CITY TRAIL odštartuje bežeckú sezónu v regióne Vysokých Tatier

Tatry v pohybe a Tatry ako liek pozývajú na aktívny oddych

Tento týždeň začína sezóna bežeckých podujatí Tatry v pohybe v regióne Vysokých Tatier. V piatok popoludní sa v centre Starého Smokovca rozbehnú na trasách od 400 do 1500m naši najmladší bežci v 4 vekových kategóriách na podujatí CITY TRAIL MINI. V sobotu o 10-tej štartuje už 7. ročník tradičných májových bežeckých pretekov CITY TRAIL Vysoké Tatry. Organizátori pripravili pre bežcov 8,5km dlhú trasu, ktorá vedie zo Starého Smokovca turistickým chodníkom na rázcestie pod Slavkovským štítom, pokračuje magistrálou na Hrebienok, odkiaľ sa vracia smerom späť. Hneď za bežcami sa vydajú na svoju 7km dlhú trasu aj nordic walkeri. 

V spolupráci s mestom Vysoké Tatry, organizátorom pretekov Sport Tatry o.z. a finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry  pre všetkých účastníkov podujatia atraktívny sprievodný program. Už tradične účastníkom rozpumpujú v žilách krv temperamentní bubeníci zo skupiny BATIDA. Zaujímavosťou bude možnosť vyskúšať si jazdu „v lete na saniach“ na štartovacom sánkarskom trenažéri pod vedením skúsených inštruktorov zo Slovenského zväzu sánkarov . Toto zariadenie je situované v horskom prostredí Starého Smokovca a je jediné svojho druhu na Slovensku. Aktivity doplnia ukážky relaxačných cvičení pre zdravie v rámci projektu Tatry ako liek, ktoré budú prebiehať celoročne každý pondelok.

V nedeľu pokračuje bežecký program v Starom Smokovci charitatívnym podujatím Wings for life World Run – APP RUN Vysoké Tatry. Presne o 13:00 vyštartujú bežci od reštaurácie SPITZ spoločne s desiatkami tisícov ďalších športovcov po celom svete s cieľom pomôcť tým, ktorí behať nemôžu. Každý pretekár prispieva svojou účasťou na skvelú vec, keďže 100% štartovného poplatku putuje priamo na výskum poranení miechy a zlepšenie liečby tých, ktorí majú zranenú chrbticu.

Bežecké podujatia v regióne Vysokých Tatier budú pokračovať aj v ďalších mesiacoch. V júni sa na Štrbskom Plese uskutoční už 11. ročník trojdňových etapových bežeckých pretekov Tatry Running Tour, 10. júla je v podtatranskej obci Štrba na programe Malý štrbský maratón a o týždeň neskôr sa z Novej Lesnej na Hrebienok pobeží Memoriál Jána Stilla. Tatranská šelma vycerí na bežcov svoje zúbky v lete dvakrát, 30.7. na trase „vertical“ zo Starého Smokovca na Slavkovský štít a 20. augusta preverí tých najzdatnejších „ultra“ tatranskou magistrálou z Troch studničiek až na Ždiar. Priaznivci behu si prídu na svoje, keďže ponuka behov bude počas sezóny naozaj rozmanitá. Nebudú chýbať ani beh na Zelené Pleso, Gerlachovský kros s cieľom na Sliezskom dome či beh na chatu Plesnivec. Ponuku doplní aj možnosť absolvovať viaceré trasy „virtuálne“ a vybehať si účastnícku medailu či balíček individuálne, kedy si účastník zvolí termín podľa toho, kedy mu to najlepšie vyhovuje.

Viac informácií o športových podujatiach v regióne a  registrácia: www.tatryvpohybe.sk

Viac podujatí na www.regiontatry.sk

Podujatia v Tatrách