13 šťastných tipov na RODINNÉ výlety v regióne Vysoké Tatry - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

13 šťastných tipov na RODINNÉ výlety v regióne Vysoké Tatry

1. Najkrajšie rodinné krátke túry

Vysoké Tatry sú rajom pre rodinnú turistiku. Navštívte spolu s vašimi deťmi najkrajšie miesta tejto krajiny, nadýchajte sa sviežeho horského vzduchu a v tichosti pritom pozorujte fascinujúci svet tatranských zvierat a rastlín v neporušenej prírode.

Tipy od nás:

Okruh Hrebienok – Bilikova chata –  vodopády Studeného potoka  – Rainerova chata – Hrebienok 2,9km – 1:16 h .  Na Hrebienok sa môžete vyviezť pozemnou lanovkou alebo vyšliapať peši a pokračovať tatranskou prírodou k týmto najznámejším a najbližším horským chatám. 

Popradské Pleso – Popradské pleso leží priamo na trase Tatranskej magistrály a zo Štrbského Plesa je vzdialené 60 minút pohodlnou pešou chôdzou.  Pri Popradskom plese sa nachádza Symbolický cintorín obetí Vysokých Tatier. Táto trasa je mimoriadne vhodná na turistické začiatky vašich ratolestí v našich najvyšších horách. Nemali by ste na nej nájsť žiadne komplikované terénne prekážky. Ide v zásade o široký, upravený tatranský chodník. V detskom veku tu môžu prvýkrát vidieť aj v stene zavesených lezcov.

Rainerova chata – Zamkovského chata – 1,8 km, 1h. Väčšie deti určite zvládnu výstup po svojich až na Zamkovského chatu, najmä keď budú vedieť, že na chate ich čaká jedno z najobľúbenejších vysokohorských detských ihrísk – vrátane drevenej helikoptéry.

Objavovali sme Vysoké Tatry:

2. Náučné chodníky

Návštevu Vysokých Tatier si so svojimi deťmi môžete spríjemniť prechádzkou po náučných chodníkoch, kde sa počas zastavení deti dozvedia zaujímavostí o histórii, ochrane prírody a faune a flóre Vysokých Tatier.

Tipy od nás :

Zo Štrbského na Popradské Pleso – 4 km – 1:30 h.
Náučný chodník História Smokovcov – 2,1 km – 1:30 h.
Náučný chodník v Kvetnici – 13,6 km – 3:45 h.
Náučný chodník Pramenisko v Tatranskej Lomnici  – 3,2 km – 1:10 h

Turisti vo Vysokých Tatrách

3. Člnkovanie na Štrbskom Plese

Člnkovanie na Štrbskom Plese má bohatú viac ako 130-ročnú históriu a aj preto je člnkovanie na hladine samotného plesa výnimočným zážitkom. K dispozícii je 22 člnkov, ktoré sú pristavené v novovybudovanom móle na južnom brehu Štrbského plesa. Nezabudnuteľným zážitkom je využitie služieb súkromného veslára, ktorý vás prevezie plesom a vy sa budete môcť nerušene venovať len svojim najbližším a rozprávkovým panorámam.  Keď vás člnkovanie neunaví,  vyskúšajte kyslíkovú dráhu okolo Štrbského plesa alebo si zacvičte a zašportujte na workout ihrisku v prostredí s najčistejším vzduchom na Slovensku.

Člnkovanie na Štrbskom plese

4. Cyklotrasy

Bicyklovanie je tento rok trendy a aj vy môžete spoznávať  Región Vysoké Tatry zo sedla vášho bicykla. V regióne Vysoké Tatry je viac ako 300 km značených cyklotrás rôznych obtiažností, určených pre všetkých, aj pre rodinky s deťmi.

Tip od nás:

Poprad – Tatry – Svit – Lopušná dolina
Trasa vhodná pre rodiny s deťmi vás prevedie od Zimného štadióna cez Námestie sv. Egídia popri rieke cez Svit až do Lopušnej doliny. Postačí vám cestný bicykel vďaka asfaltu po celom cyklochodníku (cca 13 km). Výlet vám spestria úžasné výhľady na Vysoké Tatry. Nebudete mať núdzu ani o miesta na oddych či občerstvenie.

Cyklisti vo Vsokých Tatrách

5. Adrenalín

Celá rodina zažije skvelú adrenalínovú jazdu na horských kárach či kolobežkách. Trasa začína v stanici Štart a pokračuje do Tatranskej Lomnice a je to obľúbená letná outdoorová atrakcia.  V Tatranskej Lomnici nájdete aj 482-metrovú bobovú horskú dráhu, ktorá vám počas pobytu vo Vysokých Tatrách zabezpečí skvelé adrenalínové chvíle.  Na Hrebienku si môžu deti užiť summer tubbing – zábavný 250 m suchý tobogán, na ktorom sa zvezú na gumenom kolese.

Motokáry vo Vysokých Tatrách

6. Historické električky

Pocestujte popod končiare Vysokých Tatier v historickej električkeKométa z roku 1913 alebo historickej električke Trojča z roku 1969. Ide o výnimočný zážitok pre každého návštevníka Tatier, najmä pre tých najmenších. Toto leto sú historické električky na trati každý piatok, sobotu a nedeľu.

Historická električka v Tatrách

7. Tatranské kultúrne leto

Pre rodiny s deťmi sú každú sobotu počas mesiaca júl a august pripravené v Tatranskej Lomnici zaujímavé divadelné predstavenia. Na nedeľné popoludnia sme si pre vás pripravili úplnú novinku. Herci a recitátori budú čítať povesti, báje a rozprávky o Vysokých Tatrách v sprievode hudobného hosťa. Tieto komorné podujatia sme nazvali Príbehy z Tatiera uskutočnia sa v malebných prírodných zákutiach v ôsmich tatranských osadách.

8. Spoznávanie histórie a prírody Regiónu Tatry

Za históriou a zaujímavosťami tatranskej prírody vám odporúčame zamieriť do Múzea Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Neďaleko sa nachádza aj Botanická záhrada, kde môžete získať množstvo informácií o vzácnych tatranských rastlinách. V Poprade nevynechajte návštevu Podtratranského múzea, v ktorom sa oboznámite o živote v okolí Popradu od praveku až po súčasnosť.

Botanická záhrada v Tatranskej

9. Sprevádzané prehliadky  v Poprade  

Novinkou tohto leta sú špeciálne sobotňajšie sprevádzané prehliadky v Poprade a okolia pre širokú verejnosť s rozličným zameraním. Užite si napríklad večernú prehliadku námestia a kostola sv. Egidia s výstupom na vežu počas západu slnka či mestskú časť, pamiatkovú rezerváciu  v Spišskej Sobote, ktorá má skutočne magickú atmosféru, bohatú históriu  a množstvo čarovných kaviarničiek a reštaurácií, kde si skutočne oddýchnete od ruchu mesta.

Kostol sv. Egídia v

10. Zábavný vodný park Aquacity Poprad

K letu patrí jednoznačne kúpanie. Premenlivosť tatranského počasia vás neprekvapí v termálnom ekologickom aquaparku AquaCity Poprad. Jeden z najväčších aquaparkov na Slovensku ponúka možnosť čľapkania v 13tich bazénoch a klasickú vodnú zábavu – tobogany, šmykľavky, vodné atrakcie, detské kútiky a pre rodičov napríklad dvojpodlažné Fire & Water Wellness a Spa.  Po dňoch strávených chodením či bicyklovaním dobre padne vhod  ak sa Vám o deti  postarajú animátori s naozaj pestrým animačným programom a vy si zatiaľ môžete vychutnávať masáže či iné wellness služby. Deti sa skvele zabavia i v nafukovacom vodnom hrade, či vyšantia pri aquazorbingu. V aquaparku si môžu zahrať v detských kútikoch i na hracích konzolách, ale z našej skúsenosti ich z vody nedostanete.  Cez víkendy je program doplnený o rôznych účinkujúcich, známe tváre a chýbať nebude už tradičné letné kino. Príďte si preto užiť vodu, slnko a kopec zábavy.

AquaCity, Treasure Island

11. Tatranské letné putovanie a denník dobrodruha

V rámci Tatranského rozprávkového putovania vaše ratolesti iste poteší množstvo noviniek. Okrem tradičných rozprávkových postavičiek, Ochranka Tatranského, Smrečinky Lesnej a Lomničky Kvetinkovej, čakajú na malých záujemcov nové rozprávky, hlavolamy, tajničky, úlohy, súťaž o skvelé ceny, mapa a objavovanie neobjavených miest. Získate zdarma v informačných kanceláriách v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.

Turisti vo Vysokých Tatrách

12. Tatranská divočina

Dobrodružstvo pre najmenších začína už jazdou lanovkou. Po výstupe z kabíny na nich čaká  originálna dobrodružná hra, pri ktorej sa môžete vydať spoznávať najkrajšie miesta Vysokých Tatier. Vašimi sprievodcami budú 4 zvierací kamaráti – svišť Jurko, orol Karol, medveď Kubo a kamzík Pirin. Spolu  7 dobrodružných etáp plných napínavých príbehov nájdete popísaných v brožúre, ktorú dostanú deti k lístku na lanovku (tie najmenšie grátis).Tatranská divočina je super pre deti, ktoré sa dozvedia veľa zaujímavého o tatranskej prírode a aj pre rodičov, ktorí tak budú mať o zábavu postarané a k tomu môžu ešte vyhrať zaujímavé ceny.

Skalnaté pleso

13. Interaktívne galérie a herne

Zábava pre deti a dospelých sa môže začať! V interaktívnych galériách vo Vysokých Tatrách nájdete svetelné umenie, optické ilúzie, trick-artové obrazy, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe či najväčšiu zbierku súkromných šliapacích autíčok v Európe. Ukážeme vám aj výhľady a miesta, ktoré osobne nemôžete navštíviť napríklad z dôvodu nepriaznivého počasia formou virtuálnych prehliadok.

Tricklandia

#Zapožičanie retro-autíčok Mesto Poprad – požičajte si v Mestskej informačnej kancelárii Poprad detské retro-autíčka a návšteva centra mesta Poprad môže byť pre vaše deti zábavným zážitkom.

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak