontatry.sk  a sociálnych sieťach:
FB: RegionVysokeTatry
instagram: regionvysoketatry

Napisali o Tatrach

Przejdź do Facebooka

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak