Noc múzeí a galérií 2023

Dňa 13. mája 2023 sa múzeá a galérie na Slovensku zapájajú k celoeurópskej iniciatíve La Nuit européenne des musées – Noci múzeí. Tento rok sa koná už 19. ročník tohto podujatia, ktoré ponúka príležitosť spoznávať dedičstvo predkov a objavovať zaujímavé miesta originálnym spôsobom. Múzeá a galérie nám pomáhajú orientovať sa pri hľadaní toho, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme. Pri osobnej návšteve môžeme objaviť premenu múzeí a galérií a tým potvrdiť ich základnú hodnotu pri budovaní udržateľnej budúcnosti.
Podtatranské múzeum v Poprade, Prešovský samosprávny kraj a Zväz múzeí na Slovensku Vás pozývajú stráviť sobotu v múzeu na podujatí „Noc múzeí a galérií 2023“. V sobotu 13. mája 2023 od 14:00 – 20:00 na Vás čaká bohatý kultúrny program vo vnútorných, ale aj vonkajších priestoroch múzea:
– komentované prehliadky stálej expozície „Poprad a okolie v zrkadle vekov“ – priebežne
– komentované prehliadky výstavy „Žijú v lese“ a vzdelávací program pre deti „Pre bystré hlavičky“ – priebežne

– ukážky práce v remeselníckych dielňach – tokárskej, tkáčšskej – priebežne
– tvorivé dielne pre deti v hrnčiarskej dielni  – práca s hlinou, výroba darčeku pri príležitosti Dňa matiek – priebežne
– prednáška astronóma RNDr. Igora Kudzeja, CSc. – Karpatská hviezdna dráha – o 16:00 hod.

– prezentácia riaditeľky Podtatranského múzea v Poprade o priebehu príprav novej expozície „Knieža z Popradu a jeho hrobka“, ktorej otvorenie sa nezadržateľne blíži – o 18:00 hod.

„Noc múzeí a galérií 2023“ sa uskutoční v priestoroch Podtatranského múzea v Poprade na Vajanského 72/4 v Poprade, v sobotu 13. mája 2023, v čase od 14:00 do 20:00 hod. 
Zvýhodnené vstupné do celého areálu i budovy múzea: dospelí 3 €, študenti, dôchodcovia, deti od šesť rokov 1 €.

Podujatia v Tatrách