Cestovateľský festival Cestou necestou v Poprade

1 večer, 3 inšpirujúce prezentácie – Cestovanie na bicykli z Kanady do Argentíny s dvoma psami, život domácich v nezvyčajných indických dedinách i tri a pol mesiaca v Kolumbii.
18:00 Ľuba Lapšanská, Tomáš Smejkal, Phoebe a Lolo – Na 2 kolesách a 4 labkách z Kanady do Argentíny
Step Out and Explore tím prešiel na bicykli z Kanady do Argentíny. Tomáš, Ľuba, Phoebe a Lolo, to sú dvaja ľudia a 2 psy. Prečo cestovať so psom a prečo je cykloturistika podľa nich najlepšia forma spoznávania krajín? Čo všetko zažili a kedy sa takmer vrátili domov? Ako zložité (alebo jednoduché?) je vziať svojho kamoša na druhý koniec sveta? To všetko sa dozvieš v prezentácii.
19:10 Peter Greša, Katarína Grešová – Nezvyčajné indické dediny
Vydajte sa s nami na cestu do tých najnezvyčajnejších indických dedín. Navštívime napríklad tajomnú dedinu astrológov a prastarý kmeň v južnej Indii, potom sa presunieme na sever do mystických Himalájí, kde sa dodnes praktizuje mnohomužstvo a každodenný život riadia dedinské božstvá.
20:15 prestávka
20:30 Michal Knitl – 109 dní v Kolumbii – láska, ľadovce i neprebádané miesta
Dva oceány, ľadovce, amazónia i nádherné ženy. O Kolumbii som sníval už 11 rokov a mal som ju navštíviť už v roku 2020. Teraz ma nezastavil ani koronavírus a mal som možnosť spoznať túto úžasnú krajinu. Takmer väčšinu času som strávil turistikou na horách – okruh El Cocuy, túra do Strateného mesta (Ciudad Perdida), výstup na 5274 metrov vysoký Nevado del Tolima, ako aj u domácich cez couchsurfing. Okrem hôr sa pozrieme na pláže Karibiku, navštívime rodinnú kakaovú farmu, zlaníme vodopád Fin del Mundo a navštívime oblasť Guaviare s petroglyfmi, ktorá sa iba pred pár rokmi otvorila turizmu.
„Kolumbia a Brazília sú najnebezpečnejšie krajiny. Nie kvôli bezpečnosti. Ale preto, že odtiaľ nebudeš chcieť ísť preč,“ povedal jeden cestovateľ, ktorého som stretol.
Vstupné: 7€ v predpredaji, 9€ na mieste, 5€ na poslednú prezentáciu (ak kapacita dovolí)

Podujatia v Tatrách