TATRANSKÝ DÓM 2018/2019

Vážení návštevníci,
Tatranský dóm a Tatranská galéria ľadových majstrov ukončili svoju prevádzku v zimnej sezóne 2018/2019. Od 23.4.2019 sú pre verejnosť uzatvorené a do 30.4.2019 budú kupoly demontované.

Tatranský dóm bol v zimnej sezóne 2018/2019 otvorený od 22.11.2018 do 22.4.2019.

Ďakujeme za Vašu priazeň a tešíme sa na nové otvorenie v novembri 2019.


Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu. Tentokrát je ľadová bazilika na Hrebienku postavená v štýle Baziliky sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou.


Dominantu prenesenú do ľadového unikátu si môžete na Hrebienku pozrieť už od 23.novembra. O precízne detaily pri tvorbe ľadového chrámu sa postaral Adam Bakoš s tímom slovenských, českých a španielskych sochárov. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 1800 ľadových blokov, ktoré dokopy tvoria viac ako 225 ton ľadu. Tohto roku je chrám ľadovej baziliky, opäť väčší a umiestnený v klimatizovanej kupole o priemere 25m.

O tvorbu sklenených vitráží sa postaral sklár a dizajnér, so slovensko-gréckym pôvodom – Achilleas Sdoukos. Jeho umelecký život orientuje na tvorivé hľadanie v magickom materiáli, ktorým je sklo. Už po tretíkrát vytvoril do Tatranského ľadového Dómu unikátne umelecké diela.


Táto majestátna stavba, ktorá nemá na Slovensku obdobu, rozhodne stojí za návštevu. Očarí vás precíznou prácou a detailami, ktoré podčiarkuje príjemné osvetlenie. Príďte si preto vychutnať tento slovenský unikát a preneste sa na chvíľu do tatranskej ľadovej rozprávky. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom.


Tatranský dóm je otvorený denne v čase 9:00 – 16:15.
Vstupné: zdarma


PROGRAM

Veľkonočná nedeľa 21.4. 2019 o 15:30
Záverečný koncert Tatranského dómu 2018-2019

Dievčenská kapela ProVocals

Skupinu ProVocals tvorí 5 mladých talentovaných žien, ktoré interpretujú rôzne svetové i slovenské hity bez použitia hudobných nástrojov v štýle a cappella. Skupina pochádza z Košíc a v aktuálnej formácii pôsobia od októbra minulého roka. Repertoárom sa snažia priblížiť poslucháčom tak, aby si každý prišiel na svoje.


NOVINKA

Krátke multimediálne predstavenia každý deň o 13:45, 14:45 a 15:45 hod.
Počas trvania predstavenia je Tatranský dóm 10 min. uzavretý. Za pochopenie ďakujeme.
Vstupné: zdarma


TATRANSKÁ GALÉRIA ĽADOVÝCH MAJSTROV

– od 2.4. 2019 zatvorená – ukončená prevádzkaUskutočnené koncerty:


Nedeľa 30.12. 2018 o 15:30
Music Theatre Orchestra – ukážky z rockovej opery – Mateja Korvínuhorský kráľ

MTO je univerzálne hudobné teleso, ktoré ma široký a kvalitný repertoár. Na koncerte sa nám tentokrát predstavia tvorbou z autorskej dielne Mariána Vargu, Keitha Emersona a Rickyho Wakemana v unikátnych priestoroch Tatranského ľadového dómu na Hrebienku.


Nedeľa 25.11. 2018 o 15:30
G.O.D.´S – Otvárací koncert v Tatranskom dóme

G.O.D.´s je 6-členná vokálno-inštrumentálna skupina mladých ľudí zapálených pre americký gospel. Interpretujú skladby Kirka Franklina, Whitney Houston, Take 6 a pod.
Členmi sú:  Janka Tomko Ferenčíková, Petra Ferenčíková, Erik Holovka, Damiána Jurašková, Klaudia Krivá, Janka Petríková.


Nedeľa 06.01. 2019 o 15:30
FS Vagonár

Folklórny súbor Vagonár – Poprad, ľudový súbor piesní a tancov, bol založený v roku 1972 pri ZK Vagónka Poprad a odvtedy sa jeho členovia snažia reprezentovať slovenský a prioritne spišský folklór na domácej pôde i v zahraničí. Vagonár sa dočkal tiež uznania medzi odborníkmi, o čom svedčí nejedno významné ocenenie a zviditeľnenie medzi mnohými kvalitnými amatérskymi súbormi na Slovensku. ĽH FS Vagonár a jej ženská spevácka skupina sa predstaví s tradičnými spevmi a hudbu zo Spiša.


Nedeľa 27.01. 2019 o 15:30
Košicki špivaci – Zemplínske piesne a koledy


Nedeľa 24.02. 2019 o 15:30
Chrámový zbor sv. Cecílie

Pod vedením svojho zbormajstra Viliama Gurbaľa získal zbor niekoľko medzinárodných ocenení na prestížnej súťaži chrámových zborov. Počas svojej takmer štvrťstoročnej existencie zbor spolupracoval s množstvom hudobných telies (Štátna filharmónia Košice, Štátne divadlo v Košiciach, Košický spevácky zbor učiteľov, sláčikový orchester Musica Iuvenalis, Musica Florea) a špičkovými dirigentmi (Edmond Colomer, Larry Newland, Tomáš Koutník, Karol Kevický, Karol Petróci, Marek Štryncl, atď).

Chrámový zbor Sv. Cecílie z Košíc uvedieduchovné diela, pričom väčšina z nich patrí medzi skvosty sakrálnej tvorby, odautorov: T. Tallis, L. G. da Viadana, J. S. Bach, A. Bruckner, S. Rachmaninov,O. Gjeilo a ďalších. Repertoár bude spestrený aj ľudovými piesňami z oblastiUkrajiny, Bavorska, Mexika, Andalúzie a samozrejme i Slovenska.


Fotogaléria Tatranský dóm 2018 / 2019

Na Hrebienok k Tatranskému Dómu vás pohodlne vyvezie pozemná lanovka zo stanice Starý Smokovec. Lístky na lanovku si môžete komfortne zakúpiť online na gopass.sk 
A takto sa zmenili kocky ľadu na Tatranský dómPodujatia v Tatrách