Bezpečné zimné zážitky pripravili v Tatrách i pod nimi - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Bezpečné zimné zážitky pripravili v Tatrách i pod nimi

Vysoké Tatry – 29.12.2020 – Vysvietené mesto, ľadová krása, lyžovačka , bežky, zimné aj lyžiarske túry.  Čo už môže byť lepšie pre zdravie, ako pobyt na čerstvom tatranskom vzduchu? Zima zavelila a tatranský región pozýva tráviť dovolenku, kde návštevníkom ponúkne bezpečné zážitky.

Ľudia po zážitkoch priam bažia. Svet, na ktorý sme boli zvyknutí, oklieštila pandémia.  V cestovnom ruchu v Tatrách i pod Tatrami ale vedia, že preží-vať pekné momenty sa dá aj bezpečne. Vymysleli akýsi mix zážitkov, ktoré spríjemnia zimnú sezónu a medzi návštevníkov vysielajú prosbu, aby dodr-žiavali zodpovednosť a kvôli vlastnej časovej úspore si tam, kde je to potreb-né, so sebou priniesli aj negatívny test. Počas zimnej sezóny sú však už v prevádzke odberné miesta priamo v Tatrách, v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese i v Tatranskej Štrbe, a ďalšie sú priamo v Poprade a v Ždiari. Je pre nás dôležité aby slogan – v Regióne Vysoké Tatry ste v bezpečí nebol iba frázou, preto sme zoznam platných pravidiel a informácie o možnos-tiach testovania spracovali a aktualizujeme na stránke www.regiontatry.sk/bezpecnadovolenka informuje Lucia Blašková, výkonná riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry.  

Ubytovacie zariadenia spĺňajú všetky hygienické opatrenia  a sú pripravené postarať sa o Vaše pohodlie nielen počas Silvestra, ale aj počas ostatných zimných dní. Hoci niektoré hotely ostávajú zatiaľ zatvorené, nie je však problém nájsť voľné miesto v otvorených väčších či menších zariadeniach , napr. aj s donáškou jedla až na izbu. Práve takto si môžete dopriať oddych a načerpať nielen fyzické ale aj psychické sily prechádzkami či túrami vo vysokohorskom prostredí. Tatry sú liekom pre telo aj dušu.

O bezpečné zážitky nebude počas zimy núdza ani vo Vysokých Tatrách. Lyžiarska sezóna je v plnom prúde na  Štrbskom Plese aj v Tatranskej Lomnici, lyžiarska sezóna prebieha so všetkými potrebnými opatreniami proti pandémii z dielni vlády. Snehová nádielka v posledných dňoch vylep-šila lyžiarske podmienky, na svahoch vládne pohoda, takže privítať nový rok na lyžiach je ideálny plán. Novinkou v ponuke lyžiarskeho strediska je  FAST PASS – možnosť zakúpiť si skipass s prednostným nástupom na lanov-ky bez čakania.. Zásadná zmena v tomto stredisku je spojená s parkovaním – to je  možné iba na centrálnom parkovisku pri železničnej a autobusovej stanici, odkiaľ do strediska v pravidelných intervaloch premávajú skibusy. Ich kapacitu a frekvenciu riadi  personál podľa potreby. „Okrem skibusu z centrálneho parkoviska na Štrbskom plese do lyžiarskeho areálu sú v zimnej sezóne v prevádzke aj ďalšie, ktoré spoja mestá a obce v podhorí s tatranský-mi osadami – Poprad so Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou, Tatranskú Lomnicu s Tatranskými Zrubmi,“ povedala Blašková.  

Nové pravidlá upravujú aj pohyb skialpinistov, ktorí sa na zjazdovkách po novom môžu pohybovať vo vyhradenom čase od 13.00 do 16.00 hod. Aj táto zima v Tatrách patrí ľadovému dómu na Hrebienku. Výnimočná zimná tatranská atrakcia z ľadu je tento rok inšpirovaná Chrámom Kristovho vzkriesenia v Petrohrade. Ľadová krása je vysoká 12 metrov a sochári použili spolu 1880 kusov ľadových blokov, ktoré vážili spolu 225 ton. Momentálne je ľadový dóm z dôvodu prísnych opatrení zatvorený pre verejnosť do 10. januára, aktuálne otváracie hodiny si vždy predom kontrolujte, keďže v súvislosti so situáciou sa môžu meniť, upozorňuje Blašková. 

Na Hrebienku si však stále môžete vychutnať nevšedný zážitok – sánkovačku na dráhe v dĺžke 2,5 km, s možnosťou požičania saní. V Starom Smokovci sa takisto vybláznite na najvyššie položenom klzisku s umelo chladenou ľadovou plochou. Ľadové plochy a klziská sú k dispozícii na rôznych miestach vo Vysokých Tatrách zvyčajne s možnosťou zapožičania vybavenia.

Tatranská Lomnica nie je len centrom zjazdového lyžovania, na svoje si prídu aj bežkári. Okrem 2 km dlhého okruhu na Kolbisku, kde je k dispo-zícii nielen klasika, ale aj trať na korčuľovanie sa nachádza aj vyhliadková trasa s názvom Starolesnianske lúky. Trať dlhá 8 kilometrov vedie najprv do Starej Lesnej, kde môžete na bežkách študovať zaujímavosti na astrono-mickom náučnom chodníku. Pozdĺž koľajníc, v prípade priaznivých snehových podmienok, je možné dostať sa až do golfového areálu Black Stork, kde sú rôzne okruhy v dĺžke 12 kilometrov.  Obľúbený je aj chodník popri Ceste slobody z Nového Smokovca do Vyšných Hágov, ktorý sa v zime stáva 8 km dlhou bežkárskou traťou s krásnymi výhľadmi a minimálnym prevýšením. Na bežkách môžu turisti spoznať aj menej známe tatranské osady, v Tatranskej Polianke môžu navštíviť Wolkerove jazierka, vo Vyšných Hágoch si môžu obzrieť najvyššie položený tunel. Vo Vysokých Tatrách je aj najväčší areál bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese. Na profesionálnej úrovni ponúka 7 km pravidelne udržiavaných tratí. Bežkovať môžete klasickým aj korčuliarskym štýlom, od ľahkých až po ťažké trasy. Najdlhšia z nich – Furkotská dolina – má 5 km a povedie turistov aj okolo Slepého plesa. Na Štrbskom Plese aj túto zimu môžu turisti vyskúšať aj zábavnú zimnú atrakciu – tatranský curling.

Otužovanie je veľký hitom tejto zimy, nie každý však má odvahu vstúpiť do zamrznutej vody – v kryocentre je tento proces komfortnejší a pripraví vašu imunitu i na ďalšie zimné týždne.  Aj napriek tomu, že pobyt si v popradskom AquaCity na otvorenie znovu iba pripravujú, pomôcť posilniť si zdravie pomôže napríklad spomínaná kryoterapia, a dvere sú otvorené aj do kliniky krásy a zdravia. „V prípade uvoľnenia opatrení sú v  samozrejme pripravení dopriať relax v aquaparku  pre verejnosť. Hádam i táto zima dovolí aj tieto wellness zážitky vo všetkých hoteloch za predpokladu dodržiavania prísnych pravidiel, “  dodáva Blašková.

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak