Doby Tatry - zdolaj 5 vrchov a 1 sedlo - Región Vysoké Tatry Tatranská lyžovačka Zimné výlety Za históriou regiónu Wellness a relax Rodina a zábava Gurmánstvo a emócie Navigovať Prehrať Zväčšiť * Mapa Galéria Počasie Webkamery Hľadať Rodina Cykloturistika Turistika Body Minus Plus Ubytovanie Vylety Enjoy icon

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Doby Tatry – zdolaj 5 vrchov a 1 sedlo

Emócie, radosť, výhľady, priateľstvá, prekonávanie limitov a  tie najkrajšie pohoria Vysokých Tatier, také leto ťa čaká s Doby Hory. Tak neváhaj a zaregistruj sa na www.dobyhory.sk.

Registrácia do výzvy Doby Tatry Vysoké je už spustená. Zapoj sa do výzvy a v období medzi 1.7.2021 do 30.9.2021 zdolaj 5 vrchov a 1 sedlo Vysokých Tatier.

Cieľom turistickej výzvy od Doby Hory je motivovať ľudí ku krásnym zážitkom na čerstvom vzduchu, spojiť ľudí s rovnakou myšlienkou a tiež chrániť prírodu. Ako bonus za zdolanie výzvy je získanie unikátnej medaily Doby Tatry Vysoké s pamätnými # ako #kamzík, #6stromov, #horalky. Navyše, za každý zdolaný vrch (a sedlo 😊) v rámci výzvy Doby Tatry Vysoké za teba zasadíme stromček v Tatrách. A riadime sa heslom, že krása hôr spočíva v ich čistote. Preto dlhodobo motivuje svojich účastníkov k zbieraniu odpadkov.

Tak neváhaj a zaži to najlepšie leto s Doby Hory. Tvoja turistika začína na www.dobyhory.sk.

PS : s výzvou Doby Tatry Vysoké ťa čaká

Kriváň 2494 m n.m.

Každý správny Slovák či každá správna Slovenka musí aspoň raz vystúpiť na Kriváň. Cesta na vrchol ponúka 2 možnosti. Môžeš si ich nakombinovať a prejsť trasu ako okruh. Vyhneš sa tak výstupu a zostupu po tej istej ceste. Pamätaj, že cestou na vrch nie sú žiadne chaty. Nezabudni si zabaliť poriadne dostatočné zásoby na dobytie energie. Horalku, alebo rezeň od mamky.

Východná Vysoká 2429 m n.m.

Výstup na Východnú Vysokú je namáhavý, avšak technicky nie je náročný. Priprav sa však, na to, že horný úsek Poľského hrebeňa je istený reťazami. Cestou zo Sliezskeho domu pôjdeš okolo Velického plesa popod skalný prah zvaný Večný dážď, z ktorého vraj stále prší. Choď to radšej overiť. Čím skôr ráno vyrazíš, tým väčšiu šancu máš, že uvidíš kamzíky či svište. Maj k nim však rešpekt. Si u nich prakticky v obývačke na návšteve.

Kopské sedlo 1749 m n.m.

Novinkou pre tohtoročnú výzvu je Kopské sedlo v Belianských Tatrách. Belianky sú od roku 78 uzavreté Správou TANAPu v záujme ochrany prírody, fauny a flóry a táto národná prírodná rezervácia je prísne chránená. Zakázaný prechod červenou značkovanou Magistrálou, ktorá viedla hrebeňom Belianskych Tatier, sa tak stal pre verejnosť úplne neprístupný. Situácia sa zmenila až začiatkom 90. rokov, kedy sprístupnili náučný chodník z Monkovej doliny do Kopského sedla a práve tam povedú naše zodpovedné kroky.

Kôprovský štít 2363 m n.m.

Hovorí sa, že o pozornosť, ktorú si Kôprovský štít určite zaslúži, ho oberajú neďaleké Rysy. Názor si na to urob však sám. Cestou na vrchol prejdeš okolo Veľkého Hincového plesa, ktoré je najväčšie a najhlbšie pleso na slovenskej strane Vysokých Tatier. Pamätaj, že počas túry na Kôprovský štít nie je na trase žiadna chata okrem tej pri Popradskom plese (cca po prvej hodine chôdze). Mysli na to pri balení zásob.

Rysy 2503 m n.m.

Rysy sú pojem sám o sebe. So svojimi 2499 metrami sú taktiež najvyšším vrcholom Poľska a hraničným priechodom medzi našimi krajinami. Pod vrcholom leží najvyššie položená vysokohorská Chata pod Rysmi (2250m) a aby tých naj nebolo málo, Rysy patria zároveň k najvyššie dostupným slovenským štítom, kam sa dostaneš aj bez horského vodcu. V roku 1913 vraj na Rysy vystúpil aj Vladimir Iľjič Lenin – snáď nebudeš horší a hecneš v lete výstup na Rysy aj ty.

Slávkovský štít 2452 m n.m.

S prevýšením 1442 metrov sa výšľap na Slavkovský štít radí medzi náročnejšie. Vrchol je však jedným z tých najlepšie dostupných vo Vysokých Tatrách. V normálnom tempe by si mal zvládnuť cestu hore dole za 9 hodín, tak sa nezabudni poriadne pripraviť!

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE DOBY VYSOKÉ TATRY TU!

Napísali o Tatrách

Prejsť na Facebook

wunderschöne Landschaft und freundliche Menschen Dankeschön

Georg Horn

Great place!!!!!!!!!!!!!!!!!

Otto Katona

One of the most beautiful places! We keep coming back! Insider Tipp: Enjoying a meal at Restaurant Fortuna in Spisska Sobota! Small and totally unexpected, but they would deserve a michelin star or at least a falstaff voting

Miriam Bentfeld

bellissimo e perfetto per gira in famiglia

Giuseppe Ganci

This is the most gorgeous place - an undiscovered paradise with very reasonable prices. We had so much fun rowing a boat at Stary Pleso, hiking the mountains, and eating pierogi at the Grand Hotel Kempinski. The air was clean and you could see stars shining so brightly in the night sky. In the evenings, colorful thunderstorms would roll through and it was just so cozy. We had a wonderful and memorable family vacation here and will be back again.

Krysten Jenci

Megnifico....... beautiful mountains.... .. roads very good condition speechless....

Jacek Baca

Superb view!

Ilona Ilonciks

Nice place. Greatfull nature. Friendly People. I like it.

Kai Stamm

Отдых ........... Природа супер

Яна Рішко

Beautiful place with most beautiful views. Fantastic for active people who like hiking in the mountains.

Ela Sobota

Určite áno, na Slovensku je to naj čo Slovensko má

Patrik Draxler

Hoci sme stihli len Hrebienok, Beliansku jaskyňu, Bachledku a Štrbské pleso, boli sme nadšení a uchvátení. Prekrásna príroda, dobré služby, výborná strava a všade ochotný personál. Už teraz sa tešíme na ďalší pobyt! <3

Jaroslava Bašistová

Je to tam krásný 😁 hodný lidi a je to jen 7 hodin vlakem, super 😍

Zdenka Lébrová

Tatry su moja srdcovka a nech som kdekoľvek vzdy ma nabijú pozitívnou energiou a pozitívnym myslením. Stále mam usmev na tváři ako malé decko a v poslednej dobe mam stále stastie Aj na perfektne pocasie a skvělých ludi ❤️

Livia Laylla Lukacova

Tatry sú krásne a je tam čo obzerať veľmi sa nám tam páčilo, no pre zlé počasie sme všetko nestihli pozrieť tak určite sa tam ešte raz niekedy vrátime. Čo sa nám tam ale nepáčilo bolo parkovanie mali sme problém niekde zaparkovať, keďže tam bolo toľko veľa ľudí.

Lucia Raškovská

The most beautiful place I've ever seen before. I was astonished at this place. I will come back very soon.

Van Sinn

Kľud, pohoda, užili sme si to s rodinou. Poriadne. Hlavne kľud od ľudi-vorkoholikov, ktori sa stále len ponáhľajú a vlastne nič nemajú, lebo nikdy nikde neboli len práca, doma a nič iné. Nevedia si nič užiť, ani vlastný život, ani peniaze pre ktoré by si nechali prevŕtať koleno, len aby im nič neutieklo z účtu. Také chvíle su liekom na všetko. Ticho, pohoda.....na nezaplatenie

Ifbb Marek Leder

Nie nadarmo sa hovorí, že Tatry sú pýchou Slovenska. Krásne miesta, nádherné štíty a príroda.

Martin Lörinc

A hiker's paradise. Trails are nicely groomed and scenery glorious!

Kim Beaudet

Ve Vysokých Tatrách je vždy krásně. Se správnou partou dobrých lidí a dobře zvolenou trasou na výšlap není možné, aby člověk nebyl spokojen. S ubytováním jsme byli pokaždé maximálně spokojení.

Monika Marančáková

Krásně strávené jarní prázdniny. Lyžařské podmínky pro děti byly perfektní. Široké sjezdové tratě, přehledný terén, perfektní služby a moc příjemní lidé. Určitě se sem vrátíme.

Denisa Nováčková

Przepiękne góry, szlaki zachęcające do wędrówek, pozytywni ludzie słowem świetne miejsce na codzień jak i wakacje :)

Piotr Wróbel

Wypoczynek w Tatrach od południowej, słowackiej strony to jednak inne doświadczenia niż w powiecie nowotarskim. Łatwość dojazdu, brak korków, mało ludzi, brak wszechobecnych góralskich bud z wszelkim dobrem, cisza, spokój, swietnie przygotowane stoki, bardzo dobra infrastruktura w zakresie zakwaterowania typu pensjonat (z ciepła woda 24h). Oprócz tego fajni, przyjaźni ludzie.

Michał Frontczak