Medzinárodné majstrovstvá SR a FIS CUP v behu na lyžiach

48. ročník Tatranského pohára v behu na lyžiach sa uskutoční 19. – 20. marca 2022 v športovom areáli na Štrbskom Plese. V dvojdňovom súťažnom programe sa opäť predstavia pretekári z okolitých európskych krajín v pretekoch FIS Cup. Všetky slovenské kluby zabojujú o tituly Majstrov Slovenskej republiky v behu na lyžiach. Vďaka umelému zasnežovaniu, bohatej prírodnej snehovej nádielke a každodennej úprave sa aktuálne lyžuje na všetkých dostupných tratiach, na ktorých sa v roku 2015 konala aj Svetová zimná Univerziáda.

V sobotu 19. marca sa o 9:30 hodine uskutoční kvalifikácia na šprinty klasickou technikou. Finálové rozbehy budú prebiehať od 11:00 hodiny. Popoludní bude program pokračovať šprintami mladších a starších žiakov.

V nedeľu 20. marca od 10:00 hod. budú najmladší lyžiari štartovať vytrvalostné preteky klasickou technikou a hneď po nich starší žiaci, dorastenci, seniori a veteráni budú pretekať voľnou technikou na tratiach v dĺžkach od 2 po 30 kilometrov. Preteky dospelých bežcov a pretekárov od 16 do 18 rokov budú opäť súčasťou medzinárodného pohára FIS Cup. Muži pobežia 30 kilometrov s hromadným štartom a ženy budú súťažiť na 15 kilometrovej trati vo Furkotskej doline. Starší dorastenci do 18 rokov pobežia FIS preteky na 15 kilometrov a dorastenky na 10 kilometrov.

Na podujatie sa pripravujú aj pretekári, ktorí sa predstavili na posledných Zimných olympijských hrách v Pekingu. Zoznam prihlásených pretekárov, štartové a výsledkové listiny budú organizátori priebežne zverejňovať na svojej webstránke www.skstrba.sk.

Trate pre beh na lyžiach v Športovom areáli na Štrbskom Plese budú uzatvorené v sobotu 19. marca od rána do
16:00 hod. a v nedeľu 20. marca od rána do 14:00. Po uvedenom čase môžu návštevníci bežeckého areálu využiť všetky trate až do západu slnka. Počas pretekov bude verejnosti prístupný iba 500 metrový okruh pri štadióne.

Organizátorom Tatranského pohára je Športový klub Štrba v spolupráci s Obcou Štrba, Zväzom slovenského lyžovania a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Podujatie realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Podujatia v Tatrách