CENTROM TATRANSKEJ LOMNICE BUDE ROZVONIAVAŤ POCTIVÝ DOMÁCI CHLIEB

Návštevníci Tatier ho poznajú ako Hotel Tatry, tí skôr narodení ako bývalý Kuszmannov bazár. Priamo v srdci Tatranskej Lomnice pribudne od leta 2023 poctivá remeselná pekáreň a cukráreň s domácimi zákuskami. Nielen Tatranci, ale aj turisti prechádzajúci rozsiahlym kúpeľným parkom v centre Tatranskej Lomnice, si tak budú môcť pochutnať na čerstvom, chrumkavom a ešte teplom kváskovom chlebíku alebo sladkom, či slanom drobnom pečive.

Len málokto odolá vôni čerstvo upečeného chleba, rozvoniavajúcej kávičke, domácej vianočke, croissantu, rožkom, či chrumkavým bagetám. Raňajkový základ dňa sa čoskoro začne odohrávať na mieste, ktoré bolo v 30. rokoch 20. storočia významným centrom spoločenského života a pulzujúcim bulvárom. Práve spomínaný Kuszmannov bazár ako tvz. prvý obchodný dom v Tatrách ponúkal návštevníkom osady predajňu potravín, športových potrieb, literatúru o Tatrách, ale aj posedenie pri káve. Nostalgickou spomienkou na tento odkaz odštartuje zrekonštruovaný Kuszmannov bazár už o rok štýlovou predajňou pekárne a cukrárne v suteréne objektu.

Tatrancom rozšíri ponuku služieb

Remeselná pekáreň a cukráreň v Kuszmannovom bazári rozšíri ponuku služieb o kvalitnú poctivú ručnú prácu špičkových pekárov, cukrárov a kuchárov z Hotela Lomnica. Tá sa odrazí v širokej ponuke kváskových chlebov, ražných so semienkami, toastových, chlebov s cviklou, tekvicou, mrkvou, cibuľou, pivom a zemiakmi a i. Kváskový (cez noc fermentovaný a tým aj lepšie stráviteľný) chlieb ochutí sezónna zelenina z usadlosti Farná na juhu Slovenska. Návštevníci si budú môcť kúpiť vždy čerstvé pšenično-ražné produkty, domáce žemľové a karlovarské knedlíky, slané pečivo, brioškové plnené žemle, bagety, rímsku pizzu, slané moravské koláče a obložené chlebíčky. K posedeniu pri rannej kávičke sa skvele hodia chutné bábovky, bublaniny, tvarohové koláče, jablkové apple pie, či rôzne druhy zákuskov. Milovníci sladkých chuťoviek si určite nenechajú ujsť klasické domáce moravské koláče, osie hniezda, voňavé vianočky, croissanty, české buchty, rôzne záviny a plnené šišky. V cukrárenskej časti nebudú chýbať fantastické tartaletky, delikátne francúzske éclairs z odpaľovaného cesta plnené nadýchanými krémami, ľahučké a lahodné cheesecaky, krémeše, špice či punčové rezy. Atmosféru povestného genia loci dotvorí na prízemí Kuszmannovho bazára aj malá reštaurácia s remeselným pivom Pálffy- Brauerie z produkcie Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure. Lomničania, ale predovšetkým návštevníci Vysokých Tatier sa už teraz majú na čo tešiť.

Bližšie informácie aj na www.kuszmannovbazar.sk.

Zdroj: Hotel Lomnica

Podujatia v Tatrách