Tatranská divočina - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Aj tento rok, avšak v novom vylepšenom formáte. Pre rodiny s deťmi sme pripravili nové súťažné úlohy a nové stanovištia pre nové nevšedné dobrodružstvá. Vďaka eko – friendly projektu Tatranská divočina spoznáte s vašimi deťmi dostupné destinácie Vysokých Tatier, no o čosi zaujímavejšie.

Zábavnou a zároveň edukatívnou formou deti spoznajú krásne a zaujímavé miesta Tatier. Naši 4 zvierací kamaráti – svišť Jurko, orol Karol, medveď Kubo a kamzík Pirin budú Vašimi sprievodcami a zároveň pomocníkmi.

Tento rok je pripravených 7 dobrodružných etáp a  2 úlohy na voľný čas s názvom „Zahraj sa“. Brožúra plná napínavých príbehov a dobrodružstiev spríjemní chvíle v Tatrách nie len deťom ale i rodičom. Okrem zážitkov môžete získať aj skvelé ceny.

Brožúru Sprievodca Tatranskou divočinou dostanete k detskému lístku na lanovku zdarma. Deti do 6 rokov dostanú na pokladni taktiež brožúru zdarma.

7 zaujímavých, záhadných a náučných etáp Tatranskej divočiny:

1. MEDVEĎ KUBO A JEHO KAMARÁTI Z TATIER, Tatranská Lomnica – okolie Apres ski baru

Tvojou úlohou je v okolí Apres ski baru nájsť a uhádnuť hádanky o zvieratkách žijúcich aj tu v Tatrách. Keď uhádneš, hravo vylúštiš túto úlohu. Za odmenu si môžeš zamaškrtiť a dať si Smoothie Medveďa Kuba, zmrzlinu alebo inú dobrotu. Aj zvieratká vedia byť veľkí maškrtníci.


2. RADA SVIŠŤA JURKA, Tatranská Lomnica – Reštaurácia Humno

Vylúšti úlohu vo svojom Sprievodcovi. Potom nájdi na preliezkach pri reštaurácii Humno tabuľku svišťa Jurka, ktorý ti poradí, ako máš postupovať, aby si túto úlohu úspešne vyriešil.


3. STRATENÉ PUZZLE KAMZÍKA PIRINA, Skalnaté pleso
Kamzík Pirin stratil v okolí Skalnatého plesa svoje obľúbené puzzle. Našťastie ich z hora videl orol Karol. Pomôž mu nájsť časti puzzle pomocou GPS súradníc alebo pomocou mapy v Sprievodcovi. Podarí sa ti zistiť, aký obrázok je na puzzle?


4. LOMNICKÝM SEDLOM AŽ K VEŽI, Lomnické sedlo

Cesta Lomnickým sedlom je skvelý spôsob, ako otestovať svoje vedomosti o Vysokých Tatrách. Vďaka správnym odpovediam zozbieraj symboly a na konci cesty nájdi magické koleso. To ti ukáže riešenie úlohy.

5. MAGISTRÁLOU S KAMARÁTMI, zo Skalnatého plesa k Obrovskému vodopádu

Tatranská magistrála je medzi nadšencami Tatier veľmi známa. Aj zvierací kamaráti z Tatier sa občas ňou spoločne prejdú. Tentokrát sa rozprávali o tom, aké je ich obľúbené miesto v Tatrách. Prvý odpovedal kamzík Pirin. Bola to pre neho ľahká otázka. Vybral si miesto, odkiaľ má výborný výhľad a tak vie, čo sa v okolí deje. Uhádni, ktoré miesto je jeho obľúbené. 


6. LESNÝ TÍM NA KONTROLE ČISTOTY, z Hrebienka k Rainerovej chate

Prechádzka z Hrebienka k Rainerovej chate je príjemná a nenáročná tatranská trasa. Je preto veľmi obľúbená a často navštevovaná. Lesný tím na čele s medveďom Kubom sa vybral skontrolovať ju a zistiť, či ľudia vedia udržať v prírode poriadok. Išli však ešte ďalej.Podarí sa ti zistiť, kde ukončili svoju prehliadku?


7. POZDRAV Z TATIER, Solisko, Štrbské Pleso

Na návštevu do Tatier prišiel bratranec kamzíka Pirina. V Tatrách sa mu páčilo tak veľmi, že sa rozhodol domov zaslať pohľadnicu. Uhádni, aké miesto bolo na pohľadnici. Vyhľadaj tabuľky s otázkami na Solisku v okolí reštaurácie Bivac Pizza, odpovedz správne a vylúšti túto zaujímavú a neľahkú úlohu.

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak