MAMMA MIA! Turné 2019

Slovenskú verziu svetoznámeho muzikálu Mamma Mia! uvidia vo februári  budúceho roku aj diváci na Východnom Slovensku. Muzikálový hit, ktorý je od premiéry 10. novembra 2017 v Divadle Nová scéna stále vypredaný a doteraz ho videlo viac ako 25 tisíc nadšených divákov, mieri do Popradu, Bardejova, Prešova a Michaloviec. Diváci sa tak môžu tešiť na známe hity legendárnej skupiny ABBA, romantický i vtipný príbeh lásky dvoch generácií a skvelé herecké a spevácke výkony Kataríny Hasprovej a Soni Norisovej v postave Donny, ako aj Sisy Sklovskej, Jany Hubinskej, Zuzany Vačkovej, Petra Kočiša, Róberta Haláka, Marcela Ochráneka, Martina Kaprálika, Pavla Plevčíka, ale aj mladej hereckej generácie Mirky Drínovej, Romany Dang Van, Patrika Vyskočila a Dáriusa Kočiho.

Muzikál MAMMA MIA! predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech. Hral sa a hrá vo vyše štyridsiatich krajinách na všetkých kontinentoch a potešil už vyše 56 miliónov divákov na celom svete. Každý deň sa po celej zemeguli odohrá minimálne sedem predstavení – a to najmenej na troch kontinentoch.

S úspechom slovenskej divadelnej verzie muzikálu je spokojná aj generálna riaditeľka DNS Ingrid Fašiangová:

„Teší nás, že jednu z úspešných inscenácií divadla Nová scéna  môžeme uviesť pre divákov, pre ktorých  je cesta k nám, do Bratislavy, vzdialená. Muzikál Mamma Mia! je symbióza  vynikajúcich profesionálnych výkonov, realizačného stvárnenia a skvelých pesničiek v sprievode živého orchestra! Preto veríme, že počas budúcej zimy prinesieme na Východné Slovensko aj kus letnej atmosféry a relaxu.“

Muzikál MAMMA MIA! obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA  – Mamma Mia, Waterloo, Money Money Money, Dancing Queen, The winner takes it all a ďalšie, ktoré sú prepojené dojímavým a vtipným dejom: Dvadsaťročná Sofia, v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej slobodnej matky Donny a bez jej vedomia pozve na grécky ostrov na svoju svadbu troch potenciálnych otcov, s ktorými jej mama zažila pred 20imi rokmi horúce chvíle… V hlavej úlohe Donny sa alternujú Soňa Norisová a Katarína Hasprová, pre ktorú je to výnimočná herecká i spevácka skúsenosť:

Som veľmi šťastná, že môžem hrať postavu Donny. Skĺbili sa v nej všetky možné herecké polohy, má v sebe ľahkosť a humor, môžem sa v nej vyblázniť, v druhej časti môžem prejaviť hlbšie emócie vo vážnejších a vypätejších situáciách. Verím, že známy song The Winner Takes It All, je zážitkom nielen pre mňa, ale aj pre divákov, ktorí ma už zaň odmenili aj standing ovations počas predstavenia. Veľmi sa už teším na divákov na Východnom Slovensku, som presvedčená, že aj im spolu s kolegami prinesieme kus dobrého divadla.

Muzikál preslávila aj jeho filmová verzia s Meryl Streep v hlavnej ženskej úlohe Donny, Piersom Brosnanom v úlohe Sama, Colinom Firthom ako Harrym , Julie Walters v postave Rosie a z neznámej Amandy Sayfried v postave Sofie urobila filmovú hviezdu. DVD s filmom  Mamma Mia je najpredávanejším DVD všetkých čias!

hovorí režisér muzikálu a dramaturg DNS Svetozár Sprušanský:

„Je dobré, ak divadlo v dnešných zložitých časoch prichádza k ľuďom s pozitívnou energiou. Rozdáva im humor, radosť, smiech, dobrú náladu, optimizmus. Muzikál Mamma Mia! vie zaujať svojou emocionalitou, silným príbehom a postavami, s ktorými sa diváci dokážu stotožniť. S hrdinami, ktorí hľadajú svoje súčasné aj dávne lásky, vzájomný vzťah s najbližšími, s dcérou, matkou, priateľmi. Témy, ktoré sa dotýkajú každého z nás. A to všetko ruka v ruke s najznámejšími hitmi legendárnej skupiny ABBA a s iskrivými slovenskými textami z pera Martina Sarvaša. V podaní skvelého obsadenia hercov aj tanečníkov, či živej kapely… Tisíce nadšených divákov sú tou najlepšou vizitkou a aj pozvánkou na večer strávený v znamení zábavy a adrenalínového relaxu. 

Vstupenky na Mamma Mia! Turné 2019 sú už v predaji v sieti Ticketportal.
Mamma Mia turné sa uskutoční:     20.2. 2019 o 19.00 hod. v Aréne Poprad
                                                               23.2. 2019 o 19.00 hod. v športovej hale v Bardejove
                                                               27.2. 2019 o 19.00 hod. v športovej hale v Prešove
                                                                2.3. 2019 o 19.00 hod.  v Chemkostav aréne Michalovce


Kontakt: Zuzana Šebestová, PR DNS, zuzana.sebestova@nova-scena.sk, 0918/972 623
Produkcia: Karin Hormannová, karin.hormannova@gmail.com, 0905/847 202

Podujatia v Tatrách