Leto v Tatrách

Užite si úchvatnú krajinu – spoznajte najmenšie veľhory sveta v srdci Európy. Objavte jedinečnú prírodu, v ktorej nájdete belasé plesá, rozbúrené vodopády, pokojné horské doliny, ostré štíty národného parku, ako aj fascinujúci svet zvierat a rastlín.

Výstupy na vrcholy i prechádzky dolinami

Vo Vysokých Tatrách sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré vás povedú po dolinách, k horským chatám či dvojtisícovým štítom. Za krásnymi výhľadmi vás vyvezú i tatranské lanovky, najznámejšia z nich – visutá lanovka vás odvezie zo Skalnatého plesa na druhý najvyšší vrch Tatier – Lomnický štít.

Cyklovýlety v regióne

Viac ako 300 km dobre značených cyklotrás vám umoží poznávať Región Vysoké Tatry aj na dvoch kolesách. Vydať sa môžete na rovinaté trate v podhorí, exponované výstupy až pod najvyššie štíty Tatier či cyklomagistrálu vedúca takmer okolo celého pohoria Vysokých Tatier.

Vodný raj pod Tatrami

Objavte unikátny vodný svet pod Vysokými Tatrami – aquapark AquaCity Poprad vám ponúkne 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogány, viac ako 350 vodných atrakcií, najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku a animačný program.

Tatranská divočina

Deti a rodinky čakajú v lete na Skalnatom plese skvelé výlety so zábavno-náučným programom. V Tatranskej divočine zažite tatranské príbehy a skúšky, s ktorými spoznáte najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier.

Golf

Obklopení horami si vznešene zašporujete s rozprávkovým výhľadom na masív Tatier. 27 jamkové ihrisko s prestížnou značkou A PGA Golf Course je  jedným z 19 najkvalitnejších ihrísk na svete.

Člnkovanie na Štrbskom plese

Jedinečné chvíle nostalgie i romantiku na tatranskom jazere ponúka člnkovanie. Príďte sa pokochať nádherným pohľadom na Solisko a užívať si pokojnú hladinu tohto výnimočného unikátu, ktorý bojoval aj o jeden zo siedmich divov sveta.

Kultúra a pamiatky

Vychutnajte si aj kultúru regiónu Vysoké Tatry – navštívte historické centrá miest, spoznajte historické pamiatky a zabavte sa na kultúrnych a folklórnych podujatiach.

Obľúbené podujatia

Ani bohatá eventová nádielka nás v lete neminie. Nenechajte si ujsť tradičné podujatia ako Made in Slovakia, Rezbárske sympózium či jazdu historickými električkami, bohatý kultúrny program v rámci Popradského a Tatranského kultúrneho leta, ale aj športové podujatia v rámci  série Tatry v pohybe a organizované cvičenia v rámci kampane Tatry ako liek.

Nechajte sa očariť tatranským letom!