Výšiny – Tatranský festival

“ Bezpečne v horách. O štítoch a šťastných návratoch. Aj o tých, čo sa už nevrátili.“

Tatranské výšiny je nultý ročník športovo – kultúrneho festivalu pre všetkých milovníkov hôr, turistiky a prírody. Do Tatier chceme priniesť kultúru, stretnúť sa, porozprávať sa, niečo nové sa naučiť a navzájom sa inšpirovať. Nultý ročník je venovaný téme bezpečnosti v horách, aby Vaše dobrodružstvá v tatranských výšinách boli iba plné krásnych zážitkov a šťastných návratov.

Prvý deň sa spoločne vydáme dolinou Kežmarskej Bielej vody smerom na Biele plesá a túru zakončíme spoločným obedom na Chate pri Zelenom plese. Počas výstupu nás bude čakať zaujímavý výklad o vzniku doliny a horskej meteorológii a ako sa zachovať v núdzových situáciách v horách.

Druhý deň je venovaný oddychu, čaká Vás beseda s pravými horalmi. Horská služba odprezentuje svoju techniku a porozpráva o bezpečnosti na horách. Kynológ, člen HZS a horský vodca Ján Korenko vám porozpráva  o práci so záchranným psom v horách a lekár leteckej záchrannej služby Ján Kořínek Vám ukáže pohľad na hory z vtáčej perspektívy a porozpráva o svojej práci v záchrannom vrtuľníku. Náš posledný hosť Gabo Šlárko porozpráva o vôbec prvom nonstop prechode “Gipsyho” okruhu po 34 rokoch.

Celá beseda bude spríjemnená hudbou Barbary Bartolini, no a večer sa môžete usadiť k premietaniu horského filmu Paľa Barabáša, a to priamo pod holým nebom.

Program:

29.7.2022 – spoločná túra

– spoločná túra pre členov KST

– každý registrovaný získa merino čelenku Aclima v hodnote 30€

– v cene obed a nápoj na Chate na Zelenom plese

– prednáška Mira Žiaka počas túry

30.7.2022 – park v Tatranskej Lomnici

– 15:00 – 19:30 – besedy s našimi hosťami

– 20:00 – 21:00 – premietanie filmu

Počas celého programu sa môžete tešiť na príjemný hudobný doprovod Barbory Bartolini

Gastro zabezpečí vynikajúci streetfood z Tatier Miki streetfood a tešiť sa môžete aj na čapované pivo a nápoje.

Podujatia v Tatrách