BABIE LETO V DOLINE, BIELA ZIMA NA ŠTÍTE

Zažite októbrové babie leto vo Vysokých Tatrách, ktoré v sebe ukrýva dokonalé spojenie pestrofarebnej jesene, zimnej turistiky, horúcich wellnessov či výhľadov z lanoviek.

Po rušnej a teplej letnej sezóne dorazila pod Vysoké Tatry obľúbená jeseň, ktorú však po chvíli na štítoch a vysokohorských chatách vystriedal sneh a zimná nálada. Pri turistike tak netreba zabúdať na overenie počasia, teplé oblečenie, čaj či horské poistenie. Všetky turistické chodníky sú otvorené a lákajú rôznorodosťou ročných období až do konca októbra. Tichá príroda v spojení s lahodnou polievkou na ktorejkoľvek chate vyčarí úsmev naozaj každému.

Pre tých, ktorých viac láka teplé občerstvenie alebo výhľady do doliny, ako samotná turistika sú zas v prevádzke obľúbené lanovky. Očarujúce výhľady v pohodlí kabínky zavŕši pekná fotka pri zasneženej kosodrevine. Skalnaté pleso, Solisko, Hrebienok alebo Lomnický štít sú tak na dosah naozaj každému. Výlety však netreba odkladať, od novembra budú priebežne na lanových dráhach prebiehať každoročné technické údržby.

Pobyt na čistom tatranskom vzduchu je nakoniec možné zavŕšiť horúcimi bublinkami vo voňavom wellnesse. Načerpajte energiu pred zimou, doprajte si relax vo vírivkach, nechajte sa rozmaznávať masážami a zohrejte sa v saune. Región Vysoké Tatry ponúka naozaj pestrý výber masáží, sáun, bazénov i toboganov pre deti. Všetko na jednom mieste sa však dá zažiť v Aquacity Poprad. Okrem toho nechýbajú ani zaujímavé galérie a múzeá, plné atrakcií, zážitkov a nadšenia či pohodlné reštaurácie plné gastronomických nadšení.

Netreba zabúdať ale ani na krásne mesto Poprad, ktoré je bránou do Vysokých Tatier. Množstvo kultúrnych pamiatok s krásnym okolím dodá prechádzkam ozajstné čaro. Obzerať je možné zachovalé historické námestie Spišskej Soboty s kostolom a zvonicou i samotné námestie sv. Egídia v centre Popradu. Lákadlom je i prehliadka kostolnej veže, či pokojné okolie Kvetnice s lomom a umeleckými drevorezbami. Obdivovanie kultúrnych pamiatok  si môžete spríjemniť lahodnou kávou a gastronomickými zážitkami, na ktoré sa môžete tešiť v miestnych reštauráciách.

Jeseň v Tatrách patrí jednoznačne k najkrajším obdobiam v roku a vychutnať si ju je možné podľa ľubovôle naozaj dosýta. Či už športovo, aktívne alebo len na oddych a „dobitie bateriek“, určite bude dokonalým pohladením duše aj tela. Veď Tatry sú predsa liek!

Podujatia v Tatrách