8. ročník pretekov Vertical Grand Tour

V sobotu 19.1.2019 bolo na svahoch zjazdovky v Tatranskej Lomnici horúco, hoci teplomer ukazoval teploty riadne pod bodom mrazu.

Konal sa tam už 8. ročník pretekov Vertical Grand Tour, ktorý organizoval team GALFY.SK s pomocou organizácie Tatry v pohybe a v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Aj tentokrát sa súťažilo v kategóriách skialp, beh a bežky, kde sa stretlo celkovo 213 pretekárov z 5 krajín. Štartovalo sa za svetiel čeloviek pri údolnej stanici lanovky, otočka bola na Čučoriedkach a nasledoval zjazd dole do cieľa.

Už po druhý krát sme otvorili aj kategóriu skialpu na dve kolá pre tých, ktorým sa jedno kolo máli. Časový limit prejazdu do druhého kola bol 40 minút, no napriek tomu táto kategória vzbudila aj tento rok veľký záujem a trúflo si na ňu až 55 pretekárov. Z toho boli iba tri ženy, čo je určite škoda, lebo minimálne prvých 6 pretekárok z 1 kola by limit v pohode stihlo. Počasie nám celkom prialo, takmer bezvetrie, jasno, ale aj riadne mrazivo. Pár stupňov navyše by sme privítali nielen my ale dokonca aj technika, ktorá mala čo robiť. Pretekári aj diváci okolo trate vytvorili super atmosféru na nočnú naháňačku za svetiel čeloviek. Vyhodnotenie akcie s večerou a bohatou tombolou sa uskutočnilo opäť v blízkom Hoteli Morava. Všetkým účastníkom ale aj partnerom akcie ďakujeme a tešíme sa na 9. ročník v zime 2020.