Goralské folklórne slávnosti Ždiar, Bachledka

  1. GORALSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI

FOLKLÓRNY ZÁŽITOK S MAGICKÝM VÝHĽADOM

 Zažite nevšedný zážitok na veľkolepých Goralských folklórnych slávnostiach v Ždiari.  Na novom a unikátnom mieste, v stredisku Bachledka Ski & Sun vás čaká jedinečná atmosféra Tatranského a Pieninského národného parku, ktorá dodáva tomuto výnimočnému podujatiu neopakovateľnú atmosféru a charakter. Nenechajte si čarovný rodinný výlet na Chodník korunami stromov v kombinácií s nevšedným kultúrnym zážitkom pre malých aj veľkých.

PROGRAM ROVNAKO PÚTAVÝ AKO MIESTO

Tešiť sa môžete na fantastický program. Na pódiu s magickým pozadím sa predstavia Marian Čekovský s kapelou, zo sláčikov Cimbal Brothers a hlasu Juraja Baču zaznejú hity Karola Duchoňa  a azda najväčším lákadlom podujatia bude vystúpenie Malých a Veľkých Kandráčovcov.

V programe zažijete aj goralské folklórne vystúpenia miestnych, ale aj zahraničných súborov, a aj známy Poddukelský súbor Puľs, či speváčku Veroniku Rabada.

 NEZABUDLO SA ANI NA DETI

Pre tie si organizátori pripravili naozaj zaujímavý program. Zahrajko zo Spievankova, Dúhalka, Sranda Banda, Hanička a Murko, či Tárajko a Popletajka, títo všetci za deťmi na Bachledku prídu a sľúbili, že do svojho programu zakomponujú aj folklórnu tematiku. Juch.

KULTÚRNE DEDIČSTVO GORALOV A STAVBA SOCHY ZO SLAMY

Tešiť sa môžete aj na remeselné trhy, či aktivity a zaujímavé workshopy. Za návštevníkmi podujatia prídu domáci Ždiarski Goralskí remeselníkmi, ktorí takto po prvý krát predstavia ľuďom svoje umenie a rodinné bohatstvo.

Diváci sa budú môcť spoločne s nimi zapojiť aj do stavby slamenej sochy Gorala, ktorá dosiahne výšku až 4,5 metra.

Na podujatí na trafíte aj na živé zvieratá, ukážky spracovania a výroby syrov a bryndze a mnoho iných zaujímavých aktivít pre celu rodinu.

FOLKLÓR, TRADÍCIE A ZVYKY 1200 metrov nad morom.

To zažijete len v Bachledke. Po prvý krát bude podujatie trvať 4 dni, bohatý folklórny program, sprievodné aktivity pre celú rodinu, originálne goralské tradície, remeslá, súťaže a veľa ďalších zážitkov vás čaká od 11. do 14. augusta 2022.

DVA ZÁŽITKY V JEDNOM

Kto sa rozhodne tento výlet absolvovať, rozhodne neoľutuje. Podujatie sa totižto koná na Bacheldke, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov a organizátori tak návštevníkov ponúknu kombináciu nevšedného zážitku magickej prírody a tradičnej slovenskej kultúry. V rámci vstupného na podujatie je totižto k dispozícii aj vstup na Chodník korunami stromov.

Lístky si môžete zakúpiť na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/goralske-folklorne-slavnosti/

*viac info sa dozviete na https://bachledka.sk/goralske-folklorne-slavnosti

Podujatia v Tatrách